Šturmų švyturys

April 25, 2017

Labas!

Nors ir ne dažnai pasitaiko, kad sąmoningai savo #PietųPertrauka metu pasirenku tas maitinimo vietas, kuriose nėra specialaus dienos pietų meniu, bet šįkart įrašas būtent apie tokią vietą, kur iš anksto tą žinojau – lietuviškos žuvies kultūros skleidėjas Šturmų švyturys (Užupyje). Taip pat iš anksto žinojau, kad jie TripAdvisor vertinime užima labai garbingą 2 vietą (taip pat publikuojasi ir kituose reitinguose) bei yra labai išgirti mano aplinkos žmonių. Rekomendacijos ir kvietimo papietauti sulaukiau iš kolegos Gintaro, tad abu apie 13.30 val. susitikome pietų.

 

Kaip ir minėjau, nors jie oficialiai ir neturi atskiro dienos pietų meniu, bet jų bendrasis meniu toks siauras, kad taip panašiai kitose vietose ir būna per pietus. Mus aptarnavusi mergina pristatė, kad meniu gali keistis net kelis kartus per dieną, priklauso nuo to, kokios ir kiek šviežios žuvies jie turi/gauna. O žuvį gauna iš marių arba jūros, tądien galėjome rinktis mariose pagautos žuvies patiekalus: žuvienė (12 EUR, buvo galima užsisakyti ir pucę porcijos, bet mums dviems kaip tik ir tiko šis pilnas sriubos pasiūlymas), stinta drebučiuose (18 EUR), salačio balykas (16 EUR), žiobrio samana (15 EUR) buvo skirti dalintis, tad mes pasirinkome žuvienę ir žiobrio samaną. Dienos karštasis patiekalas buvo menkė, kuri sveriama (100g/7,6 EUR) bei pateikiama su garnyru. Pasisaldinti galėjome (bet to nesirinkome) avietiniu desertu (4,3 EUR). Stalo vanduo nemokamai. Ką mes pasirinkome, jau paminėjau, tad kokie mūsų įspūdžiai? Patys pozityviausi!

 

🎈Ar skanu? Čia ne tiek, kad skanu, bet dieviška! Na, tikrai – nesu dar ragavusi taip skaniai pagamintos žuvies (turiu pripažinti, kad net ir ne visas žuvis meniu žinojau), tad tiesiog ir paliksiu kiekvienam fantazuoti apie tą dievišką skonį..

Porcijos pakankamai didelės dalintis ir tikrai sotu, tad papietavus už ne pačią mažiausią sumą, papildomai užkąsti niekur nereikės. 😊😊

 

🎈Ar greita? Kadangi vieta nėra didelė ir staliukų viduje yra mažai, nuogąstavau, kad mūsų pietūs dėl kitų buvusių lankytojų gali ilgai užsitęsti. Bet iš tiesų mus aptarnavo ir maistą pristatė labai greitai, tad turėjome laiko pasimėgauti puikiu skoniu ir pabendrauti apie įvairias aktualijas ir idėjas. Mūsų pietūs truko apie 1 valandą.

 

🎈Kas įdomu? Restorano erdvė nėra didelė, čia vos keli staliukai, bet užtat jie turi didelę ir po atviru dangumi terasą! Dar įdomus momentas, kurį man padėjo užfiksuoti Gintaras, kad čia negroja jokia foninė muzika (aš to net nepastebėjau), restorano politika draudžia ateiti jaunesniems nei 12 metų vaikams, tad tikrai galite tikėtis ramių pietų ar vakarienės.

Po pietų prie mūsų staliuko priėjo ir pati restorano savininkė, pasiteiravo, ar viskas patiko. Toks malonus dėmesys kiekvienam lankytojui tikrai prisideda prie to, kad šis restoranas nominuojamas įvairiuose reitinguose. Puikus požiūris, kuris padeda kiekvienam svečiui turėti ypatingą laiką ir nerealius pojūčius. Valio!

 

Dar vienas įdomus momentas, kad Šturmų švyturys (viešbutis ir restoranas) yra įsikūręs ir Ventės rage, kur pasak ten buvusiųjų, nesinori išvykti.. Ar ir tavo tokie įspūdžiai? 

 

---

🎈Trumpa išvada, kad tikrai pagrįstai šis restoranas taip puikiai reitinguojamas ir aš be abejonės čia sugrįšiu pavakaroti jų jaukiame kiemelyje jau netrukus.

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikome 1,4 EUR arbatpinigių.

 

Roberta, 🍴

 

Share on Facebook
Please reload