Distilerija

August 24, 2017

Vienas kelių Senamiesčio gatvių sankirtoje esantis namas gali pasigirti gausia maitinimo ir pramogų vieta. Ar jau supratote, kurį namą turiu omenyje? Taip, anksčiau čia veikė banko filialas, o dabar Vilniaus g. 28 numeriu pažymėtas namas kviečia pažinti gastronomijos pasaulį, o vakare įsisukti į vakarėlių šurmulį. 

 

Laikantis "Pietų pertraukos" blogo auksinės taisyklės - kasdien pietauti skirtingoje vietoje, šioje vietoje galėčiau pietauti berods savaitę ir vis išbandyti naują vietą, bet šiandieną noriu pasidalinti įspūdžiais iš vienos konkrečios - Distilerija, kur pietų atvykau kartu su seniai matytu draugu. 

 

Tądien dienos pietums mums buvo pasiūlyta: šiupininė sriuba (1,6 EUR), bulvių plokštainis su grietinės ir šoninės padažu (4 EUR) bei makaronai su vištiena ir grybais (3 EUR). Stalo vanduo nemokamai. Jų dienos pietų pasiūlymai yra skelbiami visai savaitei į priekį bei matomi jų Facebook paskyroje, galite lengvai nuspręsti, kurią dieną čia norėsite apsilankyti. Mes tokių darbų neatlikome ir kadangi atėjome trečiadienį, atitinkamai užsisakėme: aš - makaronus, o draugas - sirubą bei plokštainį. Paragavome visą tos dienos pietų meniu, tad kokie mūsų įspūdžiai? 

 

🎈Ar skanu? Pirmiausia tai pakomentuosiu, jog patiekalų porcijos čia tikrai didelės. Sriubos indelis gana gilus, tad joje tilpo pakankamai karšta šiupininė sriuba su daug gabalėlių rūkytų dešrelių. Čia tikrai skonio klausimas, man asmeniškai jos nelabai patinka, tad ir nesirinkau šios sriubos savo pietų pertraukai. Alfui sriuba patiko, ji nebuvo vandeninga, atvirkščiai - pilna įvairių ingredientų. Skonis geras, karštumas tinkamas, porcija didelė, pateikimas tvarkingas.

 

Po sriubos abu vienu metu sulaukėme antrųjų patiekalų didelėse gražiose lėkštėse. Nežinau kaip jums, bet man tikrai imponuoja estetiškas ir gražus maisto pateikimas, netgi valgyti būna smagiau. Grįžtant prie patiekalų, tai mano pasirinkimas buvo geras, nors ir gana riebus. Makaronai puikiai išvirti, vištienos ir grybų gausu, sūris ir žalumynai dar labiau pagyvino skonį. Suvalgiau ir jaučiausi pavalgiusi, bet ne apsunkusi.

 

Draugas didelių komplimentų bulvių plokštainiui išsakyti negalėjo (neminint porcijos dydžio, jeigu esi labai alkanas, tas tikras privalumas), nes skonis nepasirodė kažkuo ypatingas, plokštainis buvo gana sausas ir saikingai užpiltas padažas to negelbėjo. Lėkštėje likučių neliko, bet iki gero naminio bulvių plokštainio dar yra kur tobulėti. 

 

🎈Ar greita? Tradiciniu pietų laiku - 12 val. pietaujančių antplūdžio šioje vietoje nebuvo, tad mus aptarnavo, maistą pristatė labai greitai. Mes neskubėjome, bendravome ir užtrukome iki 50 minučių. 

 

🎈Kas įdomu? Įdomu čia nuo pat įžengimo į šią vietą (ir nors mes prisėdome pietų lauke, bet viduje apsižvalgyti irgi spėjau), kur prieš akis atsiveria įspūdingas gėrimų asortimentas, stilingai išdėstytas lentynose. Nereiktų nustebti, nes šios vietos pavadinimas „Distilerija“ būtent ir reiškia alkoholio gamybos procesą, nes kiekvienas alkoholinis gėrimas yra distiliuojamas.

 

Interjere ir daugiau akį traukiančių varinių detalių: nuo kranų iki distiliavimo aparato, kurie tik dar labiau sustiprina įspūdį, jog čia pat ir vyksta gėrimų gamyba (legali, žinoma). Užėjus, tikrai skirkite laiko ne tik užsisakyti maisto ar gėrimų, bet ir apsižvalgyti.

 

Trumpa išvada, kad nors ir ne viskas iš dienos pietų mums patiko, bet aplinka ir įspūdžiai iš pabuvimo čia savaitgalio vakarais tikrai leidžia pagrįsti, jog ši vieta pelnytai yra populiari vilniečių ir miesto svečių.

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. 

 

Roberta, 🍴

 

Share on Facebook
Please reload