Marceliukės Klėtis

June 6, 2018

 

Pagal galimybes aš labai mėgstu savo pietų pertraukai nuvažiuoti į kitą Vilniaus miesto rajoną, nes atradimų apstu net gyvenamuose rajonuose! Tad šįkart Žirmūnuose surasta ir tarp daugiabučių bei biurų stūksanti „Marceliukės klėtis“ tiesiog nukelia pas močiutę į kaimą, nes tiek klėties išorė, tiek vidus apdėti įvairiais mūsų senolių naudotais daiktais. Nesuklysiu pasakyti, kad jautiesi kaip Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, bet vis dėlto realybėje esi aktyviame sostinės mikrorajone.

 

Tądien dienos pietų meniu sudarė: šaltibarščiai su apkeptomis bulvėmis (1,5 EUR), kiaulienos befstrogenas (3,5 EUR), vištienos muštinukas (3 EUR), lietiniai blyneliai su sūriu (3,1 EUR), bulviniai vėdarai arba cepelinai su mėsa (3,5 EUR). Desertui buvo galima užsisakyti aviečių arbatos (0,7 EUR) bei ledų su trintomis braškėmis (1,2 EUR). Kasdien spausdintas meniu atnaujinamas ir padedamas į rėmelį ant stalo, tad atvykus, labai operatyviai sužinosite, kuo virtuvė jus nori pavaišinti.

 

Pietavau viena, užsisakiau šaltibarščių (1,5 EUR) ir vištienos muštinuką su bulvėmis ir salotomis (3 EUR), kurie užfiksuoti nuotraukose. Dar norėjau užsisakyti jų naminės giros, bet iš šalimai pietavusios moters išgirdau, kad gira labai karti ir ją gerti ji atsisakė.

 

Ar skanu? Šaltibarščiai rūgštoki, bet bulvės buvo apkeptos itin gardžiai, tad tik joms komplimentus ir galėčiau skirti.

Iš pirmo žvilgsnio vištienos muštinukas tikrai nesužavėjo, man pritrūko salotų, bet bendrai skonio prasme jis nenuvylė. Žinoma, mano labai dažna pastaba gali būti pritaikoma ir šiems pietums – saikingiau pilkite padažus ir svečiai jums tik padėkos. Maistas pateiktas tvarkingai, porcijos pakankamai didelės, alkani į darbus negrįšite.

 

Ar greitai? Užtrukau ne daugiau kaip 30 minučių, bet reikia įvertinti ir mano atvykimo laiką – 13:30 val., kada pietavusių srautas jau buvo prasiskirstęs. Aptarnavimas greitas ir labai malonus.

 

Kas įdomu? Jeigu jūs ar jūsų draugai esate ne iš šio Vilniaus rajono, vargu, ar žinosite, kad tarp daugiabučių (jų dabar pastatė dar daugiau) slepiasi tokia įdomi vieta. Vartoju žodį įdomi, nes iš tikrųjų čia įdomybės prasideda dar lauke, kur stovi didelis malūnas bei yra prikrauta įvairios keistos technikos. Nelabai suprantu, kodėl tokie gigantiški rakandai turi užimti tiek daug lauko teritorijos ir kodėl klėtis nenori pakviesti daugiau svečių papietauti lauke. Taip, jie kviečia pietauti gryname ore, bet tik jų balkone, kuriame - trys dideli stalai.

 

Viduje mane nustebino labai ilgi ir dideli stalai, prie kurių nepažįstami pietaujantys tiesiog sėdasi kartu. Su kolektyvu pietauti čia tikrai tilpsit, o gal ir naują draugą susirasit.

 

Dar viena smagi detalė – sąskaitos pateikimo būdas. Jeigu jau esame klėtyje, tai toks krepšelis su sąskaita viduje tikrai į temą.

 

Trumpa išvada, kad visai smagu Žirmūnuose atrasti tokių klėčių, bet maitinimo vietų koncentracija šiame rajone didelė, tad nemanau, kad dar kada greitai ir vėl aplankysiu „Marceliukės klėtį“.  

 

Atsiskaitymas galimas tiek kortele, tiek grynais. Kortele atsiskaitymas nuo 3 EUR.

„Marceliukės klėtis“ dirba adresu Tuskulėnų g. 35, Vilnius. Darbo laikas: pirmadienis – ketvirtadienis 11:00 – 23:00 val., penktadieniais ir šeštadieniais valanda ilgiau, o sekmadieniais pradeda dirbti nuo 12:00 val. ir baigia 21:00 val.


Jų interneto puslapis: http://www.marceliukeskletis.lt/

 

 

 

Share on Facebook
Please reload