Paupio12

March 20, 2017

Labas!

Nekantrauju pasidalinti su Tavimi įspūdžiais iš labai nuotaikingos #PietųPertrauka, kurios metu pietavau kartu su kolege Luka ir LRT žurnalistais Paupio12 restorane (Paupio g. 12, Užupis). Labai džiaugiuosi, jog galiu dalintis pietų pertraukos idėja - kasdien pietauti skirtingoje vietoje ir mano bei Lukos interviu nuo 9:20 min. galite rasti čia. Na, o dabar ir mūsų bendri įspūdžiai apie šią naują maitinimo vietą.

 

Tądien pietums galėjome pasirinkti: kreminę ropių sriubą su Stiltono sūriu (3 EUR), tuno kapotinį (5 EUR) bei troškintą avies kumpį su keptomis šakninėmis daržovėmis ir bulvių piure (6 EUR). Mes pasirinkome paragauti visko, t.y. abi po sriubą, Luka - tuną, aš - avieną. Stalo vanduo nemokamai. 

 

🎈Ar skanu? Sriuba mums abiems labai patiko! Buvo maloniai karšta, porcija dėl lėkštės gylio apgaulingai didelė (aš po to net antrojo patiekalo nesuvalgiau..), puikus tirštumas, ropių ir sūrio derinys (Stiltonas - iš Anglijos kilęs sūris su mėlynuoju pelėsiu). O dar labiau mums patiko prie sriubos pateikta dar šilta (!!) jų pačių kepta duona su raudonėliu, primena namus! 😍

Dėl antrųjų patiekalų mūsų įspūdžiai išsiskyrė, nes pasak Lukos: "tunas taip labai nesužavėjo, norėjosi daugiau citrinos rūgštelės bei druskos, tačiau buvo skanu ir lengva!", o man aviena labiau patiko - puikiai pagaminta mėsa (kaip tokia specifinė mėsa) ir bulvių piurė, gardžiai pakeptos daržovės. Kaip jau minėjau, porcija buvo tikrai didelė, tad teko dalį jos pasiimti išsinešimui. 

 

🎈Ar greita? Kadangi pietaudamos dar ir filmavomės, visas veiksmas truko apie 1 valandą. Bendrai mus aptarnavo, maistą pateikė greitai, ilgiau užtruko kita maloni dalis - filmavimas. 

 

🎈Kas įdomu? Šis restoranas labai labai naujas Vilniuje ir smagu, kad nuo dabar gaivins truputį pamirštą Užupio vietą. Restoranas įsikūręs istoriniame pastate, kuriame XIX amžiuje veikė Griežtosios regulos kanauninkų Vilniaus vienuolių alaus bravoras. 

Turiu pakomentuoti labai įdomų interjero sprendimą, kur atėjus į restoraną, iškart atsimuši į virtuvę ir gali matyti čia pat krosnyje kepamas picas ar gaminamą kitą maistą, šalia virtuvės - erdvi valgymo erdvė, o antrame aukšte atskira erdvė su uždaromis durimis ir minkštasuoliais (kur mes ir pietavome), taip pat šeimų erdvė, kurioje įrengtas vaikų žaidimų kampelis. Erdvė tikrai jauki ir didelė, nors ir gali atrodyti iš išorės kitaip.
Restorano šefas - Šarūnas Paškauskas, pažįstamas iš įvairių Lietuvos bei užsienio restoranų. 

 

-----
🎈 Trumpa išvada, jog šie pietūs man ir Lukai tikrai įsimins ne tik dėl filmavimo, bet ir dėl puikaus maisto, aptarnavimo ir aplinkos. Abi sutarėme, kad čia dar tikrai sugrįšime! 👋

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikau 1 EUR arbatpinigių. 

Daugiau nuotraukų ir pietaujančių bendruomenę rasi čia.

 

Ar buvai šiame restorane? Kokie tavo įspūdžiai?

Roberta, 🍴

 

 

Share on Facebook
Please reload