Interviu su Karolina: valgoma puokštė?

February 12, 2017

Labas!
Tęsiu interviu seriją su žmonėmis, kurie įkvepia savo kūrybiška veikla ir šįkart noriu pristatyti Karoliną - Valgoma puokštė kūrėją. 
Smagus įvykis, rengiant šį interviu: susitariau su Karolina susitikti gyvam pokalbiui vienoje iš kavinukių Vilniaus gatvėje, bet viena iš mūsų atvyko į kavinukę Vilniuje, o kita Kaune, tad nuoširdžiai pasijuokusios, kavą kartu gėrėme virtualiai. 😂😊

O dabar susipažinkime su Karolina: 

R: Karolina, papasakok apie save, kaip esi susijusi su maistu/kūryba?
K: Baigiau kineziterapijos specialybę, tačiau jau nuo paauglystės mėgau gaminti. Šis pomėgis dar labiau sustiprėjmo, atsiradus mano gyvenime dabartiniam vyrui, nes gaminti kitam man maloniau nei sau. Iš tiesų turiu labai daug pomėgių ir vienaip ar kitaip jie vis tiek susiję su maistu, kūryba, noru padėti kitiems, sveikesniu gyvenimo būdu. Ypač mėgstu ruošti individualius dovanų užsakymus, o juose dažnai pasitaiko ir mano pačios gamintų skanėstų. Prieš atsirandant Valgomai puokštei, jau pradėjau kurti planus apie nuosavą restoranėlį ir tikiuosi šią svajonę dar įgyvendinti!


R: Kas yra Valgoma puokštė? Kaip kilo ši idėja? Ar visa puokštė yra valgoma?
K: Valgoma puokštė - puokštė, sukomponuota iš vaisių, daržovių, prieskoninių žolelių, vaistažolių. Naudojamus produktus galima valgyti, nes jie nėra apdoroti jokiomis priemonėmis, o nevalgomos tik tvirtinimo dalys, popierius. Ši įdėja kilo labai paprastai, kada pas pažįstamus pamačiau surištus česnakus su sausomis gėlėmis (mažytė verba).

 

R: Kur semiesi įkvėpimo? Ir kiek plačiai galima fantazuoti, kuriant tokią puokštę?
K: Įkvėpimas man visada yra skoningos receptų nuotraukos, receptų knygos, žurnalai, spalvų paletės, nes dažnai galvoje puokštės gimsta kaip spalvų deriniai ir tik po to susidėlioja tinkami produktai. Iki dabar pavyko visas idėjas įgyvendinti, tad fantazuoti galima tikrai daug, svarbiausia turėti tam laiko ir noro.

 

R: Darbuojiesi Kaune, o kaip valgomos puokštės gali pasiekti kituose miestuose gyvenančius žmones?
K: Taip, puokštės Kaune, tačiau į kitus miestus jos dažnai keliauja "pakeleivingai". Užsakovas ar kartu bendromis jėgomis ieškome, kas puokštę galėtų iš Kauno paimti ir nuvežti į reikiamą miestą.

 

R: Pastebėjau, kad pradėjai kurti ne tik puokštes, bet ir valgomais atributais dekoruoti stalus. Ar tai populiaru renginiuose, ar daugiau privačiose šventėse kaip vestuvės, gimtadieniai ir pan.?
K: Kadangi su valgomais atributais dekoruoti stalus pradėjome dar neseniai (dirbu kartu su Balta plunksna dekoratore Kristina), dar sunku pasakyti kur tai populiariau ar renginiuose, ar privačiose šventėse.. Nors aš asmeniškai manau, tai bus populiariau asmeninėms šventėms, bet lauksime ir ruošimės didesnių renginių užsakymams taip pat. 

 

R: Lietuva – ne Ispanija ar Portugalija, kur net žiemą gali mėgautis tikrai šviežiais vaisiais ir daržovėmis. Kaip sprendi šį klausimą, kad į Lietuvą atvežami ne patys šviežiausi vaisiai? 
K: Lietuvoje net ir žiemą jau galima rasti daug produktų, kuriais anksčiau lepindavomės tik vasarą. Tas džiugu, tačiau kokybė dažnai ir nuvilia.. Jeigu puokštei ieškau produktų, kartais tenka apsilankyti keliuose dideliuose prekybos centruose (mažuose dažnai viskas dar blogiau), kad rasti tikrai kokybiškų ir gražiai atrodančių produktų. Tropinių vaisių pasiūla pakankama, jų turgeliuose nėra, bet laukiu vasaros, kai daugiau mūsų regiono vietinės produkcijos bus galima įsigyti iš smulkių ūkininkų. Įdomus pastebėjimas buvo prieš didžiąsias žiemos šventes, kai kiekvieną dieną teko apsilankyti prekybos centruose ir aiškiai matėsi, kaip tuo metu buvo atvežta dar prastesnės kokybės produktų nei įprastai.. tas liūdina, nes kaina tikrai dažnai neatitinka kokybės.

R: Kaip atrodo tavo #PietųPertrauka? Ar dažniau pietauji mieste, ar ruošiesi maistą pati?
K: Pietų pertrauką visada leidžiame kartu su vyru, kuris taip pat dažnai gamina. Visada labiau vertinu namuose ruoštą maistą, tačiau pastaruoju metu, jeigu yra daugiau darbų, dažniau ir kavinėse apsilankome. Tam taip pat turi įtakos ir didesnė augalinio maisto pasiūla kavinėse, dėl to džiugu, nes smagu išbandyti naujus skonius.

 

Ačiū, Karolina, jau žinau, kokios gimtadienio puokštės aš noriu (perduosiu tą savo vyrui)! 😊👋

Daugiau nuotraukų ir pietaujančių bendruomenę rasi čia.

 

 

 

Share on Facebook
Please reload