Riekė bistro

August 22, 2017

Kada pietų pertraukai turime ribotą laiką, natūralu, kad dažnai pietums maitinimo vietą renkamės šalia ir darbo vietos. Aš taip pat ne visada turiu galimybę nuvažiuoti į kitą Vilniaus rajoną, nors ir kaip tą mėgstu. Dėl šios priežasties Žvėryne esančias maitinimo vietas aplankau ir po antrą ar trečią kartą. Bet šiandieną noriu pasidalinti įspūdžiais iš dar anksčiau neatrastos arba tiksliau pakeitusios pavadinimą (tikriausiai ir šeimininkus) ir tokiu būdu patapusios naujos vietos Žvėryne – Riekė bistro, į kurios kiemą saulėtą vasaros dieną atvykau savo pietų pertraukai.

 

Aš ilgą laiką galvojau, kad su šia vieta jokių pakeitimų nėra, nes dar praėjusią vasarą pietavau kitu vardu pavadintame restoranėlyje. Na, pokyčiai maitinimo pasaulyje nekelia didelės nuostabos, o konkrečiai šiuo atveju netgi nudžiugau – nauja ir nebandyta vieta pietų pertraukai visai šalia darbo!

 

Atvykau papietauti apie 13:15 val. ir lauke radau apie pusę laisvų staliukų. Prisėdau prie jaukaus dviviečio pavėsyje ir iškart sulaukiau aptarnavusios merginos klausimo, ar norėsiu užsisakyti dienos pietų, kurių pasirinkimą jau buvau perskaičiusi ant lentos prie įėjimo į kiemą. Tądien galėjau rinktis šaltibarščius su bulvėmis, salotas su krevetėmis ir papriką, įdarytą daržovėmis bei kiauliena. Dienos desertas pietums man nebuvo aktualus, tad apie jį papildomai nepaklausiau. Užsisakiau šaltibarščius bei papriką, už kuriuos atitinkamai sumokėjau 1,8 EUR bei 4,5 EUR. Iš viso pietūs kainavo 6,3 EUR, stalo vanduo nemokamai.

 

🎈Ar skanu? Atidesni „Pietų pertraukos“ blogo skaitytojai jau galėjo pastebėti, kad aš šią vasarą ypatingai daug kur valgau šaltibarščius arba tiksliau, kad ypatingai daug kur jie yra siūlomi dienos pietums. Turiu pripažinti, kad man jie tikrai patinka ir kada mus tikrai lepina vasara, šaltos sriubos į karštą keisti man visiškai nesinori.

 

Paragavus šaltibarščių su trimis gerai išvirtomis bulvėmis, nudžiugau, jog Riekė pasirinko tokį gardų šios sriubos paruošimo būdą – sutrinti burokėlius! Pamenu, kada pirmą kartą paragavau ar net tiksliau atsigėriau tokios šaltibarščių sriubos ir nuo tada pati visuomet stengiuosi juos gaminti ne kitaip. Man toks būdas labai patinka ir patiko čia. Kefyras ne per rūgštus, žalumynai nepakenkė nei vaizdui, nei skoniui, porcija pakankamai didelė.

 

Įdarytos paprikos laukiau dar su didesniu noru jos paragauti, nes vienu metu šį patiekalą taip pat labai mėgdavau gaminti pati. Tai buvo anksčiau, bet prisiminimai iš kulinarijos pasaulio taip greitai nedingsta. Sulaukiau didelės baltos lėkštės, kurioje gražiai pateikta įdaryta paprika su saikingu (pagaliau patiekalas neplaukia jame!) padažo sluoksniu bei šviežiomis daržovėmis. Paragavau, buvo karšta, bet gardžiam ir šviežiam maistui sunku atsispirti. Besimėgaudama suvalgiau ir įsitikinau, kad jauki aplinka ir gražiai pateiktas maistas pakėlė man nuotaiką.

 

🎈Ar greita? Kaip jau minėjau, lauke užimtų staliukų buvo apie pusę, visus juos operatyviai aptarnavo du žmonės. Truputį ilgiau teko palaukti antrojo patiekalo, bet laukimas neprailgo. Mano pietūs truko apie 45 minutes, bet tokiame kieme po pietų aš mielai neskubėdama išgerčiau ir šaltos kavos ar limonado.

 

🎈Kas įdomu? Ši vieta yra įsikūrusių kelių aukšto daugiabučio rūsyje ir vidiniame kieme, tad, atėjus, tikrai pasijutome kaip grįžę papietauti į namus. Nors vidaus nuotraukų nepadariau, ten vėlgi labai jauku, nors gal kiek per tamsu. Kiemo viduryje yra fontanas, prie kurio taip pat galima prisėsti.

Šeimoms, turintiems vaikų, čia dar labiau patiks, nes visai čia pat yra gana didelė vaikų žaidimo aikštelė.

 

🎈Trumpa išvada, kad nelabai pamenu savo įspūdžius iš anksčiau čia veikusios vietos (buvau vienąkart), bet tikiu, kad Riekė bistro taip greitai tikrai nedings iš atminties.

Skanus maistas, jauki aplinka ir draugiškas aptarnavimas – pasikartojantys šią vietą apibūdinantys žodžiai, kurie bendrai lemia tikrai puikius įspūdžius. „Skaniausi stebuklai sukuriami iš visai paprastų detalių“ – užsukime tuo įsitikinti.

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikau 0,5 EUR arbatpinigių.a

Share on Facebook
Please reload