Įspūdžiai iš bendros #PietųPertrauka @Lauro lapas

April 19, 2017

Sveiki!

Jau penktą kartą pakviečiau tarpusavyje nepažįstamus žmones susitikti bendrai #PietųPertrauka, kuri šįkart dar buvo ir šventinė - pietaudami paminėjome Pietų pertraukos vienerių metų gimtadienį! Gimtadienio desertu mus vaišino ir bendrai skaniu maistu džiugino restoranas Lauro lapas (Pamėnkalnio g.), apie kurį jau buvau rašiusi anksčiau, o šiandieną pateiksiu savo ir kartu pietavusių: Urtės, Ievos, Amandos, Augustino, Valdo ir Simo įspūdžius.

 

Pietums tądien mums pateikė užkandį - salotas su pomidorais, alyvuogėmis bei pagrindinį specialų dienos pietų patiekalą - ėrieną, su agurkais, marinuotais ir apkeptais svogūnais, saikingu demi-glace padažo sluoksniu (nuvirtas raudono vyno ir mėsos sultinio padažas). 

Kadangi pagrindinio tos dienos patiekalo jau nebebuvo (lašišos su cukinijomis), mums užkandis ir specialus dienos patiekalas kainavo tiek, kiek įprastai kainuoja užkandis su pagrindiniu patiekalu - 6 EUR! Verslo pietūs čia kainuoja 9 EUR, kur galėsite gauti užkandį, pagrindinį patiekalą, desertą ir sulčių stiklinę. Specialūs dienos patiekalai kainuoja brangiau, nuo 3 iki 6 EUR papildomai už juos.

Stalo vanduo nemokamai, desertas – šokoladinis pyragas su šilauogėmis buvo restorano dovana pietavusiems (ačiū!).

 

🎈Ar skanu? Labai įvairūs skoniai derinami tarpusavyje ir čia taip pozityviai atsiliepėme visi. Iš tiesų dienos pietums valgyti maistą su ryškiu skoniu buvo šventiška. Mums visiems labai patiko šviežios salotos, kurių kaip užkandžiui buvo pateikta tikrai daug. Prie salotų buvo pateikta jų kepta duona bei nuostabus naminis sviestas.

Antrasis patiekalas buvo žavus tiek akims, tiek savo skonio prasme: ėriena puikiai paruošta, garnyras minimalus, bet taip gerai suderintas, kad bent jau man asmeniškai norėjosi užsimerkti ir mėgautis..

Maisto pateikimas apgalvotas ir estetiškas, pvz. antrojo patiekalo garnyras - bulvytės buvo pateiktos atskirame indelyje, o sviestas prie salotų ant atskiros lentelės. Smulkmenos, bet jos tikrai labai mielos ir gražios ne tik akims, bet ir skrandžiui.

Apie desertą gavau atsiliepimą, kad jo skonis buvo gilus, klampus ir priminė jaukius rudens vakarus, nors tądien už lango ir švietė saulutė.

Džiaugėmės visi tokiais skaniais pietumis!

 

🎈Ar greita? Pietūs prasidėjo 13.30 val., tad jau didžiausias pietavusių srautas buvo praėjęs ir aptarnavęs personalas mums skyrė daug dėmesio. Maistas buvo pateiktas greitai, bet mes neskubėjome pietauti, susipažinome ir dalinomės smagiomis istorijomis. Bendra pietų pertrauka šįkart truko apie 1 val. 30 min. Anksčiau esu rašiusi, kad per tradicinį pietų laiką maisto čia gali tekti ir palaukti, bet laukti tikrai yra verta.

 

🎈Kas įdomu? Reikia pagirti šio restorano aptarnaujantį personalą, nes tokių komunikabilių ir savo darbą mylinčių žmonių ne visur sutiksi. Tą jiems pasakiau ir garsiai, nes tikrai malonu vertingai pagirti.

Restorano erdvė nėra didelė (komfortabiliai telpa apie 50 asmenų, jau išbandyta), bet jauki, tad čia puiki vieta ne tik papietauti, bet ir ramiai pavakaroti su antrąja puse ar draugais.

---

 

🎈Trumpa išvada, kad šio restorano reikėtų nepamiršti ir aplankyti jį dažniau pasidžiaugti skaniu, estetiškai pateikiamu maistu už kokybę atitinkančią kainą.  

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. 

 

O kur susitiksime pietauti kitą kartą?😊

 

Roberta, 🍴

 

 

 

Share on Facebook
Please reload