Interviu su Kamile: pusryčių magija

January 1, 2017

 

Labas, skaitytojau!
Kaip smagu atrasti žmones, kurie turi įdomių hobi, susijusių su maisto gamyba, maisto serviravimu ir bendrai su maistu! Tad su Tavimi dalinuosi interviu su Kamile Krasnickaite, su kuria mokėmės vienoje mokykloje ir kurios nuotraukų Facebook paskyroje laukiu jau su nekantrumu (tikiuosi, kad ir paskanauti kada galėsiu 😊). 

 

R: Kamile, papasakok trumpai apie save.

K: Esu antrojo kurso magistro studentė Vytauto Didžiojo universitete ir visuomet galvojau, jog gyvenime turiu du pagrindinius arkliukus – tapyba ir maisto gaminimas, tačiau šalia jų prisijaukinau dar kelis - keliones ir žmones. Visi šie keturi, vienas kitą papildantys segmentai, ir yra mano gyvenimo variklis. Gaminti (labiausiai kitiems) ir sulaukti šypsenos po pirmojo kąsnio – čia yra mano siekis.

 

R: Tavo Facebook siena reguliariai atnaujinama įspūdingais maisto deriniais, papasakok apie šį įkvėpimą kurti tokias grožybes.

K: Ši mano idėja vystoma apie metus ir ji dar neišlipa iš asmeninio Instagram ir Facebook profilio rėmų, tačiau greitu metu...greitu. Minčių semiuosi iš vizualinių medžiagų, kurias matau internete, knygose, žurnaluose – tai tas pats Instagram ir pasaulio virtuvių nuotraukos, blog‘ai, žinomų Lietuvos ir pasaulio kulinarų laidos, receptų knygos ir t.t. Nesu profesionalė, bet mano ruošiami pusryčiai - ieškojimas kontrasto tarp skanių pusryčių ir estetiško bei žaismingo jų pateikimo.

 

R: Ar ilgai užtrunka tokia pusryčių kūryba?

K: Ilgiausiai užtrunka pasiruošiamieji darbai: vartau dešimtis receptų knygų, naršau internete, tiesiog akimis valgau Instagram nuotraukas ir, viską sudėdama į vieną idėją, pereinu prie pateikimo.

 

R: Kaip atrodo tavo virtuvė? Neabejoju, kad joje galima atrasti daug mielų daiktų ir įdomių maisto produktų.  

K: Visur gerai, bet namuose geriausia. Šis posakis puikiai atspindi realybę, nes man skaniausi ir geriausi pusryčiai (ir ne tik) pagaminami namuose. Mano namų virtuvė vis pildosi nauju inventoriumi maisto serviravimui bei, žinoma, receptų knygomis.

 

R: Skaniai ir gražiai pagaminti/patiekti maistą reikia daug laiko ir finansų - mitas ar tikrovė?

K: Niekada neįvertinu savo pusryčių nei finansine nei laiko išraiška, nes laiko man visuomet per mažai. Galėčiau žaisti su smulkmenomis, naujomis idėjomis, kelių variantų bandymu. Visuomet į premium prekes keliuosi vaisius, daržoves, naujienas, kurių arba nesu ragavusi, arba jie traukia savo kaloritu, tekstūra, nes pusryčiuose dažnai ieškau kuo daugiau spalvų. Estetinis ir skanus vizualas taip pat nebus toks traukiantis akį tokiose pačiose baltose lėkštėse, todėl inventorių stengiuosi kuo dažniau atnaujinti. Reziumuojant, pusryčiai kainuoja tiek laiko, tiek finansų, tačiau tikiu, kad šios investicijos atsipirks, o ir iki to laiko man didžiausi arbatpinigiai – įvertinimas, pastebėjimas ir susidomėjimas. Juk tai pradžia..

 

R:  Koks tavo puikaus ryto pusryčių receptas, kurį rekomenduotum kitiems?

K: Geras rytas privalo prasidėti nuo geros minties ir puodelio kavos. O prie kavos labai svarbu sotūs, spalvingi ir svarbiausia skanūs pusryčiai, o ar tai omletas su feta, ar suvožtinis su figa, ar puikusis avokadas su ciabatta, nesvarbu - svarbu, kad jie būtų užtaisas gerai ir energingai dienai.

 

R: Informacijos apie maistą yra įvairios ir daugybė, gal turi rekomendacijų dėl puslapių, kuriuos aktualu būtų sekti ir kitiems?

K: Mano patirtis susideda iš receptų knygų, blog‘ų, pavyzdžiui Beatos Nicholson, žiūrimų laidų – Jamie Oliverio, Gordono Ramsio, Virtuvės mitų griovėjų ir panašiai. Tačiau labiausiai rekomenduoju sekti ir pasitikėti savo širdimi, nebijoti eksperimentuoti, ragauti to, ko niekada neragavai, nepavykus mėginti iš naujo, kviesti draugus ragauti, dovanoti kitiems keptą pyragą, išmėginti maistą kitose šalyse, išsaugoti šeimos tradicinius receptus, ieškoti naujienų ir visada visada nepamiršti pagrindinės paslapties – gaminti su meile, nes tik tuomet pyragas iškils, tik tuomet cepelinai neiširs ir tik tuomet pakelsi nuotaiką net nuliūdusiam draugui.

 

Ačiū, Kamile!

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload