Ajurvedinė virtuvė

August 2, 2017

Šiuolaikiniam aktyviam žmogui, prie kurių save priskiriu ir aš, vis labiau pradeda rūpėti, ką, kada ir kaip valgyti. Neturiu omenyje dietų ar mitybos planų, nors jeigu turite kažką pritaikyto tiks jums - valio. Aktyviam žmogui vis labiau svarbi tampa sveika mityba bendrai, tad savo pietų pertraukos metu išbandžiau būtent tuo galinčią pasigirti maitinimo vietą.

 

Dirbu Žvėryne ir aplink visos maitinimo vietos jau išbandytos po kelis kartus, bet į šį sveiko maisto restoraną, esantį visai šalia Panoramos prekybos centro, atvykau pirmą, bet jau tikrai žinau, jog ne paskutinį kartą. Sveiko maisto restoranas - Ajurvedinė virtuvė mane sužavėjo, įdomu kuo?

 

Dienos pietūs čia kasdien skirtingi ir patiekalų įvairovė tikrai yra. Tądien, kada pietavau, galėjau rinktis iš trijų sriubų bei devynių karštųjų patiekalų. Salotos, desertai, gėrimai (nealkoholiniai ir labai įdomūs) dar atskirame meniu. Pasirinkimas platus, bet pati virtuvė giriasi, jog pas ją tik sveiki patiekalai, pagaminti iš šviežių, ekologiškų produktų, vadovaujantis ajurvedinės mitybos principais ir taisyklėmis. Apie tai daugiau prie įdomybių.

Šiltą vasaros dieną aš užsisakiau šaltibarščius su panyro sūriu ir bulvėmis (2,1 EUR) bei veganišką speltos miltų blynelį su bananų įdaru (maža porcija 2,5 EUR, du blyneliai didelėje porcijoje 3,8 EUR). Stalo vanduo su gintarais (!) nemokamas savitarnos zonoje.

 

🎈Ar skanu? Užsisakiau šaltibarščius, nes mane suintrigavo papildomas "priedas" - panyro sūris (saldaus pieno sūris, tradiciškai gaminamas Indijoje), kurio tokiame derinyje nebuvau valgiusi. Sulaukusi porcijos, radau kelis šio sūrio gabalėlius, kurie kažkaip ypatingai šaltibarščių skonio nepakeitė, o gal tiesiog mano lūkesčiai buvo perdėtai dideli. Bet dėl šio užsakymo tikrai nesigailiu, gana karštą dieną (tokia viena buvo praėjusią savaitę) didelė porcija skanių šaltibarščių puikiai atgaivino. 

 

Antrojo patiekalo - veganiško blynelio laukiau su nekantrumu, nes labai norėjau pasisaldinti. Ne dažnai taip būna, bet tądien būtent saldus antras patiekalas mane sužavėjo. Lietinis buvo pagamintas iš spelta kviečių miltų, vienų seniausių grūdinių kultūrų. Speltos buvo žinomos dar akmens amžiuje. Kitaip nei kitų veislių kviečių, speltų grūdai padengti žiedažvyniais, kurie apsaugo juos nuo ligų ir kenkėjų. Speltos neįsisavina mineralinių trąšų, todėl jos beveik neauginamos pramoniniu būdu. Tai genetiškai sveiki grūdai, atsparūs aplinkos užterštumui. Skamba sveikai, tiesa? O jeigu dar pridursiu, kad blynelis buvo be galo gardus? Taip, jis toks tikrai ir buvo, su saikingu uogienės padažu ir su gausiu bananų įdaru! Vieno blynelio po sriubos man pakako, bet jeigu esate labiau išalkę, pasiimkite visus du. 

 

🎈Ar greita? Atvykus ir prisėdus prie staliuko, truputį sunerimavau, kad šie pietūs užtruks. Mano nerimą lėmė gausus klientų kiekis, ant kelių staliukų palikti kitų pietavusių indai ir tik viena aptarnaujanti mergina, kuri vos spėjo visus aptarnauti. Čia iškart draugiškai patarsiu pietų metu pagal galimybes užtikrinti didesnę pagalbą, taip tik visi jausis komfortabiliau. 

Vis dėlto turiu pripažinti, kad maisto užsisakymo principas truko ilgiau nei maisto pristatymas, tad bendrai papietavau per 40 minučių ir galėjau sėkmingai grįžti į suplanuotą susitikimą darbe. 

 

🎈Kas įdomu? Teigiama, jog ajurvedinė virtuvė yra viena sveikiausių pasaulyje, nes čia numatyta šimtai su maistu susijusių taisyklių (kaip gaminti, kaip valgyti ir pan.), kurios padeda užtikrinti tikrai sveiką požiūrį į maistą. Čia gaminamas šviežias maistas yra pilnas pranos (gyvybės jėgos) ir maistinių medžiagų.

 

Žvėryne galite rasti dvi "Ajurvedines virtuves", viena iš jų dirba iki 17.00 val. (Latvių g., čia nuo 16.00 val. yra taikoma 40% nuolaida pietų patiekalams), kita iki 20.00 val. (Saltoniškių g.) bei kasdien teikia skirtingus patiekalus. Sveiko maisto įvairovė tikrai didelė. Prieš metus atidarytame Saltoniškių g. restorane galėsite ne tik papietauti ar pavakarieniauti, bet ir įsigyti įdomių prieskonių, ekologiškų prieskonių ir sudalyvauti jų specialiai rengiamuose renginiuose. Saltoniškių g. virtuvės erdvė nėra didelė, bet jauki, skamba maloni muzika.

 

🎈Trumpa išvada. Pati vieta save pristato taip: "Maitindamasis pagal Ajurvedos principus, žmogus subalansuos save pagal penkis pirminius elementus (eterį, orą, ugnį, vandenį ir žemę), kartu subalansuos došas ir sukurs savo kūno fiziologijos, jausmų bei proto harmoniją." Susidomėjai? Aš tikrai taip. 

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele.

 

Roberta, 🍴

 

 

 

Share on Facebook
Please reload