Uoksas

July 7, 2017

Jau esu minėjusi, kad turint galimybę, aš visuomet mielai vykstu į kitus Lietuvos miestus atrasti naujų #PietųPertrauka vietų. O kada kelionė sutampa ir su darbiniais reikalais, tuomet viskas tik dar geriau. Tad apie tokią vieną darbinę išvyką į Kauną šiandieną ir noriu pasidalinti įspūdžiais. Po produktyvaus susitikimo kartu su kolege nusprendėme išbandyti įvairiuose TOP‘uose esantį restoraną – kūrybinę virtuvę (taip jie save pristato) uoksas (Maironio g.).

 

Navigacija mus atvedė teisingai ir truputį prieš 13.00 val. mes jau buvome čia, kur savo pietums galėjome rinktis iš labai konkretaus ir siauro meniu, kuris dar kitaip vadinamas dienos laimikiu: užkandis (3,5 EUR) – jautienos kapotinis, sriuba (2,5 EUR) – jautienos sultinys ir pagrindinis patiekalas (5 EUR) – kepta lašiša. Stalo vanduo čia taip pat mokamas, galite pasirinkti tarp gazuoto/negazuoto butelio, kuris kainuoja 2 EUR.

Mes abi pasirinkome valgyti po sriubą ir antrąjį patiekalą, tad už tokį pasirinkimą sumokėjome po 7,5 EUR. Kaip ir nemažai pietums Kaune, tad kokie mūsų įspūdžiai?😊

 

🎈Ar skanu? Prieš pateikiant sriubą, mums atnešė jų pačių keptą duonelę su labai gaiviu filadelfijos su žolelėmis padažu. Nuotraukose matysite ir neįprastą duonelės pateikimo formą, ji mums buvo pateikta veltinėje kepurėlėje. Atrodė smagiai, o ir skonis buvo puikus.

Kadangi buvome išalkusios, po vieną duonelę suvalgėme iškart, o kitą pasilikome prie sriubos. Ir sprendimas buvo geras, nes duonelė paįvairino sriubos skonį, kuris buvo gana blankus. Iš tikrųjų tikėjomės ryškesnio skonio ir kaip nedažnai darau – pagardinau šią sriubą druska. Skonis iškart pagerėjo ir tuomet maloniai pabaigiau valgyti savo pirmąjį patiekalą.

 

Kepta lašiša ir prie jos pateiktas garnyras mus tiesiog sužavėjo! Nepamenu, ar ir kada esu valgiusi tokią minkštą ir sultingą lašišą, prie kurios dar būtų priderintas toks spalvingas tiek vaizdu, tiek skoniu garnyras – kepti ridikėliai, cikorija ir trintos bulvės su citrina. Jeigu lašiša dažniausiai pateikiama su citrinos griežinėliu, tai šiame patiekale viskas buvo daug subtiliau. Vienintelis, kas man nelabai patiko, tai cikorijos skonis, bet ir bendrai ji yra specifinio skonio.

 

🎈Ar greita? Kada atvykome, radome tik vieną laisvą staliuką (nors jų bendrai nėra daug). Nepaisant to, mus aptarnavo, maistą pristatė pakankamai greitai ir mūsų pasimėgavimas maistu truko apie 45 minutes.

 

🎈Kas įdomu? Kaip jau rašiau, šis šeimos restoranas yra reitinguotas 2017 m. geriausiųjų restoranų 30-uke (12 vieta) ir džiaugiuosi, kad galėjau įsitikinti kodėl. Maisto kokybė ir pateikimas tikrai puikūs, aptarnavimas mandagus ir informatyvus (aš visko klausinėjau), o aplinka nukelia į gamtą.. su kuria susijęs ir šios vietos pavadinimas. Uoksas – paukščių išskaptuota ertmė medžiuose, kur apsigyvena uoksiniai paukščiai.

 

Pats Uoksas savo virtuvę pristato: „Brandiname viziją, kokia naujoji lietuviška virtuvė galėtų būti. Valgiaraštis kinta drauge su metų laikais. Dirbame su Baltijos regiono sezoniniais produktais. Pasitelkdami kūrybą, profesionalius įgūdžius, modernias technikas ir artimą mums šiaurietišką estetiką, siekiame įprasminti tradicinius skonius naujoje išraiškoje“.

 

🎈Trumpa išvada, jog ši vieta tikrai patenka į mano mėgstamiausių vietų Kaune sąrašiuką, bravo!

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikome 1,5 EUR arbatpinigių.

 

Kokie tavo įspūdžiai?😊

 

Roberta, 🍴

Share on Facebook
Please reload