Tonas (Klaipėda)

May 17, 2017

Vieną gražiausių šio pavasario (nors gal reiktų per brūkšnelį sakyti ir žiema/ruduo) savaitgalių praleidau pajūryje, kur jau iš anksto pradėjau galvoti apie savo penktadienio pietų pertraukos vietą. Uždaviau šį klausimą ir Pietų pertrauka blogo skaitytojams, gavau rekomendacijų nuo visiems gerai žinomo restorano Monai iki jaukių kavos ir kruasanų namų, bet norėjosi išbandyti dar anksčiau niekada nelankytą vietą ir valio – tokią atradau!

 

Kartu su draugais 12.00 val. atvykome į viešbutyje Dunetton veikiantį restoraną Tonas (Jūros g. 23 Klaipėda), kuris kaip tik nuo pietų ir pradeda laukti klientų. Atvykome, radome apytuštę erdvę ir galimybę rinktis iš trijų dienos pietums siūlomų patiekalų: kreminės daržovių sriubos (1,5 EUR), ešerio filė su perlinėmis kruopomis ir burokėlių piure (5,4 EUR) ir lazanijos su daržovėmis (4,4 EUR). Dienos pietų variantus be jų kainų jie kasdien skelbia ir savo Facebook paskyroje. Stalo vanduo nemokamai.

 

🎈Ar skanu? Pradėsiu nuo to, kad mus ne itin nudžiugino dienos be mėsos meniu ir kai kuriems iš mūsų net norėjosi pakeisti vietą. Deja, to padaryti mums neleido laikas (o ir šios vietos virtuvę labai norėjosi išbandyti), tad likome ir pasirinkome visi po sriubą bei kas ešerį, o kas lazaniją. Aš asmeniškai pasirinkau pastarąją.

 

Sriubą mums pateikė gražioje gilioje lėkštėje kartu su šalia paserviruota duonele ir sviestu, kuris buvo toks kietas, kad galėjome bandyti kiek tik nori, bet jo užsitepti normaliai nepavyko. Pati sriuba buvo tinkamo karštumo ir labai lengva, bet ko ir galima daugiau tikėtis iš sutrintų daržovių. Skanu, bet kad apie sriubą pamiršau jau po kelių valandų irgi tiesa.

 

Antrieji patiekalai taip pat buvo pateikti estetiškai, nepadauginta padažo ar kitaip nesugadinta. Lazanija man asmeniškai labai patiko, nebuvo sausa, o ir mėsos kaip bebūtų keista čia nepritrūko (tik man čia taip, kartu pietavę vyrai dėl to vis dar nesidžiaugė), tad tiek vaizdas, tiek skonis tikrai geri.

Ešerio filė valgę draugai komplimentų žuviai negailėjo, bet jiems viską šiame patiekale gadino perlinės kruopos. Burokėlių piure gardu, bet dar ir pats burokėlis būtų nepakenkęs, tad su šio patiekalo garnyru dar yra kur patobulėti.

 

🎈Ar greita? Kada atvykome, lankytojų beveik nebuvo, tad mūsų užsakymą priėmė ir maistą pristatė gana greitai. Mums pietaujant, lankytojų prisirinko daugiau, bet tas įtakos mums nedarė ir mūsų pietūs truko apie 50 minučių.

 

🎈Kas įdomu? Pasak šios vietos šeimininkų restorano pavadinimas diktuoja svečių priėmimo toną – tik ypatingai geras maistas, gėrimai, geriausias aptarnavimas ir maloni aplinka.

Maistą jau įvertinome, gėrimų - neturėjome galimybės, aptarnavimu tikrai nesiskundėme.

O erdvė, nors ir nėra didelė, bet tikrai jauki. Žavesio suteikia ir didelis malkomis kūrenamas židinys su pasisėdėjimo erdve šalia jo, tad kaip viešbučio restoranui skiriame aplodismentus už nestandartinį interjerą.

 

Labiausiai diskusijas prie stalo sukėlė patiekalų kainos, kurios vieną akimirką net leido pamiršti, jog esame labai toli nuo Vilniaus. Žinoma, neteigiu, kad Klaipėdoje dabar viskas turi kainuoti ženkliai mažiau, bet tikėjausi tikrai draugiškesnių kainų už savo pietų pertrauką.

 

🎈Trumpa išvada, kad bent kartą papietauti čia tikrai verta, aplinka jauki, maistas skanus, nors virtuvei ir yra kur tobulėti. Tik reikia nusiteikti, kad už pietus sumokėsite panašiai ar net daugiau kaip restorane Vilniuje, nes Klaipėda kainų atžvilgiu jau tikrai pasivijo sostinę.

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele.

 

Roberta, 🍴

 

 

 

Share on Facebook
Please reload