Burger street Grill house

June 6, 2017

Man visuomet malonu sulaukti rekomendacijų aplankyti naujas maitinimo vietas. O kada jų sulaukiu iš kitų maitinimo vietų savininkų, pasidaro dar įdomiau ir ta vieta atsiranda mano sąrašiuko priekyje. 

Taip atsitiko su Burger Street (Švitrigailos g., jie dar yra ir Molėtų pl.). Šią vietą man rekomendavo vieno restorano savininkas ir į ją atvykau su kolega Gintaru #PietųPertrauka metu. 

 

Dienos pietų meniu čia tikrai yra, tad tądien galėjome rinktis: trintą moliūgų sriubą (2 EUR), prancūzišką triušį (5 EUR), salotas su saulėje džiovintais pomidorais ir parmos sūriu (4 EUR) ir savaitės burgerį su plėšyta kiauliena (5 EUR). Šios nurodytos kainos galioja, jeigu pirksite patiekalus atskirai. Bet taip pat galima įsigyti komplektus, sriuba + salotos = 5 EUR, sriuba + burgeris/kiškis = 6 EUR. Atskirai dar buvo galima įsigyti šaltibarščių (2 EUR). Stalo vanduo nemokamai.

Kad būtų įdomiau mes pasirinkome trintas moliūgų sriubas ir skirtingus antruosius patiekalus: Gintaras - triušį, aš - burgerį. 

 

🎈Ar skanu? Mums labai patiko sriubų "prekinė išvaizda" ir jų pateikimas. Karštumas, skonis kaip ir geras, tik mums abiem norėjosi tirštesnės sriubos (gal esame taip įpratę gaminti patys), ši buvo per skysta. Šalia buvo pateikta gardžiai apkepta duonelė.

 

Gintaro antrasis patiekalas išvaizda taip nesužavėjo, bet pamačius man atneštą burgerį, mes abu garsiai pasakėme "Oho", burgeris atrodė kietai ir buvo milžiniškas! Prancūziškas triušis nors ir neatrodė taip patraukliai, bet buvo labai minkštas, su garintomis daržovėmis šalia. Puikus derinys, geras skonis.

O kalbant apie burgerį, tai jame viskas buvo puiku, viskas derėjo tarpusavyje, nebuvo perkepta ar kitaip sugadinta ir dar porcija buvo labai didelė (išalkusiems patiks). Taip pat turiu prisipažinti, kad šioje vietoje jau buvau valgiusi burgerį kelios dienos prieš apsilankymą pietums, tai valgiau dar skanesnį su medium kepta jautiena. Iš viso čia galite rasti 9 skirtingus burgerius, kurie pateikiami su bulvytėmis ir salotų indeliu. 

 

🎈Ar greita? Atvykome papietauti apie 13.00 val. (prieš tai abu dar prasukome kelis ratukus aplink, kol radome, kur pasistatyti automobilį), lankytojų dar buvo nemažai, bet dauguma jau atsiskaitinėjo ir netrukus čia likome vieni.

Maistą užsisakyti ir už jį atsiskaityti čia reikia prie baro, tad toks principas tikrai pagreitino pietus, kurie bendrai su smagiu pokalbiu truko apie 1 valandą. 

 

🎈Kas įdomu? Turiu pripažinti, kad jeigu nebūčiau sulaukusi rekomendacijų, vargu, ar būčiau atradusi šią vietą. Nedidelio gyvenamo ir komercinio pastato rūsyje įsikūręs Burger Street negali pasigirti ryškia reklama ar erdvia terasa, bet užtat gali drąsiai girtis savo puikiais burgeriais, kurie privilioja vis naujus klientus (tokius kaip aš ir Gintaras). 

 

Interjerą, įvertinant, kad ši vieta rūsyje, galima irgi išskirti. Nors dienos šviesos čia nėra, bet visai jauku atsisėsti prie akmeninių sienų. O dar artėja vasara, kada bus labai karšta, malonus šaltukas šioje vietoje bus pats tas.

 

Pabaigai, vienas draugiškas patarimas - kur nors pažymėkite, parašykite, kokie ingredientai sudaro kurį burgerį. Taip bus paprasčiau tiek klientams, tiek aptarnaujančiam personalui, kuris turi tą patį per tą patį kartoti visiems naujai čia atvykusiems. 

 

🎈Trumpa išvada, kad atradau skaniausią burgerių vietą mieste - valio!

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Arbatpinigiai paliekami prie baro.

 

Kokie tavo įspūdžiai? Daugiau nuotraukų rasite Delfi.lt 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload