Trys pušelės

June 12, 2017

Labas!

Peržiūrėjau savo ankstesnius įrašus ir pamačiau, kad dar nesu pasidalinusi su Tavimi jokia apžvalga iš Antakalnio. Greitai taisau padėtį ir dalinuosi savo bei draugės Lukos #PietųPertrauka įspūdžiais iš būtent šiame rajone esančios legendinės maitinimo vietos - kavinės Trys pušelės (Antakalnio g. pradžia, šalia Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios).

 

Atvykus papietauti apie 12.00 val. galėjome rinktis iš trijų sriubų: burokėlių, baravykų ir šaltibarščių bei šešių antrųjų patiekalų. Visų nevardinsiu, juos su kainomis matysite nuotraukoje.

Luka pasirinko baravykų sriubą bei makaronus su varške (4,5 EUR), o aš - šaltibarščius ir balandėlius (ir nors ant lentos šaltibarščiai buvo parašyta 1,5 EUR, bet galutinė suma buvo 2 EUR už juos bei 3 EUR už balandėlius. Sakė, kad suklydo kainą, bet kažkaip ir neskubėjo jos pasitaisyti). Luka minėjo, kad čia tiekiami geri Kijevo kotletai, bet juos galėjome rinktis tik iš bendro meniu bei laukti apie 20-30 min., tad jų taip ir nepabandėme. 

 

🎈Ar skanu? Baravykų sriuba buvo tinkamo karštumo ją valgyti iškart. Kada paklausiau Lukos jos įspūdžių, sulaukiau atsakymo, kad sriuba kaip pas močiutę. Tik močiutės pačių baravykų nepagailėtų ir jų įdėtų daugiau.

Mano valgyti šaltibarščiai irgi buvo skanūs kaip pas močiutę ar mamą, kartu su jais buvo pateiktos ir apkeptos bulvės. Sriubos paprastos, bet skanios.

 

Bet gaila, kad antrieji patiekalai nepradžiugino, nes tiek jų pateikimas, tiek skonis nebuvo labai geri. Nors makaronai nepervirti, bet varškės ir krapų derinys čia neįsipaišė. Mano lėkštėje jautėsi ir matėsi toks chaosėlis, visko prikrauta, pripilta padažo, o apie skonį virtuvė išvis pamiršo.. Va tokių balandėlių pas močiutę ar mamą nesu valgiusi. 

 

🎈Ar greita? Kadangi čia vyrauja gana paprastas maisto užsakymo principas (daugiau prie įdomybių), o ir lankytojų nebuvo sausakimša, mes užsisakėme, sulaukėme maisto ir jį suvalgėme per 35 minutes. Netgi galėčiau teigti, jog tai savotiškas pietų greitumo rekordas. 

 

🎈Kas įdomu? Pradėsiu nuo to, kad šios kavinės kiemas yra gana didelis ir visas paskendęs žalumoje, tad nors ir atsisėsite lauke, galite kitų lankytojų net nepamatyti. Nors ir buvome kaip ir miesto centre, bet jautėmės toli už jo - čia labai didelis pliusas!

 

Dar viena įdomybė - aptarnavimas. Užsisakyti maistą čia reikia prie baro, prie kurio kabo lenta su tos dienos pietų pasirinkimais (visada galima rinktis patiekalus ir iš meniu). Pasirinkus ir iškart sumokėjus už maistą prie baro, galite keliauti atsisėsti kur jums patogu, t.y. ar į kelias sales viduje ar į jų erdvų kiemą. Mes pasirinkome kiemo variantą ir laukėme su maistu ateisiančios padavėjos. Ir čia įdomybės tęsėsi, nes man suklydo atnešti abu užsakytus patiekalus. Labai nepykome, daugiau tai sukėlė šypseną, bet atidumo aptarnavusiai merginai tikrai trūksta. 

 

Ir pabaigai, istorinis faktas, kurį pristato patys savininkai: šioje vietoje XVIII-XIX a. veikė garsi Vilniaus užmiesčio smuklė "Tivoli". 

 

🎈Trumpa išvada, kad bent kartą čia tikrai verta ateiti, tad nesigailiu išbandžiusi šią vietą (įvairovė veža!). 

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. 

 

Kokie tavo įspūdžiai?

 

Roberta, 🍴

Share on Facebook
Please reload