TerraVino

April 20, 2017

Labas!

Po intensyvių pirmosios dienos pusės darbų kartu su kolega Mantu nusprendėme #PietųPertrauka metu išbandyti mano neseniai atrastą ir aplankytą vyno barą TerraVino (Subačiaus g., Vilnius), kur lankiausi ir jų namine duona bei gira susižavėjau Vilnius Gastro 2017 renginio metu.

 

Tęsiant apie pietus, tądien verslo pietų meniu galėjome rinktis iš prancūziškos bulvių sriubos, o antrieji patiekalai pasirinktinai: makaronai casarecce su naminiu pesto padažu arba vištienos krūtinėlė, kepta ant grotelių, su grill daržovėmis ir pastarnokų tyre. Mes abu pasirinkome sriubą bei vištieną. Kiekvienas iš sriubos bei antrojo patiekalo derinių kainuoja 5,5 EUR, stalo vanduo įpilamas į stiklines ir yra nemokamas.

 

Po pietų tradiciškai apklausiau kartu pietavusio kolegos įspūdžių ir štai mūsų bendri vertinimai:

 

🎈Ar skanu? Nors sriubos pagrindinis ingredientas – bulvės, kurios neretai asocijuojasi su pas močiutes verdama bulviene arba tiesiog su labai jau paprasta sriuba, bet ši prancūziška bulvių sriuba mus iškart nudžiugino, nes skonio prasme turėjo spalvų! Tinkamo karštumo, tiršta ir soti sriuba, prie kurios būtų labai derėjusi minkšta šilta duonelė ar krutonai. Būtent pastarųjų mums ir pritrūko.

 

Antrasis patiekalas - vištiena buvo gardžiai paruošta: pirmiausia apkepta grilyje, o vėliau konvekcinėje orkaitėje, kuri padėjo išlaikyti vištienos minkštumą ir pilnai neiškeptą krūtinėlės vidų – taip, būtent toks vidus ir buvo! Toks nepilnas kepimas suteikė mėsai sultingumo bei minkštumo ir čia tikrai nereikia bijoti, kad suvalgysite žalią mėsą – priešingai man toks paruošimo būdas labai patiko.

 

Mūsų abiejų bendri aplodismentai šefui Artūrui Tomaševičiui ir jo komandai už įsimenamus ir spalvingus pietus už sąlyginai ir mažą kainą, atsižvelgiant į kaimynystėje esančias kitas maitinimo vietas. 👋

 

🎈Ar greita? Pietauti atvykome po 13.00 valandos ir kadangi tuo metu lankytojų be mūsų daugiau nebuvo, mus aptarnavo, užsakymą priėmė ir jį pristatė greitai. Mes pietums daug laiko neturėjome ir desertų ar kavų jau tikrai neplanavome, tad mūsų pietūs užtruko apie 35 minutes.  

 

🎈Kas įdomu? Įdomus šios vietos interjeras, visur pridėta daug įvairių smulkmenų, stačiakampinės tarkos panaudotos kaip šviestuvai, vyno buteliai gražiai sudekoruoti sienoje. Juk smulkmenos ir sukuria visą jaukumą, tiesa?

Restorane yra dvi erdvės, kuriose rasite staliukų tiek su aukštintomis kėdėmis, tiek galėsite atsisėsti prie įprasto dydžio.

Dar prie įdomybių priskirčiau aptarnavimą, nes jis tikrai savotiškai įdomus. Mus abu kartus aptarnavęs vyras su mumis elgėsi kaip su senais draugeliais, toks atsipalaidavęs ir nepersidirbantis pasirodė. Su kolega kalbėjome, kad skųstis čia tikrai nėra dėl ko, tiesiog aptarnavimas kitoks ir tuo netgi įdomus.

 

----

🎈Trumpa išvada, kad šis restoranas net ir dienos pietų meniu skiria ypatingą dėmesį ir atskleidžia savo fantazijas! Kasdien čia apsilankyti galite nuo 12.00 val. dienos.

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikome 1 EUR artbatpinigių.

Daugiau nuotraukų
Delfi.lt 

 

Roberta, 🍴

 

Share on Facebook
Please reload