Briusly

January 9, 2017

Taigi, kada šventes švenčia renginių organizatoriai?😂😊 PO ŠVENČIŲ, kada pasistengiame, kad visų jūsų šventiniai renginiai būtų sėkmingai įgyvendinti. Ir taip – būtent tuo šiuo metu aš ir užsiimu, dirbu renginių organizavimo/valdymo srityje. 😊 Bet įrašas ne apie mane, o apie #PietųPertrauka, kuri tradiciškai vyksta skirtingoje vietoje – šįkart azijietiško maisto restorane Briusly (Islandijos g.).

 

Turiu prisipažinti, kad čia pietauju tikrai ne pirmą, o jau N-ąjį kartą, nes anksčiau tai buvo viena pagrindinių mano ir draugų susitikimo vietų (dabar jau nebe, bet ne maisto kokybė ar aptarnavimas čia kalti – kiti veiksniai lėmė). Rezervavau kelios dienos prieš staliuką Briusly sau ir savo kolegoms šventinei pietų pertraukai 14.30 val., atvykome truputį pavėlavę, bet dar radome dienos pietų ir pietavusių kitų lankytojų (rezervacija mums septyniems tikrai buvo reikalinga).

 

Užsisakėme kas iš bendro meniu – salotas ar šonkauliukus (apie 8-9 EUR patiekalo kaina), o kas iš dienos pietų meniu – plėšytos jautienos ir kimchi kopūstų sriubą bei tonkacu kiaulieną su kimchi kopūstais ir sushi ryžiais (5,5 EUR šis derinys). Pridedu savaitinį meniu, jis nėra skelbiamas internete. Stalo vanduo su citrina/apelsinu nemokamai.

 

🎈Ar skanu? Sriuba mums visiems pasirodė aštri, tik vieniems aštrumas patiko (man taip!), o kitiems norėjosi atsigerti daugiau vandens. Prie sriubos buvo pateikta minkšta saldi bandelė, kuri man asmeniškai čia labai tiko numalšinti tą įdomų sriubos aštrumą.

Antrasis patiekalas buvo unikalus tiek savo pateikimu, tiek skoniu. Pralinksmino mus sushi ryžių forma, kuri priminė balandėlį, o ir patys ryžiai buvo nepervirti ar kitaip sugadinti.

Ko vis dėlto norėjosi daugiau, tai šiuo atveju daugiau kimchi kopūstų (prieskoniais fermentuoti pekino kopūsto lapeliai) kaip garnyro, nes jų sluoksniai labai greitai baigėsi.

Kolegos, ragavę patiekalus iš bendro meniu, taip pat liko patenkinti ir džiaugėsi azijiečių virtuvės atradimais čia pat Vilniuje.

Reziumuojant, patiekalų pateikimas ir skonis tikrai įdomus bei įsimenamas, bet kaip kitaip gali būti Briusly? 

 

🎈Ar greita? Nors kitų lankytojų tikrai buvo, bet mums maistą pristatė pakankamai greitai visiems vienu metu. Labai neskubėjome, tad mūsų pietūs truko apie 1 valandą 15 minučių.

 

🎈Kas įdomu? Ši vieta jau daug metų išlaiko savo populiarumą taip, kad čia užėjęs visiškai nepopuliaru laiku, vis tiek gali nerasti laisvo staliuko. Taip, šios vietos fenomenas (kaip ir prieš ją esančio vieno baro) tikrai žavi ir gali būti pavyzdys kitoms maitinimo vietoms.

 

Savo meniu Briusly stebina Azijos virtuvių atradimais, kurie nors ir kainuoja nemažai europietiškų pinigų, bet savo skoniu ir išvaizda paperka daugelį.

Sekmadieniais čia dar teikiamas ir brunch‘as, o savaitgaliais viršuje vyksta tikras šėlsmas Opium klube. Ar radai atsakymus, kodėl ši vieta išlieka tokia mėgstama?😊

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikome 3 EUR arbatpinigių.

Daugiau nuotraukų ir pietaujančių bendruomenę rasi čia.

 

Ar pietavai šioje “Food with attitude” vietoje?

Roberta

 

 

Share on Facebook
Please reload