Elfa GastroBar

March 22, 2017

Labas!

Tęsiam skirtingų vietų aplankymą ir šiandieną dalinsiuosi įspūdžiais iš #PietųPertrauka vietos, kurioje lankiausi kelis kartus: vieną kartą lankiausi su savo miela emigravusia drauge Asta, o kitą kartą buvau atvykusi viena. Lankiausi čia antrą kartą (nors manau, kad ir tai tikrai nepaskutinis kartas), nes pirmojo metu nepasidariau pakankamų nuotraukų ir nusprendžiau, kad norėsiu čia dar kartą sugrįžti. Taigi įspūdžiai iš Elfa GastroBar (Menų fabrikas Loftas), prie kurių įėjimo kiekvieną svečią pasitinka karvutė.

 

Dienos pietų variantai yra skelbiami jų Facebook profilyje, bet aš pavyzdingai namų darbų neatlikau ir rinkausi vietoje iš tuo metu jau likusio vieno derinio: dienos sriuba - trinta apelsininė morkų sriuba su imbieru bei antrasis patiekalas - grillinta aštri jamaikietiška Jerk vištiena (kaip jie pristato: klasikinė Jamaikos vištiena - aštri, sultinga, pilna dūmų kvapo, tiesiai iš grilių!). Perkant atskirai, sriuba – 1,5 EUR, vištiena – 4,5 EUR, o perkant kartu sutaupysi 0,5 EUR ir nusipirksi derinį už 5,5 EUR. Kiti tą dieną buvę antrieji patiekalai (Quesadilla su plėšyta Teksaso stiliaus BBQ jautiena ar Trijų čederio sūrių sincronizada) kartu su sriuba kainavo pigiau, bet jų jau nebuvo likę. Stalo vanduo nemokamai, nors man jį pamiršo atnešti. Na, neužpykau, nes turėjau savo vandens buteliuką, bet būtų smagu, kad kitą kartą neužmirštų, įvertinant, kad maistas gali būti aštrokas.

 

🎈 Ar skanu? Skonis įsimenamas, patiekalai tiek įdomiai skambantys, tiek įdomiai atrodantys, neįprasta vieta (čia prie įdomybių), smagus ir draugiškas aptarnavimas = tikrai taip, čia labai skanu ir gera. Dar turiu paminėti ir porcijų dydį, aš asmeniškai abu kartus nesuvalgiau antrojo patiekalo pilnai, nes prieš tai mano skrandį nudžiugino maloniai šiltos skanios sriubos.

Antrieji patiekalai abu kartus buvo gana aštrūs, bet kadangi aš mėgstu taip valgyti ir turėjau vandens/pirmąjį kartą man jo atnešė, nusiskundimų dėl to neturiu. Buvo tikrai skanu ir dėl to skanumo aš čia sugrįšiu.

 

🎈  Ar greita? Kadangi abu kartus pietavome jau po 14.00 val., tai lankytojų didelio srauto nebuvo, mes operatyviai pasirinkome, užsisakėme prie baro apačioje, pakilome į viršų atsisėsti ir štai – mums jau pristatė maistą. Su drauge Asta ilgiau užtruko įdomus pokalbis, patys pietūs iki 30 min.

 

🎈 Kas įdomu? Jau minėjau, kad aplinka yra nestandartinė, nes kitaip ir negalėtų būti, jeigu maitinimo vietą įkuri buvusioje Elfoje (buvusi radijo imtuvų gamykla) ar šiuo metu ten veikiančiame menų fabrike Loftas. Save jie pristato, jog čia susikerta tradicinio Teksaso BBQ požiūris į mėsos paruošimą su autetišku Jamaikos jerk stiliumi, tad tą ir galėjau pajusti, kada valgiau Jamaikos jerk vištieną.

 

---
🎈Trumpa išvada, kad čia verta bent kartą (o gal ir kelis, jeigu tik patiks) ateiti ne tik dėl jaukios aplinkos, bet dar ir dėl Jamaikos jerk stiliumi ruošiamos puikios mėsos. 😊  

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikau 0,5 EUR arbatpinigių prie baro esančioje stiklinėje (ten vyksta kova tarp Android ir Iphone, tai aš pastarąjį palaikau).  

 

Ar pietavai šioje vietoje? Patiko?

Daugiau nuotraukų ir pietaujančių bendruomenę rasi
čia.

 

Roberta, 🍴

 

Share on Facebook
Please reload