Grey

December 4, 2016

 

Labas, skaitytojau!
Dienos iki švenčių taip greitai bėga, o su jomis ir įvairios smagios mūsų visų #PietųPertrauka, tad šiandieną įspūdžiais būtent iš vienos tokios smagios, kurią praleidau kartu su savo kolegomis Gabija ir Tomu.

 

Pietauti atvykome apie 14.00 val. į Grey restoraną (Pilies g.) ir truputį nerimavome, ar dar galėsime paragauti dienos pietų patiekalų – galėjome, tik jau ne visus patiekalus. Pietums pasirinkome: miško grybų sriubą, aš antieną, o kolegos – jautienos medalionus (šis rinkinys kainuoja 8,5 EUR, yra ir pigesnis, bet jau jo derinio pilno nebuvo. Pilnas tos dienos meniu matosi pridėtoje nuotraukoje). Pietaujančius restoranas vaišina mini desertu, stalo vanduo su citrina nemokamai.

 

Tad mūsų įspūdžiai iš šių nepigių pietų:
❄ Ar skanu? Sriuba man ir Tomui labai patiko, nes mes mėgstame grybus, kurių sriuboje plaukiojo ne vienas ir ne du (valio, kad sriuba tai ne tik skystimas!😂). Gabija ne tokia grybų gerbėja, bet irgi džiaugėsi geru skoniu, minkšta duonos riekele, ne per karšta ar šalta sriuba. Mums patiko!
Kalbant apie antruosius patiekalus, tai žodis – patinka čia nėra tinkamas. Mes įsimylėjome – čia jau arčiau tiesos! Mėsa (antiena ir jautiena) buvo puikiai iškepta, garnyras ne tik dėl grožio ar estetiškumo pridėtas, bet ir labai derantis – mažos morkytės, apkeptos bulvės ar bulvių gratinas (pastarojo net parsisiunčiau receptą), žalumynai, saikingas padažas suteikė nepamirštamą skonį, dėl kurio čia tikrai dar ne kartą sugrįšiu ir nepagailėsiu minėtos eurų sumos pietums. 👋

 

❄ Ar greita? Kadangi atvykome jau po didžiausio pietų lankytojų srauto, mus aptarnavo ir maistą pateikė labai greitai – per 45 min. papietavome (mėgavomės maistu) ir keliavome darbuotis toliau.

 

❄ Kas įdomu? Skaitytojau, prisimeni, kas čia buvo anksčiau? Buvo didelis vieno banko padalinys, kuriam išsikrausčius, į maitinimo rinką įžengė The Grey. Įžengė ir atrodo, kad žingsniuoja gana sėkmingai (turiu darbinių reikalų su jais, tad pagirsiu viešai ir jų vadybą), kurdami puikius derinius ne tik skrandžiui, bet ir akims. Džiaugiamės ir linkim nesustoti!
Kas dar įdomu, restoranas veikia per du aukštus, kuriuose yra skirtingi meniu: pirmame aukšte paprastesni ir pigesni, antrame jau brangiau ir gurmaniškiau bei yra atskiros privatesnės erdvės.

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikome 1,2 EUR arbatpinigių.

 

Ar pietavai čia, patiko? 😊

 

Daugiau nuotraukų iš #PietųPertrauka rasi Facebook paskyroje.


Roberta, 🍴

Share on Facebook
Please reload