Lauro Lapas

May 16, 2016

 

Vėl sakau labas šįkart iš labai malonių pietų!
Susitikau per #PietųPertrauka su labai perspektyviu ir šauniu maitinimo bei aptarnavimo srities ekspertu (Neivaldai, bravo už tavo veiklas! 👋) tradiciniu dienos pietų metu 12.30 val.
Lauro Lapas (Pamėnkalnio g., Naujamiestis).

 

Pietaudami, išbandėme beveik visus tos dienos galimus pasirinkimus: aš - šaltibarščius ir vištieną su kuskusu ir brokoliais, o Neivaldas - šaltibarščius, menkę su kuskusu ir brokoliais, o po to mėgavosi espreso kava ir dienos desertu - kefyro panna cotta. Liko neišbandytas tik spec. gėrimas - arbūzų glotnutis.


Pilnos stalo vandens stiklinės buvo padavėjos įpiltos dar prieš mums užsisakant valgyti (0 EUR). Dviejų patiekalų varianto kaina 6 EUR, su desertu ir kava iš viso sumokėjome ~18 EUR bei palikome kelis eurus artbatpinigių.

 

🎈 Ar skanu? Pradėsiu nuo šaltibarščių, kurie buvo pateikti gilioje baltoje lėkštėje (kaip man tokios patinka!) ir kurių skonis tikrai buvo kitoks nei pas mamas ir močiutes (ir pas jas skanu, bet čia skaniau). Burokėliai buvo pjaustyti kvadratėliais ir man tas labai patiko.
Vištiena ir ypatingai garnyras tiek derėjo tarpusavyje, tiek buvo labai gardūs. Žuvis taip pat įsiminė, nes buvo labai minkšta ir tirpo burnoje.
Mano skrandis po sriubos bei antrojo patiekalo jau džiaugėsi, o kolega dar išbandė ir dienos desertą, kuris vėlgi patiko (mėlynės tik kaip slyvos atrodė).
Vienintelis dalykas, kas mums nelabai patiko, tai prie duonelės atneštas aliejaus ir balzamiko acto mišinys, kurio buvo per daug ir skonis buvo per daug aitrus. Visa kita – labai skanu!

 

🎈 Ar greita? Šis restoranas nėra didelis, aptarnaujančio personalo taip pat daug nėra, o lankytojų srautas nemažas, tad išvada – gali tekti palaukti. Atėjus priimti užsakymo, padavėja padėkojo, kad palaukėme (o kur mes dingsime?). Pietavimas su pokalbiais apie veiklas truko 1,5 val.

 

🎈 Kas įdomu? Visą restorano istoriją tikriausiai jau visi žinome, bet kas yra dabar, tai galėčiau apibūdinti taip - jaukus restoranėlis su gardžiu tiek akims, tiek skrandžiui maistu.


Smagu, kad restorane dirba ir su klientais bendrauja jo savininkė, tas tikiu, jog padeda priartinti klientą. ☺

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Neivaldai, labai ačiū už tokią smagią popietę, bendradarbiausim! 💐👋

 

Daugiau nuotraukų iš #PietųPertrauka rasi Facebook paskyroje.

 

Roberta, 🍴

 

Roberta

Share on Facebook
Please reload