Sapiegos bistro

September 28, 2017

Atgimęs Sapiegos rūmų parkas gali pasigirti ne tik modernia ir kartu rūmų dvasią išlaikiusia infrastruktūra, bet ir čia jaukiai įsikūrusia maitinimo vieta - Sapiegos bistro, kurią aplankyti sulaukiau rekomendacijos iš netoliese dirbančių draugų. 

 

 

Kartu su jais nuvykome ten dar vieną gražią vasaros dieną (bet ši savaitė irgi labai graži, tad pasinaudokite proga) bei atvykus 12.00 val. radome nemažai laisvų staliukų. Tiesa, vėliau jie pradėjo pildytis pietaujančiais, bet kadangi staliukų kiekis nemažas, sausakimša tikrai nebuvo. Mes pasirinkome staliuką lauke ir greitai sulaukėme aptarnavusios merginos su dienos pietų pasiūlymu. Tądien pietus galėjome pradėti nuo: trintos morkų (1,5 EUR) arba daržovių su kalakutiena (1,8 EUR) sriubos, lašišos tartaro (4 EUR) ar salotų su šonine (3,5 EUR). Antriesiems patiekalams bistro siūlė: kalakutienos troškinį (4,6 EUR), jautienos sprandinės kepsnį (4,6) ir spindulines pupuoles (4 EUR). Du dienos desertai ir spec. gėrimų (vandens ir nealkoholinio alaus) pasiūlymai taip pat galiojo, bet jų nesirinkome. Savo pietums užsisakėme paragauti abi sriubas bei visus tris karštuosius patiekalus, kuriuos vieni iš kitų paragavome. Stalo vanduo nemokamai, o dienos pietų pasiūlymas kasdien skelbiamas ir jų Facebook profilyje. 

🎈Ar skanu? Oho, kaip skanu buvo! Labiausiai įspūdį paliko trinta morkų sriuba bei mano pasirinktas antrasis patiekalas – jautienos sprandinės kepsnys, kurie tiesiog tirpo burnoje. Ir kiti patiekalai verti teigiamo atsiliepimo, bet minėti du tapo mūsų pietų favoritais.

Abi sriubos buvo nei per karštos, nei per šaltos. Iš daržovių sriubos, lyginant ją su morkų, norėjosi daugiau spalvų ir sodrumo, nors reikia paminėti, kad kalakutienos gabaliukų joje buvo tikrai daug. Šalia sriubų buvo pateikta duonelė bei sviestukas su grybais, kuris labai maloniai susivalgė taip pat.

 

Antrieji patiekalai visi skirtingi, savotiški, bet visi skanūs. Jautienos sprandinės kepsnys buvo labai minkštas, sultingas, su puikiai priderintu garnyru, o kalakutienos troškinys subtiliai paskanintas kokosų pienu. Vegetariškos spindulinės pupuolės – gana aštrios, bet ją užsisakiusiai draugei tas labai tiko ir patiko.

Reikia paminėti, kad porcijos čia didelės, po sriubos ir antrųjų patiekalų jautėmės tikrai skaniai pavalgę.

 

🎈Ar greita? Internete peržiūrėjus atsiliepimus apie šią vietą, daugumoje jų kvestionuojamas aptarnavimas, bet mus aptarnavo, maistą pristatė tiek greitai, tiek maloniai. Pietūs truko apie 45 minutes, tad noriu tikėti, jog išvadas ši vieta padarė ir pagerino savo aptarnavimą.  

 

🎈Kas įdomu? Džiaugiuosi taip atgijusia šia Vilniaus vieta ir baltai pavydžiu čia dirbantiems dėl žalumos aplink. Bistro taip pat prideda šiai vietai žavesio savo įdomiu interjeru (palikta tiek autentiškų, tiek yra modernių detalių) bei įdomesnius, spalvingesnius patiekalus siūlančiu meniu.

 

Įdomu, kad parke veikia dar viena tų pačių savininkų vieta, o tiksliau – alaus baras „BarKodas“, tad kada „Sapiegos bistro“ užsidaro (dirba tik šiokiadieniais iki 17 val.), galite vakarą pratęsti visai šalia.

 

🎈Trumpa išvada, kad šią vietą jau dabar drąsiai galiu nominuoti į artimiausią TOP pietų pertraukos penketuką. Ir nors šioje vietoje pietūs gali paploninti piniginę, bet čia bent kartą atvykti iš kitų Vilniaus rajonų tikrai verta. Ypatingai tokiu oru.

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikau 0,5 EUR arbatpinigių. 

 

Roberta, 🍴

 

Share on Facebook
Please reload