Plento Grill & Wine

August 28, 2017

Vieni iš smagiausių pietų pertraukos atradimų būna tada, kada prieš vykdama nieko labai daug nesitikiu. O ko ypatingo gali tikėtis, kada žinai, jog tavo pasirinkta pietų pertraukos vieta yra virš vienos maisto prekių parduotuvės? Nieko stebuklingo tikrai nesitikėjau, bet klydau – stebuklų būna ir tokiose vietose. Kalbu apie Nemenčinės plente įsikūrusį armėniško vyno restoraną – Plento Grill & Wine (antrame maisto prekių parduotuvės aukšte), į kurį vasariškų pietų atvykau su dviem savo kolegomis.

 

Iškart pradėsiu nuo viršuje minimų stebuklų, kada atidarius sunkias pilkas restorano duris, patenki į labai jaukią ir skoningai įrengtą restorano erdvę. Būtent tokį kontrastą su apačioje esančia maisto prekių parduotuve ir galiu pavadinti stebuklingu. Bendroje salėje daug keliaviečių staliukų bei kelios atskiros mažos salytės su šeimyniniais paserviruotais stalais, kur didesnė kompanija gali ir privačiau papietauti ar pavakaroti. Mes pasirinkome ne ką mažiau jaukią ir didelę terasą ir užsisakėme vienintelį dienos pietų pasirinkimą – kukulaičių sriubą bei kiaulienos šašlyką. Toks mėsingas komplektas čia kainuoja 5,5 EUR. Vegetarams maisto yra, bet užsisakyti reiktų iš bendro meniu. Stalo vanduo nemokamai. Mano ir kartu pietavusių kolegų įspūdžius tradiciškai aprašau, atsakydama į tris pagrindinius klausimus.

 

🎈Ar skanu? Kadangi dienos pietų meniu yra toks paprastai siauras – vienas patiekalas, neturi didelio pasirinkimo ir tikiesi, kad bus bent jau skanu. Ir turiu pripažinti, kad taip ir buvo.

 

Sriuba buvo nei per karšta, nei per šalta, nei per tiršta ar skysta. Ingredientų kaip bulvės, morkos ir kt. daug, pagrindinio – po du didelius mėsos kukulius. Sriuba soti, o ir pati porcija ne vaikiška. Šalia sriubos buvo pateiktos dvi minkštos šviesios duonos gabalėliai. Mums patiko tiek vaizdas, tiek skonis.

 

Antrojo patiekalo laukėme su nekantrumu, nes juk armėniškas šašlykas – tikra legenda! Sulaukus, mano kolegos su šypsena pakomentavo šašlykų gabaliukų kiekį – visų trijų gabaliukų iš pradžių pasirodė maža, bet su tais kiekiais vėlgi būna apgaulinga ir po pietų visi džiaugėsi tokiu porcijos dydžiu. Nelikome alkani, bet ir nepersivalgėme, kad būtų sunku grįžti į darbus.

 

Patys šašlykai mums pasirodė truputį per sūrūs, o prie šalia pateikto garnyro dar labai puikiai būtų derėję žirneliai ar saikingas salotų pagardinimas aliejumi. Čia komentarai (nežinau, ar tai labai armėniška, mes iš lietuvių perspektyvos tą pakomentavome), kas galėjo būti geriau, nors ir dabar gardžiai suvalgėme armėnų virtuvę garsinantį patiekalą.

 

🎈Ar greita? Atvykus papietauti apie 12.40 val., lankytojų bumo nebuvo ir mus aptarnavo bei maistą pristatė greitai. Mūsų pietūs truko trumpiau nei vieną valandą.

 

🎈Kas įdomu? Didžiausią įdomybę jau aprašiau viršuje, o pratęsiant atsakymą į šį klausimą, dar galima paminėti, jog šis restoranas – šeimos verslas, kurį nepatikėsite, bet taip – puoselėja gerai žinomas armėnas Garnik Kazarian su žmona Ana.

 

Ryški interjero detalė - vyno spinta-vitrina, kurioje reguliuojama temperatūra ir drėgmė leidžia svečiams pasiūlyti gero vyno kortą.

Restorano virtuvė gana atvira, svečiai čia gali matyti gamybos procesą. Čia įrengtas anglių grilius, ant kurio gaminama didžioji dalis patiekalų, o orkaitė-duonkepė čia kūrenama malkomis.

 

Cituojant restorano pristatymą, verta paminėti: „Restorano meniu įdomus ir nebanalus, čia rasite autentiškų armėniškos virtuvės sprendimų – restorano šeimininkų gaminamo tikro armėniško sūrio, kuris, kaip įprasta Armėnijoje, patiekiamas su lėkšte, pilna įvairių žalumynų bei graikinių riešutų medaus sirupe, pasirinkus mėgstamiausias žoleles, viskas sukama į lavašą. Būtent nuo tokio nuostabaus užkandžio prasideda bet kuris armėnų susėdimas prie stalo.“

 

🎈Trumpa išvada, kad dėl pasirinktos vietos įsikurti, maitinimo įstaigos „nurašyti“ neskubėkime. Visai netikėtinai atrasta vieta gali tapti viena iš jūsų mėgstamiausių, kaip man nutiko su šiuo plento restoranu. Kviečiu pasinerti ir susipažinti su armėnų virtuve būtent čia.

 

Daugiau nuotraukų Delfi.lt 

 

Roberta, 🍴

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload