Achtamar

July 20, 2017

Labas!

Ar tau taip nebūna, jog kai kurias maitinimo vietas atsimeni tik vizualiai, net neįsivaizduodamas jų pavadinimo ar virtuvės tipo? Tikiuosi, kad ne aš vieta kartais vietas prisimenanti pagal šalia jų esančias skulptūras ar kitus įsimenamus objektus, bet taip nutiko ir su šiandien aprašoma vieta – kaukazietiškos virtuvės restoranu Achtamar, į kurį atvykau papietauti su kolega Juliumi apie 12.15 val.

 

Atvykus, radome milžinišką lauko terasą su dviem staliukais joje (čia daugiau prie įdomybių), kurie iš pradžių buvo užimti kitų pietaujančių. Nuėjome atsisėsti į vidų, bet labai greitai ir sugrįžome į terasą – vienas iš dviejų staliukų atsilaisvino ir mes galėjome pasirinkti pietų patiekalus.

Dienos pietų meniu jie turi, bet skelti socialinėje erdvėje, nei atspausdinti ant lapo jie nesivargina. Patiekalus pristato aptarnaujantis personalas ir čia tikrai nieko blogo nebūtų, jeigu tas aptarnaujantis personalas aiškiai pristatytų, ką gi galima užsisakyti iš dienos pietų meniu (vėlgi pratęsiu prie įdomybių). Pagaliau išsiaiškinome ir užsisakėme: aš – šaltibarščius su bulvėmis bei keptą baklažaną, Julius – šviežių daržovių salotas bei keptą baklažaną taip pat. Sriubos kaina 1,2 EUR, salotų 2,3 EUR, o baklažano – 4 EUR.

 

🎈Ar skanu? Šaltibarščiai kaukazietiškos virtuvės restorane buvo gana lietuviški, o dar kitaip – skanūs paprasti namų šaltibarščiai su išvirtomis bulvėmis. Porcija gana didelė, žalumynų joje dar daugiau, tad gal visai ir nieko. Čia turiu paminėti, jog nors Julius ir neužsisakė šaltibarščių, jo užsakymą sumaišė ir sriubą jam atnešė taip pat. Julius nusprendė negrąžinti, tad čia mūsų abiejų nuomonė apie pirmąjį patiekalą.

 

Šviežių daržovių salotos ir buvo tiesiog daržovės su keistu ir gana rūgščiu padažu ant jų, daugiau komentarų iš kolegos nesulaukiau.

 

Baklažanas buvo toks karštas, kad reikėjo geras 5 minutes palaukti, kada galėsime jį valgyti. Paragavus, skonis patiko – jis buvo įdarytas mėsa ir sūriu ant viršaus. Gaila tik, kad patiekalas plaukė padaže, kurio užpilta tikrai galėjo būti saikingiau.

 

🎈Ar greita? Kadangi aptarnaujanti moteris sumaišė Juliaus užsakymą ir jis viduryje pietų užsisakė dar ir baklažaną, papildomas maisto pristatymas užtruko. Bet kadangi matėmės seniai, temų pokalbiui netrūko, tad truputį daugiau nei 1 valanda pietų pertraukos neprailgo.

 

🎈Kas įdomu? Šypseną mums sukėlė jau aprašyta didelė terasa su dviem staliukais. Paklausėme aptarnavusios moters, ar neturi daugiau staliukų lauke, bet sulaukėme atsakymo, kad yra kaip yra. Tad pasakysiu, jog yra blogai, nes jūs neišnaudojate savo vietos privalumo – didelės ir gana atokios terasos, įvertinant, kad vasara!

 

Šis atsakymas dėl staliukų, pietų meniu pristatymas, susimaišymas dėl užsakymo ir bendrai visa aptarnavusios moters komunikacija pasirodė absurdiška. Tas tikrai neprideda pliusų.

 

Nors restoranas įsikūręs tikrai gana geroje vietoje, bet nei minėtoje terasoje, nei viduje prestižinių dalykų nerasime. Viduje jie turi dvi sales su paprastais baldais, vyno butelių už stiklo, bet kas visai pozityviai įdomu, kad penktadieniais ir šeštadieniais čia groja gyva muzika. 

 

🎈Trumpa išvada, kad gal ir gerai, jog nežinojau šios vietos pavadinimo, o tik skulptūrą šalia jo. 

 

Ar lankeisi čia, kokia tavo nuomonė?

 

Roberta, 🍴

Share on Facebook
Please reload