Senoji trobelė

August 18, 2017

Tikiu, kad dauguma mūsų esame sulaukę klausimo iš užsienio svečių, kur galima rasti skanaus lietuviško maisto Vilniuje. Ir jeigu kelios Senamiestyje esančios populiarios vietos jau pabodo, šiandieną pasidalinsiu įspūdžiais iš jaukios ir puikiai Lietuvos virtuvę reprezentuojančios vietos – šeimos restorano „Senoji trobelė“ (Naugarduko g. 36, Naujamiestis, Vilnius).

 

Kartu su kolega savo pietų pertraukai galėjome rinktis iš dienos pietų meniu: trijų skirtingų sriubų (šaltibarščiai, barščiai ir rauginti kopūstai – visiems puikiai žinomos sriubos) bei šešių karštųjų pagrindinių patiekalų (visus matysite nuotraukoje). Šįkart nebuvome labai originalūs ir pasirinkome po tokį patį derinį: šaltibarščius su bulvėmis bei cepelinus! Tik aš vieną, o kolega – visus du.

Mano pietų derinys kartu su giros stikline kainavo 4,3 EUR. Bendrai Trobelėje kainos nesikandžioja, o jeigu dar nebūsite labai alkani ir pasirinksite mažesnę patiekalo porciją, sumokėsite stulbinamai mažai.

 

🎈Ar skanu? Sulaukėme rožinių šaltibarščių, kurių bent jau mano draugai užsieniečiai dažnai privengia, su šalia pateiktomis keliomis karštomis bulvėmis ir žalumynais. Atrodė gražiai, o ir skonis, dar truputį pagardinus druska, buvo geras. Ne per rūgštus kefyras, ne per tiršta ar skysta, porcija pakankamai didelė. Nuteikė smagiau laukti dar vieno lietuviškos virtuvės pasididžiavimo – cepelino!

 

Kada mums juos atnešė, abu atsidusome – lėkštė plaukė riebaluose, tad antrą kartą šio patiekalo čia užsisakyti nenorėčiau. Žinoma, mėgstantys valgyti riebiau mane sukritikuos, bet aš tikrai už „tvarkingesnį“ maisto pateikimą (panašiai būna ir su įvairiais padažais, kurių virtuvės nepagaili ir taip lėkštėje padaro chaosą). Vis dėlto savo porcijas suvalgėme ir patiems cepelinams papildomų priekaištų neturime. Minkšti, neištižę, mėsos įdaras sultingas, šalia pateikta ir grietinės.

 

🎈Ar greita? Mes pietauti atvykome apie 12.45 val., tad tokiu metu pietavusių tikrai netrūko tiek viduje, tiek lauko terasoje. Apie 5 min. palaukę, pagaliau atkreipėme aptarnavusios moters dėmesį ir galėjome užsisakyti maisto. Vėliau viskas vyko sklandžiau, mus aptarnavo, maistą pristatė greitai, mūsų pietūs truko apie 50 min. Tiesa, atsiskaityti už pietus mes nuėjome prie baro, kur mačiau, jog nemažai klientų užsisako maistą taip pat.

 

🎈Kas įdomu? Kaip jau minėjau, Senoji Trobelė - jaukus šeimos, lietuviškos virtuvės restoranas, kuriame yra kelios autentiškos salės viduje bei žaliasis kiemelis. Žaliasis jis todėl, kad nors ir sėdi po stogu, dėl įvairių augalų čia gali pasijusti kaip tikroje gamtos oazėje. Vidaus salėse įvairių močiučių rakandų, kurie tampa smagia interjero detale ir leidžia pasijusti sugrįžus į kaimą..

 

Šio restorano meniu unikalus dar ir tuo, kad čia galima paragauti žvėrienos patiekalų bei pasimėgauti tradiciniais lietuvių gėrimais: gira (išbandyta ir labai gaivi!), alumi ir midumi. pasididžiavimas yra 75 laipsnių stiprumo midaus balzamas „Žalgiris“ - aukštos kokybės produktas, gaunamas keturis kartus distiliuojant midų ir pagardinant jį visa puokšte kvapiųjų žolynų. Pastaruosius gėrimus vakarojant galbūt ir būtų įdomu išbandyti.

 

Skaičiau nemažai komentarų apie šią vietą ir konkrečiai pastabas dėl aptarnavimo, bet per mūsų pietus aptarnavusios moterys buvo mandagios ir operatyvios (su mini uždelsimu pačioje pradžioje), tad tikriausiai išvados po šių komentarų buvo padarytos.

 

Trumpa išvada, labai verta ir sveikintina išvykti iš Senamiesčio ir savo užsieniečius draugus (ir ne tik) pasikviesti pietų ar vakarienės į Senąją trobelę. Puiki, jauki vieta!

 

Daugiau įspūdžių rasite Delfi.lt 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload