Naujo meniu degustacija @ The Grey restorane

May 2, 2017

Istorija, kaip nuspalvinti savo pilką ir dar gana šaltą vakarą arba kitaip - Grey restorano naujojo meniu degustacinė vakarienė „Ryškiau | Stipriau | Geriau“ Lietuvos maisto tinklaraštininkams ir gyva maisto fotografo Roberto Daskevičiaus fotosesija projektui 52 kartai.

 

Kaip jau supratote, šis įrašas ne apie #PietųPertrauka, o daugiau apie vakarienei tinkantį meniu, kurio degustacinės porcijos buvo derinamos ir su spalvingais kokteiliais. Nors Grey restorano interjere dominuoja pilka spalva, virtuvės šefas Ričardas Leckas mus stebino ryškiais patiekalais ir jų skoniais. 

 

Vakaro metu degustavome: Grey duonelę su spalvingais kremais; traškaus ožkos sūrio salotas, gardintas mini paprikomis, vytintais vyšniniais pomidorais, balzaminiais ikrais ir sezaminiu padažu; Grey kvietinio alaus ir pelėsinio sūrio sriubą su vyne virtu vėžiuku; Baltame vyne virtą didžiąją aštuonkojo koją, kuri buvo pateikta su vėžiuku, sojų pupelėmis ir bulgur kruopomis; Mangų - pasiflorų kremo desertą su šokoladinio pyrago trupiniais. Prie visų šių patiekalų ragavome ir po skirtingą, prie maisto derantį gėrimą.

Apie visų skonius labai neišsiplėsiu (apie tai rašo rašo Delfi Maistas, Lrytas Skonis, Gazuota ir kiti), bet išskirsiu savo favoritus - puikaus ir ryškaus skonio sriubą (kvietinio alaus ir pelėsinio sūrio derinys, jam aplodismentai) ir nuostabiai pateiktą gardųjį desertą. Dėl šių patiekalų The Grey restoranas artimiausiu metu jau tikrai sulauks lankytojos. 😊👋

 

Vakaras buvo ypatingas ne tik maisto degustacija ir jo aptarimu su kitais tinklaraštininkais ar žurnalistais (kas be to buvo tikrai įdomu ir naudinga vieni kitiems susipažinti), bet ir profesionalaus maisto fotografo Roberto Daskevičiaus maisto fotosesija, skirta jo nuo metų pradžios įgyvendinamam asmeniniam projektui 52 kartai. Fotosesijos metu buvo fotografuojami svečių tuo metu degustuojami patiekalai, o per ekranus transliuojami ką tik padaryti kadrai.

„Jau kurį laiką norėjau parodyti, kaip gimsta mano projektui skirti maisto kadrai ir kad tai nėra greitas ir paprastas procesas. Renginio metu svečiai ragaudami patiekalų per ekranus stebėjo tų pačių patiekalų fotosesiją, matė, kaip ruošiamasi kiekvienai nuotraukai, kaip keičiamos stalo dekoracijos bei kompozicija ir gimsta vis kitokie kadrai“ – pasakoja maisto fotografas R. Daskevičius.

 

Už kvietimą dėkoju restorano rinkodaros vadovei Kristina - blogo Ant medinės lentelės kūrėjai. O visiems linkiu skanių atradimų šiame restorane! 

 

Share on Facebook
Please reload