The Gallery

November 1, 2017

 

Priminsiu, kad tinklaraščio „Pietų pertrauka“ idėja arba kitaip auksinė taisyklė – stengtis kasdien pietauti skirtingoje vietoje, tad ja vadovauti stengiuosi sąžiningai ir nesiveržiu antrą kartą lankyti tos pačios vietos, ypatingai, jeigu pirmasis apsilankymas nuvylė. Bet vienai vietai nusprendžiau padaryti išimtį, nes ir po pirminės apžvalgos sulaukiau jų viešo komentaro atvykti „nes bus geriau“ bei kvietimą pietauti kartu gavau iš savo mielos studijų draugės Vaidos. Šįkart pasidalinsiu įspūdžiais iš Nacionalinėje dailės galerijoje įsikūrusio restorano – The Gallery, į kurį savo pietų pertraukai atvykome apie 13.00 val.

 

Dienos pietų variantus galima iš anksto rasti šios vietos Facebook paskyroje, bet prieš atvykstant tokios žvalgybos neatlikome ir rinkomės vietoje.

Tos dienos pietų pasirinkime trys užkandžiai, trys pagrindiniai patiekalai ir du desertai. Dienos pietų meniu atspausdintas ir pateiktas originaliai, bet nelabai patogiai skaitymui – įdėtas į stiklinį butelį. Jį pavarčius ir dar papildomai personalo perklausus, ką reiškia apačioje nurodyta „10,5 EUR / asm“ suma, mes pasirinkome atitinkamai: aš - pupelių sriubą (2,5 EUR porcija) bei menkės filė (6 EUR), o draugė pilną rinkinį, kurio kaina ir yra aukščiau minėta – 10,5 EUR. Už šią sumą galima rinktis iš dviejų pirmųjų užkandžių bei karštųjų patiekalų ir pigesnį vieną iš desertų. Taip pat už šią sumą būsite pavaišinti taure vyno/alaus ar stikline natūralių sulčių bei kava/arbata. Racionalesnis variantas negu aš pasirinkau, bet mano užsakymo viduryje pietų jau pakeisti į šį specialų restoranas negalėjo arba nenorėjo (noro aptarnaujantis personalas akivaizdžiai neparodė, bet gal tikrai ir nėra tokios galimybės). Stalo vanduo nemokamai. Kalbant apie kainą, įdomu, jog per ~1 metus šis specialus trijų patiekalų bei gėrimų komplektas pabrango nuo 9 EUR iki 10,5 EUR, palyginti nesunku, nes kaip ir minėjau, čia jau buvau apsilankiusi anksčiau.

 

🎈Ar skanu? Patiekalai skamba įdomiai, jų pateikimas tikrai labai estetiškas ir tvarkingas, o skonis geras. Taip mūsų pietus galėčiau apibūdinti vienu sakiniu.

 

Sulaukėme tinkamo karštumo pupelių su sūriu sriubos, šalia buvo pateikta juodos duonos riekė. Porcija nemaža, sriuba pilna pupelių, tad tikrai nebuvo per skysta. Suvalgėme ir laukėme žuvies.

 

Kadangi žuvį aš pati asmeniškai gaminu labai retai, nusprendžiau pietums pasirinkti būtent ją ir tuo pradžiuginau savo skrandį. Žuvis buvo labai minkšta, neperkepta, prie jos pateiktas garnyras labai derėjo. Patiekalo pateikimas irgi traukė akį, nes lėkštėje pamatėme saikingai padažais ir ingredientais sukurtą trispalvę. Filė gabalėlis didelis, tad nors lėkštė ir neatrodo perkrauta, bet porcijos mums tikrai pakako.

 

Iš varškės pyrago su vanilės padažu tikėjomės daugiau, tad daugiau nei pusė ir taip nedidelio gabalėlio liko lėkštėje. Po sočių pietų deserto nesinorėjo tiesiog valgyti, „jog reikia“.

 

🎈Ar greita? Mūsų pietų metu buvo užimti tik keli staliukai, tad mus aptarnavo, maistą pristatė greitai. Mūsų pietūs truko apie 40 minučių ir čia didelė pažanga, lyginant mano pirmojo apsilankymo čia trukmę, kuri tuomet siekė 1 val. 30 min. Žinoma, būtų įdomu šį kriterijų patikrinti ir valanda anksčiau, kada tradiciškai daugelis dirbančių žmonių keliauja pietauti.

 

🎈Kas įdomu? Restoranas įsikūręs Nacionalinėje dailės galerijoje, tad man asmeniškai pati vieta labai maloni. The Gallery turi smagią terasą vasaros metu, o ir vidaus interjeras labai šviesus ir įrengtas skoningai, jokių perkrautų detalių, tad pietauti ar išgerti kavos aplinka motyvuoja. Smagu, kad būtent kavos gurkšnojimui čia įrengti keli patogesni foteliai su žemesniais staliukais.

 

Deja, bet yra dar viena „įdomybė“, kuri čia atvykti labai demotyvuoja. Turiu paminėti, jog tokio nedraugiško ar kitaip „surūgusio“ personalo jau seniai nebuvau mačiusi. Apie šį aspektą viešus komentarus yra parašę ir daugiau klientų, bet pokyčių nesijaučia.

Vilniuje tikrai yra daugybė vietų, į kurias verta grįžti antrą ar net daugiau kartų, bet trečias kartas šiame restorane bus tikrai negreit.

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele.

 

 

Share on Facebook
Please reload