Aloha

August 30, 2017

Nors ir ne dažnai taip būna, bet atsitinka, kad savo pietų pertraukos net nenoriu prisiminti. Ir ne dėl blogo kompanijos (šiuo atveju visiškai priešingai), mano nuotaikos ar oro, bet dėl daug įvairių blogumų, kuriuos padaro maitinimo vieta. Tad šiandieną įspūdžiai apie vietą, kur tikrai daugiau negrįšiu – restoraną Aloha (Vichy vandens parke, Vilniuje).

 

Kartu su kolega atvykome pietų apie 13.00 val. ir ramiai, nieko blogo nejausdami ar tikėdamiesi, atsisėdome pasidžiaugti dar tuo metu buvusiu geru oru lauko terasoje. Praėjus daugiau nei 10 minučių ir nesulaukus net padavėjos žvilgsnio (nors į mūsų pusę ėjo kelis kartus), jau mąstėme išeiti, bet smalsumas pasižiūrėti, kas bus toliau, nugalėjo. Likome ir toliau kentėme visiškai neatsakingos ir išsiblaškiusios padavėjos darbą.

 

Po paprašymo, sulaukėme bendro restorano meniu, o dienos pietų pasiūlymus padavėja pristatė žodžiu. Turiu pabrėžti, kad nei žodeliu neužsiminė, jog čia taikoma viena sriubos + antro patiekalo komplekto kaina ar kad po pietų už simbolinę kainą galima užsisakyti dienos desertą. Informatyvumas – nulis, kuris lėmė ir tolimesnį nesusipratimą atsiskaitant.

 

Tądien pietums galėjome rinktis šaltibarščius su bulvėmis (perkant atskirai 1,5 EUR), kiaulienos sprandinę/itališkus virtinukus „gnocchi“/salotas su tigrinėmis krevetėmis/picą (sriuba + antras patiekalas 4,9, su pica atitinkamai 4,3 EUR). Užsisakius dienos pietų kompleksą, keptas obuolys kainavo 30 centų. Aš užsisakiau sriubą bei kiaulienos sprandinę, kolega – tik tokį pat antrąjį patiekalą.

 

🎈Ar skanu? Nors tik aš viena užsisakiau rožinę dienos sriubą, jos porcijas mums atnešė abiem, po to atsiprašė ir vieną nunešė atgal. Šaltibarščius degustuoti likau aš viena ir apie juos kažko ypatingo pasakyti tikrai negaliu. Taip, šaltibarščiai skanūs, su žalumynais, gerai išvirtomis bulvėmis šalia. Man užstrigo jų porcijos dydis, nes nors lėkštė ir buvo gili, bet šaltibarščių vos iki pusės.

Sulaukus antrųjų patiekalų, abiem mums užkliuvo patiekalo „prekinė“ išvaizda. Ant stipriai pervirtų, sulipusių perlinių kruopų užmestas perkeptos kiaulienos sprandinės juostelės ir įvairių pjaustytų daržovių „salsa“: rauginti ir švieži agurkai, pomidorai, ridikai. Taip sugadinto maisto jau seniai nebuvau mačiusi ir valgiusi, tad nenuostabu, kad padavėja nunešė gana pilną mano lėkštę atgal į virtuvę. Nežinau, ar čia visuomet taip, bet antrą kartą savo skrandžiui tokio šoko suteikti nenoriu.

 

🎈Ar greita? Be papildomų kreipimųsi į aptarnavusią moterį mes nepapietavome, užtruko tiek pirmasis jos priėjimas, tiek vėliau kiti. Mūsų pietūs truko virš valandos.

 

🎈Kas įdomu? Aloha yra įsikūrusi Vichy vandens parke, tad jos visas vidaus interjeras yra persmelktas su vandeniu susijusia tematika ir čia gali pasijusti tarti džiunglėse. Lauko terasa visiškai be „vandens“ prieskonio, su tipiniais lauko baldais ir su daug nenuneštų indų ant staliukų.

Apie aptarnavimą jau tikriausiai supratote, bet pasikartosiu, kad profesionalumo aptarnavusiai moteriai tikrai trūksta, o gal čia ir pačio restorano kaltė – darbuotojus reikia motyvuoti. Nežinau, bet ir daugiau apie šią vietą papildomai galvoti nenoriu.

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Už tokį netaktišką aptarnavimą arbatpinigių nepalikome.

 

Daugiau nuotraukų Delfi.lt 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload