Pancho

February 7, 2017

Labas!

 

Be galo džiaugiuosi, kada man pavyksta pirmą kartą apsilankyti vietoje, kuri taip sužavi, jog norisi retkarčiais sulaužyti savo auksinę taisyklę (kasdien pietauti skirtingoje vietoje) ir sugrįžti čia ne antrą, o N kartą! Tokia mano labai pozityvi pradžia, pasakojant įspūdžius iš meksikietiškos virtuvės restoranėlio – užkandinės Pancho (Konstitucijos pr., Quadrum verslo centre), kurioje lankiausi kartu su Geležine lape.

 

Atvykome papietauti apie 13.00 val. ir radome kelis laisvus staliukus (lankytojai migruoja šioje nedidelėje erdvėje). Prisėdome ir super charizmatiškos mus aptarnavusios merginos buvome instruktuoti, jog už 5 EUR galime valgyti visko ir kiek nori iš jų tiekiamų meksikietiškų patiekalų! Tikrai taip – all you can eat principas čia įgyvendinimas už labai protingą kainą (Vilniuje mažai vietų, kur taip yra). Tądien, kada pietavome, galėjome paragauti dviejų sriubų – čili su vištienos faršu bei trintos kukurūzų ir aitriųjų paprikų bei pasigaminti kiek tik norime ir su kokiais tik norime ingredientais tako. Stalo vanduo nemokamai, pateiktas savitarnos zonoje.

 

🎈Ar skanu? Lapė paragavo abiejų sriubų ir sakė, kad abi labai skanios. Aš asmeniškai valgiau tik kukurūzų, kuri buvo aštroka, bet labai skani. Sriubas gardinome sūriu bei žalumynais, tad tas irgi padėjo sukurti gerą skonį.

Tako vertinti gana subjektyvu, nes čia priklauso nuo to, ko tu pats prisidedi į tortiliją. Mums parekomendavo, ką įsidėti į pirmuosius tako, ir ši rekomendacija tikrai nenuvylė – vištiena, kiauliena, įvairios daržovės, sūris, padažai = puikus, lengvas, skanus patiekalas, kurį kaip ir Meksikoje taip ir čia reikia valgyti su rankomis. Dar įdomu, kad visą aštrumą patiekalams suteikia padažai ir kiti prieskoniai, tad jeigu nemėgstate valgyti aštriai, tiesiog pasirinkite kitus ingredientus ir problema bus išspręsta.

Apibendrinant, čia tikrai puiki vieta susipažinti su meksikiečių virtuve ir aš čia būtinai sugrįšiu.

 

🎈Ar greitai? Kadangi viskas vyksta savitarnos principu (su labai malonia pagalba ir patarimais), tai čia visas greitis priklauso nuo tavęs paties. Mes labai neskubėjome, degustavome, bendravome ir taip užtrukome apie 50 min.

 

🎈Kas įdomu? Tai jau aukščiau aprašytas all you can eat principas čia tikrai įdomus, nes skaniai papietauti už 5 EUR nebėra taip paprasta, o čia dar ir skaniai ir daug. Man labai patiko kaktusiniai puodeliai (matysi nuotraukoje) ir indai.

Pati vieta yra nedidelė, bet spalvota (meksikietiški motyvai) ir jauki. Maistas šviežias, supjaustytas, paruoštas rinktis, imti ir iškart valgyti – laukti čia nereikia. Aplodismentai ir komplimentai. 👋😊

  

Atsiskaitymas galimas tiek kortele, tiek grynais. Arbatpinigiai prie baro.

Daugiau nuotraukų ir pietaujančių bendruomenę rasi čia.

 

Apsilankysi čia ir Tu?

 

Roberta, 🍴

 

 

 

Share on Facebook
Please reload