Interviu: (ne) atsakingas maisto atliekų rūšiavimas

November 6, 2017

Labas!

Visuomet smagu sulaukti jūsų žinučių, o kada žinutės nulemia malonią pažintį -  dar smagiau! Pietų pertraukos blogo apžvalgoje šįkart interviu su Sigita, kuri ne tik mėgsta išbandyti įvairias maitinimo vietas, bet ir žino apie daugumos (ne) atsakingą požiūrį į maisto atliekų rūšiavimą. Džiaugiuosi, kad galėjau pakalbinti Sigitą, nes atliekų rūšiavimas man "įaugęs" dar nuo pirmųjų kartu su kolegomis organizuotų "Darom" talkų Lietuvoje. 

 

Sigita, trumpai prisistatyk ir papasakok apie įmonę, kuriai atstovauji.

Atstovauju UAB “Horeca sprendimai”, kuri 11 metų dirba su maisto ir ne maisto produktų atliekų surinkimu ir perdirbimu. Surenkame maisto atliekas, kurios netinkamos vartoti, nuo valgyklų mokyklose, kavinių, restoranų iki didžiųjų prekybos tinklų. 

Mūsų pagrindinė idėja - visos atliekos gali būti surinktos, išrūšiuotos, perdirbtos, išsaugant švarią ir saugią aplinką.

 

Kodėl yra svarbu rūšiuoti maisto atliekas? Ką iš jų galima padaryti, kur jūs jas panaudojate?

Tai grandinė veiksmų, kurie naudingi ne tik šiandienai, bet ir ateičiai. Rūšiuojant, atliekas galime panaudoti antrą kartą, kompostuoti arba išgauti alternatyviąją energiją. 

 

Jūsų įmonės pavadinime yra žodis „sprendimai“, tad kokius modernius sprendimus galite pasiūlyti juridiniams asmenims?

Esame vieninteliai atliekų tvarkytojai Lietuvoje, kurie turime įsidiegę elektorininių važtaraščių sistemą.

Didelį dėmesį skiriame kliento poreikiams, aptarnavimo kokybei, siekiame tapti profesionaliais rinkos lyderiais. 

 

Ar daug maitinimo vietų (atsakingai) rūšiuoja maisto atliekas?

Esu rami, kad mūsų klientai tikrai rūšiuoja, o jų turime nemažai. 

Susiduriame su nuomone, kad atliekų tvarkymui reikia skirti daug laiko, todėl to daryti neverta, bet visuomet smagu klientams įrodyti, kad viskas labai paprasta ir svarbiausia naudinga mums visiems. 

 

Grįžtant prie #PietųPertrauka, dirbate miesto pakraštyje, tad kur dažniausiai pietaujate?

Aplink daug valgyklų, tad dažniausiai jas ir renkamės. Vasaros metu, žinoma, prioritetą teikiame vietoms, kurios turi lauko terasas, o žiemą užsisakome maisto į biurą. 

Taip pat su kolegomis turime smagią tradiciją kiekvieną penktadienį pietauti miesto centre ir tokiu būdu praleisti laiką drauge.

 

Ačiū Sigitai už pasidalinimą mintimis!

Tikiuosi, kad artimiausiu metu turėsime galimybę ir kaip namų ūkiai rūšiuoti maisto atliekas bei taip prisidėti prie gražesnės aplinkos kūrimo, o iki tada primenu ir skatinu rūšiuoti stiklą, popierių ir plastiką. Verslui galimybės jau yra, tad tik pirmyn! 😊

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload