Déryné Bisztró VENGRIJA

April 15, 2016

 

Sveiki! ⭐

Pirmąją šio puslapio savaitę noriu pabaigti neįprastu įrašu - #PietųPertrauka iš Budapešto, o tiksliau Bistro Deryne restorano, kuris įsikūręs Buda pusėje (miestą sudaro dvi dalys: Buda ir Peštas).

 

Gal net ir nebūčiau dalinusi įspūdžiais iš šio restorano, jeigu mano akių nebūtų patraukęs įdomus užrašas ant durų “Michelin Bib Gourmand“, kuris reiškia, jog restoranas yra pastebėtas Michelin inspektorių!

 

Kadangi Vengrijos sostinėje lankiausi darbiniais klausimais, restoraną ir konkretų pietų meniu užsakė renginio organizatoriai, tad tiek sužinoti kainų, tiek pasirinkti kažką kito iš meniu neturėjau kada. Nuotraukose matysite du variantus, iš kurių galėjome rinktis: jautiena su trintų žirnelių padažu bei anties kulšelė su gnocchi. Aš pasirinkau paukštieną ir tiesiogine to žodžio prasme alpau nuo nerealaus antienos skonio!

 

Tikriausiai daugumai ankstesnė informacija nėra aktuali (aš irgi tikriausiai čia niekada nebegrįšiu), bet po apsilankymo man pasidarė labai įdomu sužinoti daugiau apie Michelin Guide, nes anksčiau tik nuotrupomis buvau skaičiusi bei kaip tik neseniai žiūrėjau su tuo susijusi filmą „Burnt“. Visagalis google padėjo tą padaryti, tad trumpai pakomentuoju: Prancūzijos kompanija „Michelin“ jau daugiau nei šimtmetį kasmet (istorijoj buvo ir tuščių lapų) išleidžia restoranų gidą, kurį sudaro šios kompanijos apžvalgininkai – inspektoriai. Ši darbo pozicija yra visiškai anoniminė, tikriausiai suprantama kodėl.
Michelin garsėja savo žvaigždutėmis, t.y. restoranas gali gauti vieną, dvi ar tris atitinkamai pagal kriterijus. Taip pat gali gauti „Kylančią žvaigždę“ (angl. Raising Star), kuri įrodo, kad restoranas turi potencialo gauti žvaigždę ar papildomą vieną.

 

Vis dėlto mano aplankytas restoranas negali pasigirti šiuo gražiu simboliu, bet džiaugiasi, jog 2014 metais gavo “Michelin Bib Gourmand“ kvalifikaciją. O tai reiškia, jog restoranas teikia išskirtinai gerą maistą už prieinamą kainą (ir tokias kainas jie turi nustatyti dėl vietinių ekonominių standartų). Bib (Bibendum) – bendrovės Michelin Man slapyvardis.

 

Gal jūs ką nors daugiau žinote apie šį visame pasaulyje žinomą įvertinimą – Michelin Stars? ⭐⭐⭐

 

Smagaus savaitgalio!

 

Daugiau nuotraukų iš #PietųPertrauka rasi Facebook paskyroje.

 

Roberta, 🍴

 

p.s. ačiū už tokį aktyvų prisijungimą prie šio puslapio. Smagu matyti, kad pietaujančių bendruomenė auga!

Share on Facebook
Please reload