Kamikadzė

April 26, 2017

Labai džiaugiuosi, kad Vilniuje galima aplankyti ir paragauti įvairių šalių virtuvių patiekalų, kurios yra puikiai reprezentuojamos. Taip, tikrai yra ir tokių vietų, kurios toli gražu neatspindi atitinkamos šalies maisto kultūros, nors ir teigia kitaip.

Bet šįkart mano ir kartu pietavusių dviejų mano buvusių kolegų įspūdžiai apie tokią vietą, kur ne tik gera sugrįžti, bet dar kartu gali prisiliesti prie tikros japoniško maisto kultūros – Kamikadzė japonų virtuvė (A. Smetonos g. 3, vidiniame kieme), kuri iš tiesų ir atrodo kaip didelė jauki namų virtuvė su japonu šefu priešakyje.

Nors šią vietą atrasti nėra lengva, apie jos egzistavimą išduoda iš lūpų į lūpas sklindantys geri atsiliepimai. Šeimininkai sakė, jog pirmiausia dėl patalpų, o vėliau ir dėl reklamos turėjo nemažai problemų, tad dabar yra nuleidę rankas ir džiaugiasi geriausia reklama – čia bent kartą pietavusių žmonių rekomendacijomis, kurios lemia gausų lankytojų srautą.

 

Dienos pietų variantai, kurių kasdien būna 3-4, yra skelbiami jų Facebook profilyje ir turi būti užsakomi iš anksto (daugiau prie įdomybių), tad tądien mes savo pietums pasirinkome visus tris galimus variantus: marinuotą tuną sašimi su avokadu, ryžiais ir jūros dumbliais (5,5 EUR), lašišą sašimi su avokadu ir ryžiais (5 EUR) ir tuną sašimi su avokadu bei ryžiais (5 EUR). Prie šių patiekalų kiekvienas dar gavome baltojo ridiko sriubos indelį. Stalo vanduo nemokamai.

 

🎈Ar skanu? Sriuba su išvirtais baltaisiais ridikais buvo tinkamo karštumo, tad labai greitai ir gardžiai susivalgė. Iš tiesų sriubos porcija nėra didelė, bet su antruoju patiekalu pakaks ir po pietų tikrai nereikės eiti pirkti papildomų užkandžių. Jeigu vis dėlto mėgstate taip stipriai pavalgyti, kad popiet pasidaro sunku dirbti, gal geriau pasirinkite visai netoliese esančią seną lietuviškų patiekalų valgyklą ir išvengsite verkti dėl penkių išleistų eurų.

Mes tikrai nesigailėjome ir kadangi užsisakėme skirtingus patiekalus, nutarėme draugiškai pasidalinti bei tokiu būdu paragauti kiekvieno sašimi (plonai supjaustyti šviežios ir žalios žuvies gabaliukai), kurie buvo pateikti ant puikiai išvirtų ryžių. Lašišos ir tuno sašimi buvo truputį aštroki, bet avokadas su ryžiais aštrumą slopino ir bendrai ingredientai puikiai derėjo tarpusavyje.

Juokingiausia, kad pabaigoje kiekvienas nominavome skirtingą favoritą, bet lengvi, egzotiški ir gražiai atrodantys patiekalai mums tikrai labai patiko!

 

🎈Ar greita? Kadangi buvome iš anksto užsisakę maistą (tą padarėme kelios valandos iki numatyto pietų laiko) ir atėjome laiku, mus aptarnavo ir maistą pristatė labai greitai – per 35 min. papietavome ir užleidome savo staliuką jau eilutėje laukiantiems kitiems lankytojams. Žinoma, visas greitumas čia vyksta dėl maisto užsakymo principo, bet prie to prisideda ir labai pagardus bei malonus pačios savininkės aptarnavimas.

 

🎈Kas įdomu? Šios vietos savininkas – japonų šefas Keishi, kuris kartu su savo žmona jau tris metus priima lankytojus, norinčius pajusti japoniškos virtuvės svetingumą (ir puikiai tą daro). Viduje nėra daug vietos, bet kartu tai ir žavi, nes gali matyti čia pat gaminantį šefą ir operatyviai sulaukti maisto. Minėjau, kad maistą reikia užsisakyti iš anksto ir jeigu norite čia pietauti, ryte turite pasiskambinti ir iškart pasirinkti, ką norėsite valgyti. Būtent maistą, o ne staliuką galite užsirezervuoti ir toks principas tikrai smagus – atėjus ir pasakius vardą, iškart sulauksite malonaus dėmesio ir savo pasirinkimo. Tokiu principu aptarnaujančios kitos tokios vietos Vilniuje daugiau nežinau.


Ir pabaigai kaip pas savininkas yra pasakęs: „Kalbant apie mano restorano pavadinimo kilmę, „kamikadzė“ turi šias dvi reikšmes. Pirmoji – „kamikadzė“ reiškia stipriai pučiantį vėją (taifūną), kuris simbolizuoja laimę; antroji – aš labai myliu Lietuvą.“

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele.

 

Daugiau nuotraukų Delfi.lt 

 

Roberta,🍴

 

Share on Facebook
Please reload