Kinų Smuklė

September 15, 2016

 

Labas, skaitytojau! ☀
Esu su Tavimi pasidalinusi jau keliais įrašais apie apsilankymą kiniečių restoranuose, vienur mielai sugrįžčiau, kitur – tiek jau to (desertuko istorija 😂). Šiandieną pasidalinsiu įrašais iš dar vienos kiniečių virtuvės - Kinų Smuklė (Fabijoniškių g., IKI prekybos centre).

Šįkart kartu su kolega Tomu #PietųPertrauka atvykome į šią vietą apie 13.00 val. ir radome apie 2/3 laisvų staliukų. Pasirinkome staliuką su vaizdu į automobilių stovėjimo aikštelę ir Ukmergės g. (gali rinktis stebėti IKI apsipirkinėjančius asmenis taip pat 😂) bei pradėjome skaityti dienos pietų meniu, kuris jau buvo padėtas ant stalo – įlaminuotas A4 formato kartono lapas su 6 pasirinkimo variantais.
Pagalvojome, kad šie variantai kasdien nesikeičia, tad galbūt jie keičiami pagal sezoną ar lygines/nelygines savaites? Galbūt tu žinai, skaitytojau? 😊

 

Mes pasirinkome: aš – keptą vištieną saldžiarūgščiame padaže, Tomas – keptą vištieną „Gong Bao“ (buvo pažymėta pipiro ženklas – aštriau). Dienos sriuba – kiniškų kopūstų. Pasirinkome vidutines porcijas, tad jos mums kainavo po 4,2 EUR + 1,5 EUR už stalo vandens su citrina ąsotį.

 

🎈 Ar skanu? Sriuba buvo labai karšta, tad neskubėjau jos valgyti (bet man taip neskubant, jau buvo atneštas ir antrasis patiekalas). Sriuba buvo gliti, bet be jokio įsimenamo skonio – suvalgiau pusę indelio, nes akis labiau traukė vištiena. Būtent ji manęs tikrai nenuvylė, nes saldžiarūgštis padažas jai puikiai tiko, garnyrui pateikti kopūstai taip pat buvo maloniai traškūs, ryžiai nepervirti, birūs. Kolegai vištiena taip pat patiko (paprika ne per kieta, riešutai apkepti), tik jis pasigedo meniu nurodyto aštrumo. Maisto pateikimas paprastas, bet tvarkingas. 😊

 

🎈 Ar greita? Taip, mus aptarnavo, maistą pristatė ir sąskaitą atnešė labai greitai. Ilgiau užtruko mūsų pokalbis ir būsimo renginio scenarijaus nagrinėjimas. Bendrai pietų pertrauka užtruko apie 45 min.

 

🎈Kas įdomu? Neminėjau to anksčiau, bet kiekvienas lankytojas vietoj sriubos gali pasirinkti sulčių stiklinę ir tuomet valgyti tik antrąjį dienos patiekalą. Mes buvome alkani, tad tokio varianto net nesvarstėme, o ir bendrai mieliau renkuosi vandenį nei sultis.

Nors ši vieta negali pasigirti geru vaizdu pro langus ar kokiu nors ypatingu interjeru, bet ji vis tiek yra patraukli lankytojams, kurių čia tikrai netrūksta (lankausi čia ne pirmą kartą ir aš). Maistas skanus, aptarnavimas greitas, kaina kaip ir maža, tad gal čia ir yra jų populiarumo rodikliai? Ką manai tu, skaitytojau? 😊

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikome 0,5 EUR arbatpinigių.

 

Daugiau nuotraukų iš #PietųPertrauka rasi Facebook paskyroje.

 

Roberta, 🍴

Share on Facebook
Please reload