OPEN

April 11, 2016

 

Sveiki!
Naudojuosi galimybe ištrūkti iš centro ir vykstu pietauti truputį tolėliau – į OPEN restoranas (V.Gerulaičio g., Technopolio biurų pastate šalia Siemens arenos).
Niekada nesu čia buvusi, nes prisimindavau šią vietą vis netinkamu metu (pvz. savaitgalio pusryčiams), o jie dirba tik šiokiadieniais nuo 7:30 iki 18:00 val. Tad džiaugiuosi pagaliau išbandžiusi! 👏

Pradėsiu šįkart nuo įdomybių, kurios persipina ir su klausimais, ar buvo skanu ir ar greita. Atėjau pietauti viena apie 13.30 val., žmonių jau buvo tikrai ne daug, tad neužtrukau net 30 min. Greita!

 

Kadangi lankiausi restorane pirmą kartą, paklausiau padavėjos, kokia čia tvarka ir buvau maloniai nukreipta į maisto erdvę, kurioje vyrauja savitarna. Įvairius dienos pietų pasiūlymus galėjau rinktis tiesiog nuo stalviršio, tad įsidėjau vieną šaukštą kalakutienos ir pievagrybių troškinio (vienai porcijai – vienas šaukštas) ir pasirinkau du garnyrus: vieną šaukštą grikių ir salotų (vėl šaukštais). Viską išsirinkus, nuėjau prie kasos ir sumokėjau. Nežinau, ar būna keblių situacijų dėl matavimų šaukštais, bet man viskas sėkmingai – pavalgiau tikrai skaniai už įprastą tokio patiekalo kainą 3,6 EUR.
Savitarnoje dar galima įsipilti sriubos ar prisidėti indelį įvairiausių salotų (žr. nuotraukoje), o kitoje erdvėje – užsisakyti ir grilio patiekalų, kurie kasdien taip pat yra skirtingi. Grilio patiekalų kaina vyrauja nuo 4 EUR.

 

Skaniai pavalgius, įdomybės tęsiasi, nes šiame restorane indus klientas turi nusinešti pats. Smagu tai, kad įėjus pro užrašą „IN“, o išėjus pro „OUT“, klientą pasitinka prietaisas išreikšti nuomonę dėl šiandienos pietų! Spėkit, ką pažymėjau? 😊


Gaila, kad dirba tik šiokiadieniais, bet dar kada tikiuosi užsukti.

 

Atsiskaitymas galimas tiek kortele, tiek grynais.

 

Ar jūs turite kitų mėgstamų vietų, kurios dirba tik darbo dienomis?

 

Daugiau nuotraukų iš #PietųPertrauka rasi Facebook paskyroje.


Roberta

Share on Facebook
Please reload