Borsch

August 18, 2016

 

Labas, skaitytojau,
tęsiu ne tik naujų maitinimo vietų, bet kartu ir naujų virtuvių tyrinėjimą, tad šįkart pasidalinsiu su tavimi įspūdžiais iš ukrainietiškų valgių restorano Borsch, kur darbinei #PietųPertrauka susitikau su kolega 12.15 val.

 

Apie maisto pasirinkimą lengviausia rašyti, nes pasirinkimo beveik ir nebuvo.
Borsch kasdien pietų siūlo tik vieną sriubą ir vieną karštą patiekalą (komplekto kaina 4,8 EUR, perkant atskirai sriuba – 2,5 EUR, o antrasis patiekalas 3,7 E...UR). Čia tikriausiai yra mažiausiai dienos pietų variantų siūlanti mano aprašyta vieta, į TOP tokioje kategorijoje tikrai patenka (čia ne kaip antradienį aprašytame Take Way meniu). Kada pietavome, galėjome rinktis charčio sriubą ir bulvių plokštainį su spirgučių – grietinės padažu ir šioje vietoje turiu pripažinti, kad pradėjau truputį gailėtis, jog pasiūliau kolegai išbandyti šią vietą. Papasakosiu kodėl toliau. Stalo vanduo nemokamai.
Dienos pietų variantą jie skelbia pas save Facebook paskyroje, tad LABAI rekomenduoju iš anksto pasižiūrėti, ką tą dieną siūlys pietų.

 

🎈 Ar skanu? Jau pamačiusi patiekalų pasirinkimą supratau, kad čia tikrai nebus patys lengviausi pietūs, tad su kolega pasiskirstėme išbandyti po vieną patiekalą. Jis sriubą, o aš bulvių plokštainį.
Sriuba jam patiko, buvo pilna įvairių ingredientų, mėsa buvo be jokių lašinukų, jautėsi maloni rūgštelė.
Pats kugelis buvo minkštas, su skaniai apkepta plutele, bet padažo buvo ženkliai per daug, tad teko „jį nuvalyti“. Bendrai šis patiekalas mane labai apsunkino, nežinau, ar čia tądien norėjosi kažko lengviau, ar tiesiog man geriau bulvinių patiekalų pietums nevalgyti. 😪

 

🎈 Ar greita? Nors žmonių buvo tikrai nemažai, mes per 40 min. buvome aptarnauti, papietavę ir pasikalbėję apie darbus. Šiame restorane veikia dvi salės bei lauko terasa (nors oras buvo ne koks joje sėdėti), tad kitų lankytojų nelabai matėsi ar girdėjosi.

 

🎈 Kas įdomu? Atėjus, nemaloniai nustebino tamsa restorano viduje (nuotraukos truputį pašviesintos, kad bent matytumėte ką nors). Kada už lango taip ilgai pliaupia lietus, tikrai norėtųsi šviesesnės vietos. Antras nemaloniai nustebinęs dalykas, kaip jau rašiau, tai vienas dienos pietų pasirinkimas (čia vegetarai/veganai tik vandenį galėtų gerti). Suprantu ir džiaugiuosi, jog nėra N skirtingų variantų, bet kokią lengvesnę alternatyvą antrajam patiekalui tikrai rekomenduoju įtraukti.
Pats interjeras, kada gerai pradedi matyti tamsoje, yra įdomus, daug visokių daiktų daiktelių pridėta, tad laukiant maisto, galima patyrinėti.

 

Ar pietavai čia? Kokie tavo įspūdžiai? 😊

 

Daugiau nuotraukų iš #PietųPertrauka rasi Facebook paskyroje.

 

Roberta, 🍴

Share on Facebook
Please reload