Bučeris

March 14, 2017

Labas!
Nors Lietuvoje nėra nei vieno restorano, įvertinto Michelin žvaigždute, galime vis tiek aplankyti kitų žinomų užsienio reitingų favoritus. Šįkart mano #PietųPertrauka įspūdžiai iš Bučeris (Ogmios miestelis), kuris yra įvertintas prestižinio Šiaurės šalių restoranų gido „White Guide“! 👋

 

Po labai aktyvaus ryto (sportas, renginys, susitikimas su klientu) nusprendžiau, kad mano dienai reikia aplankyti visiškai naują ir dar garsią vietą, tad taip apie 12.30 val. atsiradau Bučeryje, kur galėjau pasirinkti raudoną jautienos dienos sriubą (3,95 EUR), šviežių daržovių salotas su jautiena ir tūkstančio salų padažu (5,95 EUR) arba dienos mėsos kepsnį (9,95 EUR). Pasirinkau sriubą bei salotas, stalo vanduo nemokamai. Verslo pietų meniu jie kasdien skelbia savo Facebook paskyroje. 

Taip, pietūs tikrai nepigūs, tad ar buvo verta?

 

🎈Ar skanu? Pradėsiu nuo sriubos, kuri nors ir buvo gražiai pateikta, bet, deja, man nepatiko – buvo labai karšta, jai trūko skonio, trūko prieskonių. Tokia labai jau dietinė sriuba, kada valgai tik vandenuką su joje esančiais keliais gabaliukais jautienos. Prie sriubos buvo pateikta bandelės dalis ir duonelės riekė, bet jos nepagerino bendro sriubos skonio. 

Jeigu sriuba mane nuliūdino, tai salotos sugrąžino džiugesį ir pateisino mano norą čia atvykti – šviežios įvairios salotos (gal tik rukolų truputį per daug, nes jos suteikė salotoms aštrumo), puikiai paruošta ir juostelėmis supjaustyta jautiena (tikrai labai gera mėsa) bei tūkstančio salų padažas derėjo tarpusavyje ir sukūrė labai gardų skonį! Duonelės prie salotų man asmeniškai nereikėjo, valgiau ir mėgavausi 

 

🎈Ar greita? Lankytojų daug nebuvo (nors ir pats restoranas nėra didelis), bet man aptarnaujančio vaikino reikėjo pasiteirauti, ar jis prieis prie staliuko (nors mane tikrai matė). Pasirodė nelabai mandagu, bet po to aptarnavimas pagerėjo, mano užsakymas buvo greitai priimtas ir pristatytas, o pabaigoje užsimezgė ir trumpas pokalbis, kaip White Guide ekspertai atvyko pas juos. Mano pietūs truko apie 40min.

 

🎈Kas įdomu? Bučeris – Boff Steakhouse mėsinė, kur galima ne tik paskanauti puikios jautienos, veršienos, avienos kepsnių, burgeriu ir kt. su prie jų priderintu vynu, bet ir čia pat įsigyti. Tuo ši vieta tikrai yra jauki.

Kada esu aplankiusi ir su tavimi pasidalinusi įspūdžiais iš daugiau nei 100 skirtingų maitinimo vietų, jaučiu, kad turiu teisę palyginti maitinimo vietas atitinkamai pagal jų kategorijas (restoranai, kavinės, reitingų išaukštinti ar atvirkščiai pasmerkti). Tad manau, jog Bučeris, patenkantis tiek į išreitinguotų, tiek į vieną brangesnių mano pietų vietų, tikrai gali patobulėti (sriubos ir aptarnavimo klausimas), tiek turi kuo didžiuotis (mėsa bei jaukus interjeras ir galimybė čia pat įsigyti puikios mėsos). Tobulėjimui ribų nėra, tad to ir palinkėsiu! 😊


----

🎈 Trumpa išvada, kad 100% pozityviai atsiliepti apie Bučerį negaliu, bet taip - ši vieta tikrai turi savo žavesio ir čia bent kartą papietauti tikrai verta. 

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikau 1 EUR arbatpinigių.


Daugiau nuotraukų ir pietaujančių bendruomenę rasi čia

 

Ar pietavai čia, kokie tavo įspūdžiai?

Roberta, 🍴

 

Share on Facebook
Please reload