Interviu su Monika: kaip atsirado Porcija

January 15, 2017

 

Labai džiaugiuosi galėdama tau pristatyti ne tik savo #PietųPertrauka įspūdžius iš įvairių maitinimo vietų, bet ir įvairius kūrybiškus žmones, susijusius su maistu! Šįkart interviu su Monika, apie tai, kaip atsirado "Porcija" 😊. 

 

R: Monika, trumpai papasakok apie save.

M: Labiausiai mane apibūdina žodis - kūryba, nes visą laiką galvoje nauji projektai, užkandžių receptai,  ieškojimas ir pritaikymas naujų detalių “Porcijos” ir “Cosmos place” versle.

 

R: Kaip gimė idėja sukurti Porcija.lt ir kodėl "Porcija"?

M: Labai natūraliai, ilgus metus padėjau mamai Norvegijos ambasadoje gaminti užkandžius, ten gimė pirmos mintys kurti savo verslą. Vėliau turėjau kavinę „Planeta“, kuri yra įsikūrusi Skalvijos kino centre. Kadangi tai kino teatras, kuris organizuoja daug festivalių, buvo puiki galimybė eksperimentuoti ir siūlyti užkandžius prie vyno taurės. Vėliau supratau, kad būtent ši dalis labiausiai ir traukia, todėl įkūriau „Porciją“. Viskas vyo žaibiškai, nes festivalių vis daugėjo, žinia apie užkandžius pasklido tarp kino žmonių, per juos atėjo įmonės, pavieniai užsakymai ir taip viskas užsisuko.

Pavadinimą „Porcija“ sugalvojau taip pat labai greitai. Reikėjo aiškaus žodžio, norėjau lietuviško pavadinimo, todėl įsijungiau googlą, įrašiau „maisto žodynas“ ir pirmas žodis ir buvo - porcija.  

 

R: Smagu, kad jūsų meniu auga ir savo klientus vis džiuginate naujienomis. Kaip vyksta kūryba jūsų virtuvėje, kur semiatės įkvėpimo?

M: Kiekvieną dieną randu kažką, ką norėčiau pritaikyti „Porcijos“ meniu. Atradimai vyksta internete, kelionėse, kavinėse, filmuose pamatyti vaizdai, kurie užtstringa, būna pabandomi, o vėliau ir gaminami „Porcijos“ meniu.

 

R: Kokias tendencijas esi pastebėjusi per paskutinius metus savo verslo srityje?

M: Visiems patinka minimalizmas, kurį stengiamės išlaikyti visur: užkandžių puošyboje, stalo dekoravime. Kuo mažiau nereikalingų daiktų aplink maistą, kad užkandžiai būtų lengvai prieinami ir vartojami.

 

R: Kaip atrodo tavo #PietųPertrauka? Ar gamini namuose, ar dažniau renkiesi valgyti kavinėse, restoranuose? Pagal ką renkiesi maitinimo vietas?

M: Dažniausiai su vyru renkamės vis kitokias vietas, namie beveik nebūname, todėl ir maisto gamyba namie lieka tik per laisvus savaitgalius, jei tokių būna. Esame vietą radę ir perskaitę PietųPertrauka blogą!

 

Ačiū Monikai už atsakymus! Skanių pietų ir naujų atradimų, skaitant šį blogą! 😊

 

 

Share on Facebook
Please reload