KINZA

October 27, 2016

 

Labas!

Labai smagu, kada per #PietųPertrauka susitinki su savo draugais, pažįstamais ar kolegomis, tad šiandieną pasidalinsiu įspūdžiais iš kartu su dalimi savo darbinio kolektyvo (neformalus bendravimas - juk toks gėris!) praleista pietų valanda restorane KINZA (Naugarduko g.).

 

Kada ryte nusprendėme, jog visi kartu pietausime, pasijaučiau labai atsakinga išrinkti smagią vietą, kurioje nei aš, nei kiti nebūtume pietavę anksčiau. Prisiminiau Kinza (čia buvau kelis kartus vakarieniauti) ir pataikiau – kolegos čia nebuvo pietavę (keturi iš šešių nebuvo buvę bendrai) ir džiaugėsi šia vieta. Bet apie viską tradiciškai iš pradžių.

 

Dienos pietų variantai kasdien skelbiami šios vietos Facebook paskyroje, galite pasidaryti išankstinę žvalgybą arba atvykti ir pasirinkti vietoje. Mums pasirinkti ilgai netruko: viena kolegė pasirinko Mampar sriubą + Samsa (4,5 EUR), o visi kiti – Mampar sriubą + Jautienos Dimlama (6 EUR). Stalo vanduo nemokamai, Coca cola 0,3 l buteliukas – 1,5 EUR.

 

🎈 Ar skanu? Tikriausiai kyla klausimas, kas čia per patiekalai? Šie klausimai kilo ir mums, tad apklausinėjome padavėją, kuri vis nukeliaudavo į virtuvę pasitikslinti (tikriausiai dar neseniai dirba).

Mampar sriuba – ilgai virtas mėsos sultinys, daržovės, jų gamybos makaronai, pagardinti rytietiškais prieskoniais (truputį aštru). Sriuba mums visiems labai patiko, maloniai karšta, kupina minėtų ingredientų (ne tiks koks vienas makaronas plaukioja), kiekis toks, kad ir nuo jos vienos galėjai pavalgyti.

Samsa kaip jie patys vadina yra beveik kibinas, įdarytas aviena. Kolegei patiko, o aš pavydėjau, kad neturėjau tokio kibinuko prie sriubos.

Jautienos Dimlama – kazane (čia indas) troškinta jautiena su daržovėmis, kuri mums asmeniškai labai priminė sriubą ir nenustebino. Taip – jautiena su daržovėmis puikiai išvirta, vėlgi malonus karštis, bet po panašios sriubos būtų buvę smagiau sulaukti labiau skirtingo rytietiško patiekalo. Čia maža rekomendacija, planuojant meniu. 

 

🎈 Ar greita? Atvykome papietauti apie 13.15 val. ir radome apie pusę laisvų staliukų, tad lankytojų srauto nebuvo ir mes buvome aptarnauti pakankamai greitai (ir visi vienu metu, kas svarbu). Jau 14.30 val. buvome ofise Žvėryne darbuotis toliau.

 

🎈 Kas įdomu? Kada pietavome, kolegoms minėjau, jog šioje vietoje jau buvau prieš 3-4 metus, bet pasirodo, kad jie veikia tik 2,5 metų! Man čia taip greitai laikas prabėgo ar tiesiog jau pasimečiau, aplankiusi tiek daug skirtingų vietų per paskutinius metus? Esmė, kad čia jau esu buvusi ir man labai patiko jų paprastas, bet kartu labai jaukus interjeras (yra salytė su įprastais stalais/kėdėmis, dar viena salytė, kur sėdėti galite ant žemės (pagalvėlių) ir dar viena, kur galite patogiai įsitaisę rūkyti vandens pypkę!) su DJ pultu pagrindinėje salytėje.

Maistas taip pat dar nenuvylė, anksčiau valgytas plovas su aviena buvo klasiškas.

 

Atsiskaitymas galimas tiek kortele, tiek grynais. Ačiū šauniajai darbovietei už skanius pietus!

 

Ar esi čia pietavęs/pietavusi?

 

Daugiau nuotraukų iš #PietųPertrauka rasi Facebook paskyroje.

 

Roberta, 🍴

Share on Facebook
Please reload