Vapiano pietų degustacija

February 10, 2017

Labas, pietaujantis skaitytojau, 

aš jau ne pirmą kartą dalinuosi su Tavimi įspūdžiais iš Vapiano (Europos prekybos centras), bet kitaip negaliu, nes labai džiaugiuosi mūsų draugyste ir jų marketingo vadovės Eglės kvietimu atvykti išbandyti naujų dienos pietų meniu, kuris keičiamas kartą per du mėnesius.

 

Tad šiandieną pasidalinsiu įspūdžiais iš vasario-kovo mėnesio pietų meniu, kurį išbandžiau kartu su Egle bei Prestige blog kūrėja Greta. Juokėmės, kad mums trims teko net 12 patiekalų degustacija (primena šventes), tad galite įsivaizduoti, kokia soti (ir gardi) buvo ši mūsų #PietųPertrauka. 😂

 

 

Bendra informacija apie tai, kokius pietų derinius (visi jie kainuoja 5,9 EUR) galime gauti šiame restorane, ši informacija prieinama ir vapiano.lt ar jų Facebook paskyroje:

1. Makaronų patiekalas (galima rinktis su bolonijos padažu arba su žaliuoju bazilikų padažu, skrudintomis pinijomis, parmezanu) + salotos arba desertas

2. Dienos sriuba (galima rinktis iš pomidorų arba daržovių sriuba su frikadelėmis papildomai) + salotos su vištos krūtinėlės filė

3. „Cezario“ salotos + vištos krūtinėlės filė

4. Pica (su namų gamybos pomidorų padažu ir itališka mocarela arba su kumpiu ir grybais, pomidorų padažu, mocarela) + salotos arba desertas

 

Taip, kad mėgstantiems lankytis čia dažnai (ir nesilaikyti auksinės šio puslapio taisyklės), galimybė keisti maisto derinius tikrai yra.

 

🎈Ar skanu? Ragavau visko po truputį, tad mano favoritai pirmi du deriniai ir konkrečiai:

Makaronai su žaliuoju bazilikų padažu, skrudintomis pinijomis, parmezanu + desertas (prie šio derinio pateikiamos paprastos šviežios salotos gerai, bet panakota – puiki!);

Trintų pomidorų sriuba + salotos su vištos krūtinėlės filė (kurios gana panašios ir į Cezario salotas).

Puikiai parinkti ingredientai, porcijos sočios ir, žinoma, estetiškai pateikiamos. 👋

 

Skanūs buvo ir makaronai su bolonijos padažu ar cezario salotos, bet kada gali lyginti kelis patiekalus tarpusavyje, aš savo nuomonės dėl favoritų nekeisiu. Daržovių sriuba su frikadelėmis buvo labai soti, bet man vis tiek labiau patiko pomidorinė.

Picos pietums aš asmeniškai nesirinkčiau, tai čia ir labai nekišiu savo subjektyvios nuomonės (paragavau tik gabaliuką su kumpiu ir grybais - picos mėgėjams patiks).

 

🎈Ar greita? Kada tai degustacija ir po truputį ragauji visko, laiko jau nebeskaičiuoji..

 

🎈Kas įdomu? Primenu, kad Vapiano restorane aptarnavimo ir atsiskaitymo principas yra unikalus, nes lankytojui atėjus, jam duodama kortelė, kuria fiksuojamos tavo išlaidos. Su kortele keliaujame prie salotų, makaronų, picos barų, užsisakome ir laukiame, kada bus pagaminta. Taip – dažniausiai visi stovi, stebi maisto gamybą ir laukia, kada galės skaniai papietauti (gyva eilė arba duodamas aparačiukas, kuris suskamba, kada tavo maistas pagaminamas). Pavalgius ir prieš išeinant, paduodama kortelė atsiskaitymui, tad laukti padavėjų ir sąskaitų nereikia – viskas greita.
Pagirtinas ir šio restorano marketingas (ne tik dėl to, kad pažįstu marketingo vadovę), komunikacija su svečiais socialinėje erdvėje, šaunuoliai!

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Arbatpinigiai prie išėjimo mainais į nerealiai skanius guminukus-meškiukus.

 

Ačiū, Vapiano, už draugystę!


Daugiau nuotraukų ir pietaujančių bendruomenę rasi čia.

Roberta, 🍴

 

Share on Facebook
Please reload