Leyla

October 4, 2017

Dažnai sulaukiu klausimo, ar dar yra vietų Vilniuje, kur per pastaruosius ketverius metus, taikydama savo auksinę taisyklę, dar nesu pietavusi. Atsakymui pagrįsti galėčiau pateikti ilgą dar nebandytų vietų sąrašą, nes su jomis vyksta labai natūralus procesas - vienos vietos užsidaro, o po kelių mėnesių čia pat atsidaro kitos, tad "Pietų pertrauka" dar tikrai neišsisems!

 

Pradėjus apie maitinimo vietų kaitą, šiandien pasidalinsiu įspūdžiais iš būtent tokiose „laimingose" patalpose įsikūrusios vietos - „Leyla" visiškai naujo restorano Vilniuje, kuris lankytojus pradėjo priimti vos prieš kelias savaites ir pakeitė prieš tai čia veikusį „Gaspar's Gastrolounge". 

 

Gal mano akių taip greitai ir nebūtų patraukusi ši vieta, bet smalsumas išbandyti libaniečių virtuvę buvo didesnis ir kartu su drauge atvykome čia pietų apie 13.00 val. Tądien galėjome rinktis daržovių sultinį (perkant atskirai 2 EUR), falabelius lėkštėje arba vištieną su priedais lėkštėje (perkant atskirai po 4,5 EUR), o pasirinkus tiek pirmą, tiek antrą patiekalus sumokėjau 6 EUR. Abi antriesiems patiekalams pasirinkome vištieną, nors pasidžiaugėme, kad ši vieta draugiška vegetarams/veganams taip pat. Nemokamas stalo vandens grafinas jau puikuojasi ant kiekvieno stalo, tik stiklinių gali tekti palaukti arba sulaukti nešvarių. Taip nutiko mums, atsiprašė ir pakeitė naujomis ir svarbiausia švariomis, o įrankius mes dar profilaktiškai papildomai pasivalėme servetėlėmis, nes niekas nepyks, jeigu ir jie bus švaresni.

 

Dienos pietų meniu čia kasdien skelbiamas Facebook paskyroje, kur rasite ir ganą siaurą jų bendrąjį patiekalų/gėrimų meniu. 

 

🎈Ar skanu? Ilgai užtruko, kada sulaukiau nei per karštos ar šaltos sriubos su keliais lavašo gabalėliais šalia. Paragavau ir nuliūdau, nes tikrai tikėjausi ryškesnio skonio, kurį čia labiausiai kūrė kalendros lapeliai, o ne kažkas daugiau. Taip, tai tiesiog daržovių sultinys, bet ir sultinių esu valgiusi tokių, kad vien dėl jų į kai kurias vietas būtų galima grįžti. Taip pat nustebino, kad lėkštė, ant kurios buvo padėtas sriubos indelis, buvo su nuskeltu krašteliu. Ar per kelias savaites nuo atsidarymo jau taip viskas susigadino?

 

Nors ir ne puikiai pradėjus, lūkesčiai dėl pagrindinio patiekalo niekur nedingo ir jo vėlgi po netrumpos pauzės sulaukus, jie pasiteisino - įdomiai pateikta vištiena su įvairiais ingredientais (lietuviškų nepamiršta) mums patiko! Porcija pakankamai didelė, maistas šviežias ir šiltas bei pateikta tvarkingai, tad maisto potencialas čia yra. 

 

🎈Ar greita? Kaip jau minėjau, pietų atvykome 13.00 val. ir radome tik vieną laisvą staliuką (nors jų čia bendrai labai mažai). Prisėdome, užsisakėme ir sriubos sulaukėme tik po priminimo ir po ~20 minučių. Mane tikrai nustebino tiek aptarnavusios merginos, tiek virtuvės "greitis", kuris lėmė, kad mūsų pietūs užtruko virš valandos ir jie prarado dar keletą klientų, kuriems tiesiog nebuvo laisvų staliukų prisėsti. Logika labai paprasta - jeigu su dienos pietumis viskas vyktų greičiau ir operatyviau (kas ir turi būti ir ką puikiai sugeba daug aplinkinių vietų), per tą patį laiką prasisuktų daugiau klientų ir šis restoranas uždirbtų daugiau. Na, aš tiesiog tą sakau, o ar ką nors toliau dėl to darys restoranas - laikas parodys. 

 

🎈Kas įdomu? Leyla, išvertus iš senosios hebrajų kalbos, reiškia naktį, tad sprendimas penktadieniais-šeštadieniais dirbti iki paryčių čia kaip ir logiškas. Logiškas ir dėl to, kad aplink šalia tiek daug naktinių barų, po kuriuose apsilankymo dažnai sukyla apetitas valgyti. 

 

Restorano erdvė labai nedidelė, bet ryškios spalvos ir atvira virtuvė jai suteikia jaukumo. 

 

🎈Trumpa išvada, kad tobulėti tikrai yra kur, bet bendrai tai labai džiaugiuosi, jog Vilniuje turime galimybę geriau pažinti dar vieną pasaulio virtuvę. 

 

Atsiskaitymas galimas tiek grynais, tiek kortele. Palikau 0,5 EUR arbatpinigių kaip paskatinimą tobulėti. 

 

„Leyla", Vilniaus g. 28, Vilnius. Tel. (8-620) 99901. Facebook profilis. Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio - nuo 11.00 iki 24.00 val., penktadieniais-šeštadieniais nuo 11.00 iki 5.00 val. ryto, sekmadieniais iki vidurnakčio.

 

Share on Facebook
Please reload