Busy Beet

April 13, 2017

Sveiki!

Kada maitinimo vieta save pristato, jog yra didžiausias pietų restoranas Vilniuje, tikriausiai suintriguoja ne tik mane. Šįkart kalbu apie Busy Beet restoraną, kuris įsikūręs Technopolio biurų parke (Balčikonio g., Vilnius). Didžiausias tai didžiausias, bet ar čia skanu, greita ir kas įdomu? Kartu su seniai matytu draugu Ignotu nuvykome to patikrinti ir pasidalinti su tavimi įspūdžiais. 😊

 

Tądien galėjome rinktis iš dviejų sriubų (tiršta miško grybų ir lęšių/trinta žirnelių) ir keturių pagrindinių patiekalų (vištienos filė Kijevo kotletas/kiaulienos nugarinė, įdaryta sūriu ir jelapenais/jautienos „Quiche lorraine“/varškės apkepas), prie kurių nemokamai galima pasirinkti po vieną karštą ir tris šaltus garnyrus. Taip pat galima buvo rinktis dienos šefo pasiūlymą bei dienos salotas. Pilną dienos meniu su kainomis rasite čia.

Aš ir Ignotas pasirinkome po pusę porcijos miško grybų ir lęšių sriubos (0,45 EUR), aš Kijevo kotletą su salotų garnyru (3,9 EUR), o Ignotas – kiaulienos nugarinę (3,9 EUR). Stalo vanduo nemokamai, galima įsipilti savitarnos zonoje. Be to nuo 14.00 val. dienos pietums taikoma 25% nuolaida.

 

🎈Ar skanu? Mums patiko miško grybų ir lęšių derinys (pastaruosius aš bendrai jau labai pamėgau), sriubą pagardinome šaukšteliu grietinės, tad ji labai skaniai susivalgė. Pasiėmėme mažą porciją (vienas šaukštas), bet to sotiems pietums su antruoju patiekalu ir pakako.

Mano pasirinktas vištienos filė Kijevo kotletas, įdarytas sviestu (tas gardumas, kada jį perpjauni.. ir su ta akimirka pamiršti visas kalorijas), man taip pat patiko, bulvių košės/apkeptų bulvių ar ryžių aš nesirinkau, bet džiaugiausi šviežiais burokėliais, morkų ir salierų salotų garnyru. Ignoto jo antrojo patiekalo pasirinkimas taip nenudžiugino, nes mėsa buvo gana sausa ir padažas jau nebegelbėjo.

Porcijos didelės (garnyrą dediesi savitarnos principu), maistas šviežias, viskas švaru ir tvarkinga. Be pagyrų turime ir liūdesį - dėl laukimo eilėje maistas atšalo.. Ne iki kritinės būsenos jo nevalgyti, bet jo šiltesnio tikrai norėtųsi (mūsų patarimas dėl to apačioje).

 

🎈Ar greita? Teoriškai pats maisto pasiėmimo-atsiėmimo principas turėtų būti labai greitas, bet natūralu, jeigu labai daug lankytojų, tenka palaukti, kada galėsite atsiskaityti. Ir nors yra daug užrašų, kad atsiskaityti galima tik kortele, prie kasos vis tiek girdėjome nustebusių lankytojų, kurie pradėjo ieškoti atsiskaitymo kortelės. Didžiausias to minusas – atšalęs maistas (personalas tą žino), tad mūsų patarimas – būkite modernesni ir dar greitesni, įsidiegę bekontakčių kortelių skaitytuvus. Šį patarimą pasakiau ir prie kasos dirbusiam personalui, bet sulaukiau tik atsako, kad to artimiausiu metu nebus. Nežinau visų galimybių, bet tikiu, jog tas padėtų sumažinti eiles ir lankytojai greičiau galėtų mėgautis skaniu maistu.  

 

🎈Kas įdomu? Pradėsiu nuo svarbios informacijos – darbo laiko. Restoranas įsikūręs biurų komplekse bei labiausiai orientuojasi į pietaujančius, tad natūralu, jog savaitgaliais ar šiokiadienių vakarais jis nedirba (nebent organizuojate kokį privatų renginį).

Pietūs organizuojami arba bufeto principu (įsipili, įsidedi, susikomplektuoji pats) arba galite užsisakyti papildomų patiekalų iš salotų ar wokų barų, kuriuos restoranas teigia pagaminsiantis per ~10 min. Restoranas turi anglinę krosnį ir griliaus meniu (jie turi ne tik pietų, bet ir bendrą meniu), tad ką jūsų pasirinktą dieną galėsite paragauti, galite visuomet rasti restorano Facebook paskyroje.

 

Dar viena pagyra šiai vietai – interjeras, erdvė tikrai nemaža, šviesi ir jauki. Mums labai patiko šviestuvai ir dideli stalai, prie kurio būtų visai smagu suorganizuoti ir bendrą #PietųPertrauka. Ar prisijungtum?
 

-----

🎈Trumpa išvada, kad nežinau, ar šis restoranas tikrai didžiausias pietums, bet dirbantiems ar gyvenantiems šalia, pasisekė - gardus maistas už racionalią kainą, atsižvelgiant į dabartinę rinką Vilniuje.

 

Atsiskaitymas galimas tik kortele!

 

Daugiau nuotraukų Delfi.lt 


Ar pietavai čia?

 

Roberta, 🍴

 

 

Share on Facebook
Please reload