PERI PERI restas

September 18, 2017

Labas, vištienos mylėtojai!

Taip reikia kreiptis, nes šįkart pasidalinsiu su tavimi savo ir kolegos įspūdžiais smagius principus (viskas prie įdomybių) įgyvendinančio vištienos restorano – resto, įsikūrusio atgimusiame ir nemažai naujų maitinimo vietų papylusiame Ogmios mieste.

Įspūdžiai iš PERI PERI restas, kur gausite Lietuvos ūkininkų užaugintos ir restorano mažiausiai 24 valandas marinuotos „laimingų vištų vištienos“.

 

Pietauti atvykome apie 13.00 val. ir radome nemažai laisvų staliukų, prisėdome ir kelias minutes turėjome palaukti, kad suprastume, jog pas mus prie staliuko niekas neprieis. Tikrai nesunku pasikelti nuo kėdės ir nueiti paklausti prie baro, bet gal būkite draugiškesni ir atėjusius naujus lankytojus supažindinkite su jūsų sistema (ne priekaištas, draugiškas patarimas😊). Bet viskas gerai, nuėjome prie baro, susimokėjote po 6,97 EUR (tiek kainuoja dienos pietūs) ir gavome po didelę lėkštę ir pasirinktą gėrimą (nealkoholinis alus, sultys, kava, arbata, o stalo vanduo nemokamai). Su didele lėkšte keliavome į maisto savitarnos zoną, kur galėjome pasirinkti iš tądien dviejų vištienos patiekalų (kasdien skirtingi du): vištienos tikka masala troškinio ir gruzdintų sparnelių bei vieną kartą prisidėti kiek tik norime papildomo garnyro (dviejų rūšių salotos, udon makaronai, keptos cukinijos, raudonieji lęšiai). Pasirinkome paragauti abiejų karštų patiekalų (porcijuoja aptarnaujantis personalas), taip pat  pasirinkome padažus, įsidėjome garnyro ir su pilna didele lėkšte prisėdome pietauti.

 

 🎈Ar skanu? Nors žinojau, kad nebus paprasta valgyti mažus vištienos sparnelius, vis tiek norėjau pabandyti ir šį patiekalą. Savo pasirinkimu likau tikrai nenusivylusi, nes sparnelių marinatas atskleidė labai puikų skonį. Sparneliai buvo neperkepti, priešingai – gerai pačirškinti, tad gardžiai juos valgiau su pirštais. Tikka masala troškiniui su daug vištienos gabaliukų ir indišku poskoniu taip pat komplimentai, padažiuką net su šaukštu norėjosi pabaigti. 👋

 

Iš pasirinktų garnyrų galėčiau išskirti man labai patikusius raudonuosius lęšius, kurie netgi galėjo būti valgomi kaip atskiras patiekalas, ir udon makaronus, kurie gaminami iš kvietinių miltų ir yra tradiciški japonų virtuvėje. Be to, aš asmeniškai džiaugiausi, jog čia pateikiamas alternatyvus ir ne toks įprastas garnyras kaip bulvių košė, ryžiai ar pan.

 

🎈Ar greita? Mūsų pietūs truko apie 40 minučių, nes pats maisto užsakymo, pasiėmimo principas čia tikrai vyksta labai greitai. Žinoma, reikia įvertinti, kad daug lankytojų tuo metu nebuvo.

 

🎈Kas įdomu? Pradėsiu nuo šios vietos pavadinimo, apie kurį jie rašo: „PERI PERI – dar kitur vadinamas piri piri – yra Afrikinių čili pipiriukų „paukščio akis“ pavadinimas, kurį naudojo senovės Malajų gentis iš Kongo Respublikos, kas jų kalba reikšdavo “pipiras pipiras”.

 

Tęsiant, prie įdomybių galėčiau priskirti ir maisto kainas. Ne, nediskutuosiu, ar 6,97 EUR yra brangu/pigu (kažkaip kainos jau nebestebina), tik atkreipsiu dėmesį, jog ši ir kitų patiekalų kainos baigiasi skaičiumi „7“, kuris simbolizuoja laimę. Ar laimė lydės šią vietą pasižiūrėsime, nors aš to nuoširdžiai linkiu. 😊

 

Na, ir dar viena smagi įdomybė yra restorano veidas – vištytė išsprogusiomis akimis, kurią galima sutikti tiek prie įėjimo, meniu, tiek jos komunikaciją sekti Facebook paskyroje. Iš tiesų, skaityti vištos mintis dažnai sukelia šypseną, tad čia restui didelis komplimentas už tai.

 

🎈Trumpa išvada, vištienos mylėtojams ar tiesiog norintiems atrasti kitaip paruoštą vištieną čia pietauti tikrai labai patiks. Mums patiko taip pat!

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Užsisakyti reikia prie baro.

 

Roberta, 🍴

 

 

 

Share on Facebook
Please reload