Untold

May 24, 2017

Labas!

Tęsiu #PietųPertrauka apžvalgas iš biurų pastatuose įsikūrusių maitinimo vietų ir šįkart pasidalinsiu savo bei kartu pietavusių kolegų Monikos, Tomo ir Šarūno įspūdžiais iš Untold restorano (Žalgirio g.).

 

Pradėsiu ne taip pozityviai, nuo problemos. Jeigu dirbate netoliese, tikriausiai turite jums priskirtą automobilio stovėjimo vietą, bet mums atvykusiems dviem automobiliais buvo gana didelis iššūkis surasti, kur juos palikti. Pasivažinėjome aplink, šiaip ne taip atradome ir atvykome papietauti. Pietums galėjome rinktis iš dviejų sriubų (1,2 EUR/prie karštojo patiekalo 0,9 EUR), trijų karštųjų patiekalų (nuo 3,2 EUR), trijų skirtingų burgerių, trijų rūšių salotų (nuo 1,3 EUR). Pasisaldinti galėjome mini desertu (0,5 EUR). Stalo vanduo nemokamai, įsipilti galima čia pat iš krano savitarnos zonoje. 

 

Kiekvienas iš mūsų pasirinko skirtingai: aš užsisakiau kompleksą, kurį sudarė mano pasirinkta sriuba (moliūgų) + antrasis patiekalas su viena rūšimi salotų (lazanija su ridikų ir morkų salotomis) + mini desertas + naminio kompoto stiklinė. Už šį kompleksą sumokėjau 5,4 EUR. Pietavę kartu vaikinai pasirinko moliūgų sriubą bei antrąjį patiekalą ir už tai sumokėjo 4,3-4,8 EUR, o Monika (mūsų salotų ekspertė) moliūgų sriubą ir dviejų rūšių salotas. Pasirinkimo čia tikrai yra, tad ar skanu, greita, kas čia buvo įdomu? 😊

 

🎈Ar skanu? Mums visiems moliūgų sriuba pasirodė labai spalvinga skonio prasme. Tai nebuvo tipinė trinta moliūgų sriuba su skrebučiais, čia buvo įdėta kažko daugiau ir tas kažkas (prieskonis) puikiai čia tiko. Sriubos indelis nebuvo didelis, bet valgant antrąjį patiekalą jo tikrai pakako.

 

Man ir Tomui lazanija pasirodė per daug mėsiška. Taip, toks apibūdinimas, kada jauti, jog valgai tik jautieną ir makaronų lakštų beveik nesijaučia. Tad nors ir skonis buvo geras, mes nuo tokios didelės mėsingos porcijos labai apsunkome (aš pusę jos ir palikau).

Šarūnui vištienos šlaunelės patiko, buvo gardžiai paruoštos. Tik, deja, šio patiekalo džiaugsmą sugriovė neiškeptos bulvės su morkomis, kurias Šarūnas ir paliko lėkštėje.

Monikos sriubos ir salotų derinys neapsunkino, ji džiaugėsi tokiu sprendimu, nes salotos buvo šviežios ir gardžios.

 

🎈Ar greita? Atvykome papietauti apie 11.40 val., labai tinkamu metu, nes išvengėme laukimo eilėje, galėjome detaliai paklausinėti apie maistą, pasirinkome jaukų staliuką ir papietavome per ~30 minučių. Maisto užsakymo ir pasiėmimo principas toks (jeigu neužsakai atskirai ruošiamų patiekalų kaip pvz. tądien burgerių) - pasiimi padėklą ir keliauji prie maisto barų, kur tau čia pat įdeda maistą ir iškart gali už jį atsiskaityti. Bekontakčių kortelių skaitytuvo čia dar irgi nėra, tad vėlgi rekomendacija įsidiegti ir taip dar labiau sumažinti pietaujančių eiles.

 

🎈Kas įdomu? Restoranas turi dvi paskyras Facebooke, vieną bendrąją, kitą pietums, tad būtent čia galite rasti informaciją, ką galėsite paragauti pietums tavo pasirinktą dieną. Mes namų darbų neatlikome ir atvykome į restoraną rinktis vietoje. Ir dėl to labai džiaugiuosi, kad atvykome prieš patį pietaujančių bumą, nes suprasti, kaip čia ką galime pasirinkti tikrai reikėjo, t.y. visko klausinėjome aptarnaujančio personalo. Tikiu, kad ir kitiems pirmą kartą čia besilankantiems kyla tiek klausimų, tad čia vėlgi draugiška rekomendacija padaryti informacinių lentelių su instrukcija, kaip čia susidėlioti komplektą, kur laukti maisto ir pan.

 

Nors įsikūręs šis restoranas biurų komplekse, kur darbo valandos labai aiškios, bet pats restoranas dirba ilgiau ir čia tikrai galima atvykti vakarienės. Konkrečios dienos darbo laiką rekomenduoju pasitikrinti jų bendroje Facebook paskyroje.  

 

Restorano erdvė moderni, šviestuvai-lemputės, aukštos kėdės, žalumos instaliacijos ant sienų sukuria jaukumą, tad pietūs pasidaro dar ypatingesni. Untold – dar daug nepapasakotų istorijų..

 

🎈Trumpa išvada. Džiugu, kad vis daugiau įvairių virtuvių, paremtų skirtingais technologiniais sprendimais, kuriasi naujuose biurų kompleksuose ir griauna valgyklų stereotipus. Žalgirio gatvė, kuri tikrai garsėja nebent savo klinika, ilgą laiką buvo niekuo ypatinga.. O dabar ji turi Untold restoraną, kur dar tikrai norėsiu sugrįžti ir ne tik pietų.

 

Kokia tavo nuomonė apie šią vietą?

 

Roberta, 🍴

 

Share on Facebook
Please reload