Gyoza bar

June 20, 2017

Aš dažnai sulaukiu klausimo, ar dar yra vietų, kuriose nesu pietavusi. Tad galiu garsiai atsakyti, jog tikrai taip, nes maitinimo vietų kaita Vilniuje tikrai jaučiama ir naujos vietos atsidaro ar senos užsidaro gana dažnai. Viena iš vietų, kurios maitinimo vietų pavadinimų tikrai šiuo metu negalėčiau išvardinti visų, yra Vokiečių gatvė. Čia per paskutinius metus atsidarė tiek naujų vietų, kad vien čia galėčiau pietauti bent jau savaitę ar daugiau, tad pats laikas pasidalinti įspūdžiais iš šioje gatvėje atsidariusio ir pirmojo Baltijos šalyse tradicinių japoniškų koldūnų GYOZA baro (Vokiečių g. viduryje)!

 

Susitikau su seniai matytu kolega ir savo #PietųPertrauka užsisakėme po raudonosios miso sriubos indelį japoniškų koldūnų gyoza atitinkamai su daržovėmis ir kiauliena. Toks bendras pasiūlymas čia kainuoja 4,9 EUR, stalo vanduo nemokamai. Tiesa, vietoj sriubos gali pasirinkti Wakame (jūržolės) arba Kimchi (rauginti kopūstai) kaip užkandį arba užsisakyti vienu euru brangesnį derinį ir gauti gyudan su jautiena (suši ryžiai su priedais) ar tonkatsu su kiauliena/vištiena (jeigu labai paprastai, tai - kepsnys). Dienos pietų pasiūlymai čia visuomet tokie pat.

 

🎈Ar skanu? Pakankamai šiltas sriubas mums pristatė labai greitai, tik ups.. sakome, kad pamiršote šaukštus. Bet pasirodo ne - šį japoniško sveikatos šaltinį reikia gerti, o ne valgyti su šaukštu! Nežinojome, susidomėjome ir pradėjome ją gerti. Mano skrandį užliejo labai malonus jausmas, nes sriuba, nors nuotraukoje ir atrodo labai paprastai, buvo puikaus skonio, su tofu gabalėliais ir žaliais svogūnų laiškais. Jau susiradau šios sriubos receptą, tikrai gaminsiuosi ir namie!

 

Mums tik pabaigus gardžiuotis sriubomis, aptarnavęs vaikinas pristatė koldūnus, prie kurių iš anksto užsisakėme (į kainą tai įskaičiuota) ir padažus: tradicinį japonišką ir naminį saldžiarūgštį. Koldūnai buvo gardžiai apskrudinti, o po to pagarinti. Būtent šiuos japoniškus koldūnus reikia ne verti, o jų ypatybė yra ta, kad jie gaminami specialiu būdu: iš pradžių koldūnai yra apskrudinami, o tuomet į specialią gyoza keptuvę yra įpilamas vanduo ir koldūnai likusį gamybos laiką yra garinami. Taip apačia tampa traški, o viršus minkštas.

Tešla plona, kad gali matyti ir jų įdarą. Tai dar vienas skirtumas nuo mūsų tradicinių lietuviškų koldūnų.

Prie mano porcijos dar labai tiko tradicinis japoniškas - sūriai rūgštus sojos ir acto padažas, nors ir saldžiarūgštį Kasparas gyrė. Gyoza koldūnai mums labai patiko.  

 

🎈Ar greita? 12.00 val. pietaujančių nebuvo labai daug, tad mus aptarnavo ir maistą pristatė labai greitai. Papietavome per 40 min. 

 

🎈Kas įdomu? Šio baro erdvė nėra didelė (pamenu čia anksčiau veikusią vietą ir jos dideles gardžias spurgas), bet jaukiai ir švariai įrengta. Čia sėdėsite prie aukštų staliukų ir visai šalia matysite atvirą gamybos procesą, azijietiškų motyvų ne per daugiausiai. Būtent toks interjeras pasak įkūrėjo Manto ir vyrauja tokio tipo baruose Japonijoje. Atvira virtuvė čia svarbi, kad žmonės galėtų matyti, kaip kepami gyoza koldūnai ir ruošiami kiti patiekalai.

 

Kaip jau minėjau, ši vieta gana nauja, atsidarė per Meilės dieną (vasario 14 d., primenu). Idėja atidaryti tokį barą kilo Mantui po kelių metų praleistų Japonijoje, kur jis pradėjo dirbti su japonų šefais ir mokytis šios virtuvės paslapčių. Išmoko, parsisiuntė specialų gyoza aparatą iš Japonijos ir baras (ne restoranas) atidarytas!

 

Trumpa išvada, kad japonų virtuvės kultūrą galima pažinti, net neišvykus iš Vilniaus. Tą įrodo tiek anksčiau mano aprašytas Kamikadzė japonų restoranas, tiek šis unikalus koldūnų ir kitų japoniškų patiekalų baras!

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikau 0,6 EUR arbatpinigių.

 

Ar ragavai japoniškų koldūnų? 😊

 

Daugiau įspūdžių Delfi.lt

 

Roberta, 🍴

 

Share on Facebook
Please reload