Pas suvalkietę

June 28, 2017

Sulaukti rekomendacijų aplankyti vieną ar kitą vietą man visuomet įdomu, nes nors ir seku maitinimo vietų kaitą, bet visų esančių toliau nuo centro tikrai negalėčiau įvardinti. O kada dar sulauki rekomendacijos su prierašu „taip pigiai jau retai kur papietausi“, pasidaro dar įdomiau.

 

Iš tiesų sulaukiu nemažai komentarų dėl pietų kainų, tad ši apžvalga ir vieta tikrai patiks būtent tiems, kurie taip jomis piktinasi. Atvykite į Naujamiestyje, prie Hyper Rimi įsikūrusią kavinę Pas suvalkietę, kur dienos pietų komplektas (kasdien skirtingas, bet vienas ir labai aiškus): sriuba, karštas patiekalas ir stiklinė gaivos kasdien kainuoja 3 EUR! Taip, tokių kainų dar būna, o dabar įspūdžiai plačiau.

 

🎈Ar skanu? Sulaukėme labai karštos tądien siūlytos lęšių sriubos. Pabrėžiu, kad labai karštos, nes reikėjo dar kelias minutes palaukti, kad bent jau pradėtum ją valgyti. Pradėjus valgyti, abu su draugu bendrai patvirtinome, jog sriuba kaip pas močiutę ar mamą namie. Nežinau, kaip pas jūsų močiutes ar mamas, bet pagal maniškes čia didelis įvertinimas ir komplimentas. Sriubos indelis pilnas tiek lęšių, tiek kitų ingredientų, pagardintas žalumynais. Paprasta, bet skanu! Šalia buvo pateiktos kelios tamsios duonos riekelės, nekeptos čia vietoje, pirktinės, bet minkštos.

Antrasis patiekalas – cepelinai su mėsa, kurių pietums net nepamenu, ar kada buvau pasirinkusi. Šios vietos pietų pasiūlymo privalumas – vienas variantas, tad arba imi jį, arba užsisakai kažką papildomai iš meniu. Aš laikiausi savo auksinės taisyklės, pasirinkau dviejų cepelinų su mėsa porciją ir turiu pabrėžti, kad nenusivyliau! Puikiai išvirti, nepersūdyti, nei per minkšti, nei kieti. Prie cepelinų derėjo ir padažas su spirgais, tik jo galėjo būti užpilta saikingiau. Čia ne pirma maitinimo vieta, kuri persistengia su padažais, tad labai nepykome. Porcija didelė, kartu pietavęs ir šią vietą rekomendavęs draugas minėjo, kad tuo ši vieta tikrai garsėja, tad iš čia išeisite tikrai ne alkani ir dar sutaupę eurą kitą.

 

🎈Ar greita? Apsilankius šioje vietoje, sumušiau visus savo pietų pertraukos greičio rekordus. Maisto užsakymas priimamas prie baro ir kadangi užsisakėme vienintelį galimą dienos pietų komplektą, jo sulaukėme akimirksniu. Nežinau, ar todėl, kad buvo labai tvanku sėdėti viduje, mes taip greitai suvalgėme savo užsakytus patiekalus ir mūsų pietų pertrauka čia truko 25 minutes!

 

🎈Kas įdomu? Pagrindinė įdomybė yra pati kavinė, įsikūrusi daugiabučio namo pirmame aukšte ir apie kurios egzistavimą išduoda spalvingos iškabos „KAVINĖ“. Tik priėjus arčiau, gali pamatyti, jog ši kavinė vadinasi „Pas suvalkietę“. Pavadinimas legendos čia neturi, logika paprasta – kavinės savininkė yra iš Suvalkijos.

Prie įėjimo gėlių oazė, viduje viena salė su keliaviečiais ir daugiaviečiu stalu, prie kurio gali papietauti ir su nepažįstamais kaimynais. Interjeras visiškai paprastas, bet tokiai vietai tik pridedantis cinkelį. Svarbiausia, kad aplinka tvarkinga, visur švaru, pateikiamas skanus maistas ir dar nebrangu!

Norintys papietauti, šiokiadieniais čia gali atvykti nuo 11.00 val. ryto.

 

🎈Trumpa išvada, kad dabar mano užduotis bus atrasti daugiau tokių suvalkiečių, dzūkų ar aukštaičių, kurie taip svetingai ir skaniai maitina. Pas suvalkietę apsilankykite, jeigu pietums pabodo kitų šalių ar tiesiog modernios virtuvės pasiūlymai ir norite tikro mamų maisto!

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele.

 

Daugiau nuotraukų Delfi.lt 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload