Šiaurės jūra

May 4, 2017

Labas, skaitytojau!

Anksčiau dalinausi su Tavimi labai pozityviais įspūdžiais iš žuvies restorano Šturmų švyturys, o šiandieną galiu tiek palyginti, tiek pasidalinti atradimais iš dar vieno tokio tipo restorano Vilniuje – Šiaurės jūra (Ogmios miestelis), į kurį kartu su kolega Mantu atvykome papietauti apie 13.15 val.

 

Dienos pietų pasiūlymai internete nėra skelbiami, bet jie čia tikrai egzistuoja. Tądien mes galėjome rinktis: sriuba + karštasis patiekalas (10 EUR), sriuba + salotos (7 EUR) arba pirkti patiekalus atskirai. Dienos desertas (3 EUR), stalo vanduo nemokamai. Mes pasirinkome variantą su karštuoju patiekalu ir sulaukėme: daržovių sriubos su makaronais „farfale“, skanintos baltos žuvies gabaliukais bei Mantas - brotulės filė, o aš - visos plekšnės, kurios buvo pateiktos su grūstomis bulvėmis, špinatais ir daržovių salotomis. Deserto neužsisakėme.

 

 🎈Ar skanu? Abu su Mantu atsakėme, kad tikėjomės tikrai kažko ypatingesnio. Ir ne todėl, kad dienos pietūs buvo tokie nepigūs, o dėl tiek daug liaupsių šiai vietai. Žinoma, galbūt nepataikėme ir tą dieną virtuvę buvo apgaubę pilki debesys (koks meniškas epitetas), bet Mantas jau ne pirmą kartą čia nusivilia maisto kokybe.

Sriubos skonį pagyvino tik gardūs baltos žuvies gabaliukai, visi kiti ingredientai ir bendrai skonis labai jau paprasti (mus makaronai kaspinėliai ypač pralinksmino). Šalia sriubos pateiktos duonos kvapas ir skonis buvo ne koks, tą pasakiau aptarnavusiai merginai ir sulaukiau atsakymo, kad galbūt tai dėl prieskonių ar žolelių, kurios buvo įdėtos, kepant duoną. Šioje vietoje galima pagirti, kad duoną jie kepa patys, nors mums šįkart ji ir nelabai patiko.

Antrųjų patiekalų vienintelis džiaugsmas – grūsta bulvių košė, kuri tikrai buvo dieviško skonio. Gaila, kad taip apibūdinti pačios žuvies negaliu, nes nors ir buvo skani, bet pasikartosiu, kad be jokio ypatingesnio skonio. Papietavome ir po kelių valandų jau primiršome, ką tiksliai valgėme..

 

🎈Ar greita? Nors be mūsų buvo tik keli lankytojai, maisto teko palaukti – gana ilgas tarpas buvo tarp sriubos ir antrojo patiekalo pateikimo. Mes kantriai laukėme ir užtrukome truputį daugiau negu valandą.

 

🎈Kas įdomu? Jeigu maisto kokybės šįkart labai pozityviai įvertinti negaliu, tai pakomentuosiu bent jau pozityvias įdomybes. Pirmoji – interjeras, kuris labai minimalistinis, skandinaviško stiliaus. Tikrai jauku, yra ir mažų ir didelių staliukų, prie kurių drąsiai susės didesnė kompanija.

 

Šalia restorano yra ir žuvies parduotuvė, kur žuvis daugiausia atkeliauja iš Šiaurės jūros (koks sutapimas su pavadinimu), nes ši jūra yra viena mažiausiai užterštų pasaulyje. Tiek parduotuvėje, tiek restorane galėsite įsigyti ir paragauti ne pačių žinomiausių mums (atsiprašau žvejų ar žuvies ekspertų, bet čia lankantis, google gali prireikti 😂) žuvų ar jūros gėrybių. Tas, žinoma, yra įdomu ir sveikintina, nes saviugda sveikintina įvairiomis formomis. Dar vienas ryškus restorano išskirtinumas – visos žuvys yra kepamos ant griliaus.

 

--

🎈Trumpa išvada, kad žuvies mėgėjai (ir ne tik) bent kartą čia tikrai turi atvykti ir jeigu virtuvėje tądien bus viskas gerai, tikiu, kad liksite patenkinti savo sprendimu. Tikiu, kad taip turi būti, nes iš kur kitur tiek daug pagyrų ir vertinimų šiai vietai? Aš dėl įdomumo antrą šansą kažkada irgi suteikiu irgi, bet ne greitai. 

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. 

 

Ar lankeisi šiame restorane?

 

Roberta, 🍴

Share on Facebook
Please reload