Ypatingųjų Vapiano patiekalų degustacija

January 12, 2017

Labas, skaitytojau!

Baigiasi dar vieta žiemos savaitė, o aš noriu pasidalinti su Tavimi labai pozityviais įspūdžiais iš vietos, kurioje jau buvau per savo #PietųPertrauka ir ne tik – dalyvavau jau vienoje ypatingųjų patiekalų degustacijoje ir šiandieną įspūdžiai iš dar vieno smagaus maisto atradimų vakaro Vapiano restorane (Europos prekybos centre). 

 

Pradėsiu nuo to, kad šis restoranas dviem mėnesiams pristato ypatinguosius patiekalus, kurie vėliau atitinkamai kinta, tad sausio-vasario mėnesių patiekalus išbandžiau ir dabar jau galiu išreikšti savo įspūdžius! Net 5 iš 8 patiekalų yra tinkami vegetarams ir veganams, bet ir mėsą valgantiems tikrai bus ką čia atrasti.

 

Vapiano marketingo vadovė Eglė (ačiū, Egle, už kvietimą ir draugystę!) vėl subūrė šaunų ratą apie maistą rašančių, fotografuojančių, filmuojančių ar vegetarizmą ir veganizmą propaguojančių žmonių prie jų gyvojo alyvmedžio ir degustacija prasidėjo. Pridedu ypatingųjų patiekalų meniu, penktadienio vakarą mums teko džiaugsmas paragauti jų visų.

 

🎈Tad ar skanu? Didelė dalis patiekalų mane nustebino savo skoniu, nes ir vėl įsitikau, kaip skaniai gali valgyti vegetarai ir veganai.

Mano degustacijos favoritai: salotos su įvairiaspalvėmis daržovėmis ir makaronai su veršiena, kurių ingredientų visuma (kaip pvz. šviežios figos, kepta sojų varškė, saldžiosios bulvės ir kt.) sukūrė labai puikų skonį! Porcijos labai didelės ir maistingos, tuo visas Vapiano meniu pasižymi – čia suvalgęs salotų tikrai alkanas neliksi. Na, ir dar prie favoritų priskirčiau desertą, prieš kurio degustaciją jau reikėjo pailsėti. 😂 Puošybos elementai – karamelizuotos moliūgų sėklos su goji uogomis buvo ne tik gražios, bet ir skanios, o pats pudingas su arbata puikiai užbaigė šį degustacinį vakarą. 

 

Apie kitus patiekalus trumpai: lęšių sriuba labai maloniai sušildė šaltąjį vakarą. Tikra žiemiška sriuba buvo kupina lęšių (man jie labai patinka) ir savotiškai aštri. Toliau salotos, makaronai, pica, kuriems truputį ko nors pritrūko iki favoritų titulo – kai kur trūko prieskonių, buvo per aštru ar atrodė, kad koks nors ingredientas nelabai vietoje. Savo komentarus ir įvertinimus (taip, mūsų prašo parašyti balus, ko įprastai nedarau, rašydama blogą) perdaviau organizatoriams, nors neabejoju, kad skirtingi žmonės nominuos ir kitus savo favoritus iš sausio – vasario mėnesio ypatingųjų patiekalų meniu. 

 

Taip pat turiu paminėti, kad viso meniu patiekalams yra parinkti labai įdomūs ir gardūs padažai: šaltalankių, krapų ir garstyčių ar paprikų ir trintų avokadų, kurie padeda dar labiau atskleisti patiekalų skonį (kai kuriuos pabandysiu pasigaminti ir aš). Kviečiu įsitikinti patiems! 😊

 

Daugiau nuotraukų iš degustacijos ir pietaujančių bendruomenę rasi čia.

O štai ir mano įspūdžiai apie ankstesnę pietų pertrauką ir ankstesnę degustaciją Vapiano restorane.

 

Roberta, 🍴

 

 

Share on Facebook
Please reload