Alaus studija

July 4, 2016

 

Labas, apsiniaukęs pirmadieni ☀,
vieną dieną viena nukeliavau #PietųPertrauka į Žirmūnuose labai garsią vietą (ypatingai vakarais ir savaitgaliais sausakimšą) -
Alaus studija, kur ne tik daugybė rūšių alaus, bet ir dienos pietūs teikiami.

 

Pietums užsisakiau: šaltibarščių su apkeptomis bulvėmis (1,6 EUR) ir šoninės kepsnį tik su daržovėmis (bulvių kaip garnyro atsisakiau) (3,5 EUR). Stalo vandens neužsisakinėjau, tad negaliu atsakyti, ar jis mokamas ar ne. Gal tu žinai? 

 

☀ Ar skanu? Kada užsisakiau šaltibarščius, nepaklausiau, kaip bus pateiktos bulvės, tad kada gavau lėkštę, labai nudžiugau - ne bulvių košė! O skanios apkeptos bulvės, jau iškart patiko. Šaltibarščiai labai apgaivino.
Antrasis patiekalas ne taip stipriai nudžiugino, nes tiesiog kepsnį įsivaizdavau kitaip.. bet čia gal mano pačios įsivaizdavimas ir lėmė liūdesėlį. Bendrai - pietūs tikrai buvo labai skanūs (čia ir kiti meniu patiekalai mane yra džiuginę ne kartą).

 

☀ Ar greita? Kadangi atvykau papietauti apie 13.00 val., lauke buvo daug laisvų staliukų. Užsisakius maistą prie baro, jo sulaukiau per ~10 min., tad viskas vyko tikrai labai greitai.

 

☀ Kas įdomu? Įdomus yra maisto ir gėrimų užsakymo principas, kada turi užsiimti stalą ir būtinai įsidėmėti jo numerį, tada nueiti prie baro ir tik ten užsisakyti tiek gėrimus, tiek maistą (ir pasakyti aptarnaujančiam personalui stalo numerį). Viskas vyksta tokiu principu, tad man yra tekę ne kartą palaukti eilėje prie baro, o tada jau palaukti užsakymų. Bet tiesa - tai vyko vakarais, kada, kaip jau minėjau, ši vieta yra sausakimša.
Tikriausiai neminėsiu, kad įdomumas yra didelė įvairovė alaus rūšių, tad jeigu esi mėgėjas šio gėrimo, čia tikrai verta apsilankyti.
Na, ir dar - viduje tiek daug visokių daiktų pridėta, kad jautiesi savotiškam muziejuje, įdomu ir tas! 😊

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Čia prie baro šįkart arbatpinigių nepalikau.

 

Kaip tau ši vieta, patinka, nepatinka? 

 

Daugiau nuotraukų iš #PietųPertrauka rasi Facebook paskyroje.

 

Roberta, 🍴

Share on Facebook
Please reload