Delta mityba

June 15, 2017

Kada turi suplanuoti savo gimtadienio pietus brangioms draugėms, kurios panašiai kaip tu mėgsta išbandyti įvairias naujas vietas, nustebinti unikalia maitinimo vieta nėra lengva. Bet čia padeda įvairios pietaujančių bendruomenės rekomendacijos ir atrasti mums visoms penkioms iki tada dar nežinomą vietą pavyksta! Savo šventinei pietų pertraukai susitikome Naujamiestyje, tarp universiteto fakulteto ir įvairių loftų įsikūrusioje Delta mityba (Naugarduko g.).

 

Socialinėje erdvėje savo dienos pietų pasiūlymo ši vieta neskelbia, tad atlikome namų darbus, susisiekėme su jais iš anksčiau ir pasidomėjome, ką galėsime paragauti.

Tądien ir apskritai kasdien meniu labai panašus: rankų darbo koldūnai su saldžia bulve ar jautiena (2 EUR), Šaolino sriuba su vištiena ar su portobelo (4 EUR). Nurodytos kainos, perkant šiuos patiekalus atskirai, o jeigu pirksite kartu, komplektas kainuos vienu euru pigiau – 5 EUR.

Mes pasirinkome po komplektą bei papildomai du kimchi kopūstų porcijas, kurios kainuoja po 1 EUR. Stalo vanduo su stiklinėmis jau buvo paruoštas mums ant stalo, papildomai nekainavo.

Kainos adekvačios, tad kokie įspūdžiai apie skonį, greitį ir įdomybes?

 

🎈Ar skanu? Mus iškart informavo, kad koldūnų porcija bus nedidelė, nes tai yra pirmasis patiekalas ar net labiau kaip užkandis. Ir tikrai nepamelavo, nes mums patikusių koldūnų dar mielai būtume suvalgę daugiau. Koldūnai buvo nepervirti, jautienos gabaliukai su saikingai užpiltu padažu bei aštrieji kimchi (kai kurios prisidėjome ir jų) suteikė puikų skonį. Įdomu tai, jog koldūnų padažas čia gaminamas riešutų sviesto bei Taberu Rayu (jų gaminamas rytietiškas padažas) pagrindu.

 

Antrasis ar tiksliau pagrindinis patiekalas – Šaolino sriuba kaip pati virtuvė apibūdina yra: „Išlaisvinta azijietiška virtuvė – pietryčių bei rytų Azijos sriubų Pho, Nabės ir Rameno interpretacija.“ Sriuba buvo pilna įvairių gėrybių: ryžių makaronai, arbatoje marinuoti kiaušiniai, šviežios daržovės, vištienos juostelės ir svogūnų laiškai visi čia puikiai derėjo tarpusavyje ir mirko nuo pat šios vietos atsidarymo verdančiame amžinajame sultinyje.

Amžinojo sultinio (angl. master stock) tradicija dar vis randama Kinijoje, kada restoranai dešimtmečiais verda tą patį sultinį, jį vis papildydami vandeniu bei daržovėmis/mėsa. Tokiu būdu sluoksniuodami skonį, restoranas pažymi savo istoriją, sezonus, patiekalus ir toks sultinys gali būti perkamas netgi kaip nekilnojamo turto dalis kartu su visu restoranu. Sriubos porcija didelė ir soti, kad ne kiekviena iš mūsų suvalgėme ją visą. 

 

🎈Ar greita? Maisto užsakymo principas vyksta prie baro, kur iškart ir atsiskaitoma už maistą. Pasikonsultavome dėl patiekalų pasirinkimo, užsisakėme ir jau po 5-7 minučių galėjome paragauti pirmąjį patiekalą – koldūnus. Bendrai mūsų pietų pertrauka truko iki 1 valandos, bet čia reikia įskaičiuoti ir seniai nesimačiusių draugių pokalbius. Greiti pietūs čia garantuoti.

 

🎈Kas įdomu? Tikriausiai įdomu, ką reiškia jų pavadinimas? Bent jau man pasidarė įdomu, tad to jų ir pasiteiravau. Žodis „Delta“ pavadinime turi keletą reikšmių, bet pagrindinė yra lietuviška – upės delta, vieta, kur viskas suteka ir kur susikaupia geriausi dalykai. Upės delta išsiskiria savo floros ir faunos įvairove, derlingumu, tad ir čia maiste galima atrasti daug pagrindinių mikro ir makro elementų.

 

Viduje - atvira virtuvė ir tokia truputį netvarkinga, bet jauki namų aplinka. Dvi salės, įvairaus dydžio stalai. Visas principas neformalus, bet tokioje loftų apsuptyje ir nesitiki rasti restoraną su baltomis staltiesėmis.

 

Dar viena įdomybė, kad čia negausite latė ar kapučino, čia už 2 EUR gausite juodos kavos puodelį ir nėra ko čia norėti plakto pieno šalia.

 

🎈Trumpa išvada, kad praeiti pro šalį nereiktų, o dar tiksliau – reiktų atvykti specialiai.

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Arbatpinigiai paliekami prie baro.

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload