Ramenas ir pagaliukai

September 14, 2016

 

Labas labas labas,
šiandieną su Tavimi pasidalinsiu įspūdžiais iš gana naujos ir unikalios maitinimo vietos, kur viena atvykau papietauti apie 12.45 val. - Ramenas ir pagaliukai (L. Stuokos Gucevičiaus g.).

 

Turiu iškart informuoti, jog ši vieta turi savo siesta laiką ir šiokiadieniais dirba tik 11:30 – 14:30, tada 16:30 vėl atsirado ir dirba atsižvelgiant, ar jau kvepia savaitgaliu (ketvirtadieniais ir penktadieniais ilgiau), tad čia vėlyvos #PietųPertrauka tikrai neturėsite.

 

Dienos pietų variantų ši vieta neturi, tad rinkausi iš 9 meniu esančių patiekalų. Iš tiesų tai paprašiau padavėjos rekomendacijos, nes čia lankiausi pirmą kartą ir valgyti tokių patiekalų anksčiau tikrai nėra tekę (kaip smagu pažinti kažką naujo!), tad savo pietums užsisakiau Tokyo Ramen (dviejų sultinių klasika iš sostinės – kepta kiaulienos sprandinė, svogūnų laiškai, menma – marinuoti bambukų ūgliai, marinuotas kiaušinis). Indas rameno kainavo 6,9 EUR, stalo vanduo nemokamai. ☺

 

🎈 Ar skanu? Bent jau apie savo užsakytą rameną galiu pasakyti trumpai ir pozityviai – skonis kitoks. Galbūt perskaičius ingredientus, gali pagalvoti „oi, sultinys su priedais“, bet čia tikrai viskas kitaip. Visi ingredientai sultiniui suteikia labai stiprų ir įsimintiną skonį, o kadangi ir pats valgymo būdas (žr. prie įdomybių) yra netradicinis, čia atvykęs, tikrai patirsi naujus įspūdžius! 👋
Kas man asmeniškai nelabai patiko – kiaulienos sprandinės gabaliukai (bet čia visiškai skonio reikalas), tad aš jau rezgu planą čia dar kartą sugrįžti paragauti rameno su vištiena ar antiena, kas man visada mieliau nei raudonoji mėsa (šįkart to nesirinkau, nes padavėja minėjo, jog šie ramenai aštresni).

 

🎈 Ar greita? Kadangi turėjau greitą susitikimą po pietų, paklausiau padavėjos, ar ilgai truks pagaminti mano dienos pietų pasirinkimą. Sulaukiau atsakymo, kad užtruks ne ilgiau kaip 5 min, tad taip ir buvo – patiekalas jau buvo ant mano stalo po šių minučių.
Man asmeniškai ilgokai užtruko jį valgyti (viršijau rekomenduojamas 10 min, per kurias reikėtų suvalgyti rameną), bet bendrai pietų pertrauka buvo greita. Žinoma, tai priklausė ir nuo to, jog lankytojų daug tuo metu nebuvo. 😊

 

🎈 Kas įdomu? Žodis „Ramen“ reiškia makaronus, kurie Rytų virtuvėje dažniausiai valgomi karšti su sočiu sultiniu bei mėsa, kitais ingredientais. Smagu, kad Vilniuje taip pat galime prisiliesti prie šios kultūros virtuvės ypatumų. Dar smagiau, kad ramenus ši vieta gamina patys, turi tam savo laboratoriją (žr. nuotraukoje), tad neišsigąskite, jog makaronai keliauja ilgai siuntomis į Lietuvą.

Įkėliau atskirą nuotrauką, kur nurodyta, kaip reikia valgyti šį patiekalą: pirmiausia turite užsidėti seilinuką (daug smagių nuotraukų su juo galite pasidaryti) bei sekti instrukciją, kaip ŠLIURPTI makaronus. Taip, teisingas čia žodis ir visiškai mandagu tą daryti, netgi atvirkščiai – jeigu nešliurpsite, valgysite patiekalą neteisingai. Pabaigoje turite pasiimti indą į rankas ir tiesiog išgerti viską, kas dar jame liko. Ir vėlgi čia viskas mandagu.

Interjeras smagus, jie dar turi lauko terasą, kuri įrengta vidiniame kieme arba tiksliau automobilių statymo aikštelėje (gaila, bet nėra pati jaukiausia).

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikau 0,4 EUR arbatpinigių.

 

Ar valgei rameną? 😊

 

Daugiau nuotraukų iš #PietųPertrauka rasi Facebook paskyroje.


Roberta, 🍴

Share on Facebook
Please reload