Šašlykinė (Alytus)

June 23, 2017

Keliaujant automobiliu Vilnius – Lenkija (tinka ir Lazdijai ar kitas Dzūkijos miestelis), pravažiuosite mano žalią gimtąjį miestą – Alytų, į kurį pasitaikius galimybei su mielu noru grįžtu  šiokiadieniais ir iš Vilniaus perkeliu savo pietų pertrauką. Turiu pripažinti, kad su mama turėjau atskirą pokalbį dėl pietavimo skirtingose vietose, sugrįžus namo, bet šis klausimas jau išspręstas ir mama tapo aktyviausia blogo „Pietų pertrauka“ skaitytoja. Grįžtant prie pagrindinės temos, keliaudami iš Vilniaus krypties pro ar į Alytų, visai šalia miesto ženklo visą dieną pamatysite daug automobilių ir terasoje valgančių žmonių, kurie atvyko į Alytuje ir ne tik garsią kavinę – Šašlykinę (Ulonų g., važiuojant į Alytų pro Daugus).

 

Reikia paminėti, jog nuo pavasario čia veikia dvi maitinimo vietos: viena garsėjanti šašlykais (persikėlė į naują pastatą) ir kita klientus viliojanti lietuviškais patiekalais. Savo pietų pertraukai pasirinkome garsiąją šašlykinę, norėdami įsitikinti, ar naujos patalpos turėjo įtakos gardžiai ant žarijų kepamai mėsai. Atskiro dienos pietų pasiūlymo abi šios vietos neturi, užsisakyti patiekalus reikia iš bendro meniu.

 

Atsivertus meniu, įsitikinome, jog jame pokyčių ne tiek ir daug, išliko tie patys garsiausi patiekalai kaip chašlama, tuno salotos, kepsnys „Ananasas“ ir įvairūs šašlykai ar kita ant žarijų kepama mėsa. Kainų pokyčiai yra, bet nesiimsiu komentuoti ekonomikos padarinių. Bet taip pat yra kainų skirtumas tarp Alytaus ir Vilniaus. Pietums pasirinkome: šaltibarščius su bulvėmis (1,5 EUR), dienos pupelių sriubą (1,2 EUR) bei armėniško ir gruziniško šašlyko porcijas su ryžiais ir daržovėmis (didelė porcija 5,5 EUR, mažesnė 3,3, EUR). Stalo vandens su citrina grafinas - 0,7 EUR.

 

🎈Ar skanu? Abi sriubos buvo kaip namuose, o tai reiškia pagyrimą! Šaltibarščiai ne per tiršti ar skysti, kiaušinis nesmulkintas, pabarstyta krapų, šalia gerai išvirtos didelės bulvės. Karštą vasaros dieną tai puikus būdas atsigaivinti.

Pupelių sriuba buvo pakankamai karšta, bet valgyti kartu su šalia pateiktomis minkštomis bandelėmis ar šviesios duonos riekėmės galėjome iškart. Pupelių, bulvių sriuboje buvo daug, grietinės nepadauginta. Porcijos didelės, pateikimas spalvotuose dubenėliuose suteikia žaismingumo.

 

Sulaukus antrųjų patiekalų, pirmoji reakcija buvo, jog porcijos vienodos! Bet, žinoma, atidžiau pažiūrėjus, „didelėje porcijoje“ galėjome suskaičiuoti keliais mėsos gabalėliais daugiau, nors garnyro gausiai buvo abiejose. Būtent nuo jo ir pradėsiu, prie šašlykų čia pateikiamas gana standartinis garnyras - marinuoti svogūnai, ryžiai, kopūstų salotos bei agurkų ir pomidorų griežinėliai. Šią spalvotą gamą dar mielai galėtų papildyti žirneliai, vietoj daugiau nei pusę lėkštės užimamų ryžių (jų kiekį rekomenduočiau sumažinti tikrai).

 

Mėsai didelių priekaištų neturime, mėsa buvo sultinga ir minkšta, neperkepta. „Armėniškų“ ir „gruziniškų“ šašlykų skoniai skyrėsi, bet jų marinatų specifiką čia kiekvienas gali įvertinti pagal save. Mes kitą kartą pasikviesime šašlykų ekspertą – mano tėtį, kuris be to galėtų ir pakonkuruoti su Šašlykine dėl savo nuostabių mėsos marinatų. Žinoma, konkurencijos neskatinsime, bet kitą kartą atvyksime čia būtent su juo.  Kaip jau supratote, kitas pietų ar vakarienės kartas čia tikrai bus. 

 

🎈Ar greita? Nors užsisakėme patiekalus iš bendro meniu (antruosius patiekalus, kepamus ant žarijų) ir buvome tikrai ne vieni šios vietos lankytojai, mus aptarnavo ir maistą pristatė pakankamai greitai. Kadangi mus aptarnavo net trys skirtingos merginos, tikiu, jog aptarnavimo sistema čia išdirbta ir vyksta sklandus darbų pasidalinimas, kada nėra pasiskirstoma konkrečiais staliukais.

Mūsų pietūs truko apie valandą.

 

🎈Kas įdomu? Kaip jau minėta aukščiau, dabar šalia veikia dvi tam pačiam savininkui priklausančios maitinimo vietos, kurios gali būti pritaikomos ir jūsų įvairioms šventėms ar kitoms progoms paminėti.

 

Ką verta pabrėžti, kalbant apie naująją Šašlykinę, tai jos interjerą. Maloniai nustebino modernus medžio panaudojimas viduje, kur jauku prisėsti prie dviviečių staliukų salės centre ar keliaviečių prie lango. Lauko terasoje tokio jaukumo nėra, bet ji labai erdvi, uždengta, su patogiais lauko baldais, tad pietaujančių čia buvo gerokai daugiau nei viduje. Suprantama kodėl, juk vasara!

 

Nors pastaruoju metu ši vieta sulaukia įvairių atsiliepimų (konstruktyvią kritiką tikiuosi, jog priima ir į ją atsižvelgia), bet mano trumpa išvada, kad keliaujantiems pro/į Alytų, rekomenduoju susiplanuoti maisto sustojimą ir apsilankyti šioje garsioje Šašlykinėje.

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele.

 

Ar lankeisi čia?

 

Roberta, 🍴

 

 

 

Share on Facebook
Please reload