Gaspar's

October 21, 2016

 

Labas, skaitytojau!

Jeigu reguliariai apsilankai ir skaitai PietųPertrauka blogą, turėjai pastebėti, kad kas mėnesį išrenku TOP5 savo aplankytų #PietųPertrauka vietų. Tokį vertinimą pradėjau rengti, atsižvelgiant į dabartines tendencijas sudarinėti įvairiausius geriausiųjų vertinimus ir labai apsidžiaugiau, kada buvo sudarytas geriausių Lietuvos restoranų 30-ukas. Būtent jis papildė mano pietų vietų sąrašą ir su Tavimi jau pasidalinau įspūdžiais iš 19 vietą užėmusio Restoranas Time

 

Šiandien tęsiu apsilankymus pas geriausiuosius ir dalinuosi įspūdžiais iš 11-oje vietoje atsidūrusio gana naujo restorano Vilniuje - Gaspar's (Pylimo g. 23), kur viena papietauti atvykau apie 13.30 val.

Namų darbus jau buvau atlikusi, t.y. peržiūrėjusi šio restorano dienos pietų pasiūlymą jų Facebook paskyroje (tą daro kasdien), tad atvykus, jau iškart žinojau, ko norėsiu: žiedinių kopūstų sriubos, kiaulienos išpjovos su indiškais prieskoniais ir morkų piure bei sulčių (komplekto kaina 6,5 EUR). Dienos pietų pasiūlymų savaitei į priekį tikrai nesužinosite, bet tos dienos ryte jų Facebook paskyrą galite drąsiai patikrinti.

 

🎈 Ar skanu? Vienu sakiniu savo pietų patiekalus galėčiau apibūdinti – maistas su įsimenamu skoniu! Aš ne kartą, aprašydama naujas vietas, esu rašiusi, jog skonis kaip skonis, bet jau išėjus gali pamiršti, ką valgei pietums.. Tad su Gaspar‘s to tikrai nenutiks, nes tas puikus skonis tikrai įsiminė (čia būtinai reikės sugrįžti).

Žiediniai kopūstai buvo sutrinti, sriuba gausiai pagardinta indiškų prieskonių mišiniu, kurie suteikė malonaus aštrumo. Prie sriubos buvo pateikta jų pačių kepta duonelė, plėšyta ir pateikta atskirame mažame indelyje.

Antrasis patiekalas sužavėjo tuo, kad tai yra vieni mano minkščiausių valgytų kiaulienos išpjovų gabaliukų! Indiški prieskoniai, morkų piure, plonai pjaustyti ridikėliai – vėlgi viskas puikiai dera tarpusavyje. Ko galbūt man pritrūko, tai kokios nors daržovės..

 

🎈 Ar greita? Kada atvykau, be rezervacijų laisvų staliukų nebuvo ir aš buvau pakviesta prisėsti prie didžiojo bendro stalo (tuo metu prie jo dar sėdėjo keli asmenys). Bet kadangi visa restorano erdvė nėra didelė, o ir kiti jau baiginėjo savo pietus, bendras aptarnavimas ir maisto man pateikimas buvo greitas. Mano pietūs ir pokalbis su aptarnaujančiu personalu truko apie 45 min.

 

🎈 Kas įdomu? Papietavusi, užkalbinau aptarnavusią merginą apie jų restorano įdomybes (dabar taip ir kitur darysiu, leisiu restoranams patiems savimi pasidžiaugti) ir ji papasakojo, kad restorano įkūrėjas ir pagrindinis šefas Gaspar Fernandes yra gimęs Indijoje portugalų šeimoje, vėliau augo Didžiojoje Britanijoje, kur mokėsi Le Cordon Bleu (kulinarijos menas ir gastronomija, o daugiau apie šią prestižinę instituciją: https://www.cordonbleu.edu/home/en ). Į Lietuvą Gaspar atvyko susižavėjęs ne tik mūsų gamta (ir neužmigo ja grožėdamasis), tad dabar visi galime džiaugtis talentingo šefo kuriamais šedevrais, kuriuos jau spėjo įvertinti ir reitinguoti į 11-ą geriausių Lietuvos restoranų vietą!

 

Kaip jau minėjau, bendra šio restorano erdvė nėra didelė (lauko terasos neįskaičiuoju, nors ir ji nėra didelė), bet labai šviesi ir jauki. Erdvė nėra perkrauta dekoro elementais, atvirkščiai – viskas „švaru“ ir estetiška. Man asmeniškai labai patiko Cutipol įrankiai ir jau žinau, kokios dovanos prašysiu Kalėdų Senelio.. Gražūs, tiesa?
 

Atsiskaitymas galimas tiek kortele, tiek grynais. Palikau 1,5 EUR arbatpinigių ir pažadą čia tikrai būtinai sugrįžti!
 

Ar esi čia pietavę/usi? 

 

Daugiau nuotraukų iš #PietųPertrauka rasi Facebook paskyroje.

 

Roberta, 🍴

Share on Facebook
Please reload