Namai

November 22, 2017

Šiuolaikinis aktyvus ir dirbantis žmogus savo namuose praleidžia sąlyginai mažai laiko. Mes grįžtame po darbo ir tik iki sapnų karalystės bei per ryto ritualus galime pasidžiaugti savo erdve. Nežinau, kaip jūs, bet man šioje erdvėje norėtųsi pabūti ilgiau, tad pavydžiu tiems, kurie dirba šalia namų ir, jų išsiilgus, gali bent trumpam čia sugrįžti ir dienos metu. Žinoma, jeigu namai jūsų taip netraukia, tiesiog ignoruokite pirmuosius kelis sakinius, bet jeigu man pritariate, tad ar pietaudami nenorite pasijusti kaip namuose? Pristatau vietą, kurioje tą ir galėsite padaryti – jaukų šeimos restoraną, vegetarišką/veganišką meniu pristatantį restoranėlį labai simboliniu pavadinimu – Namai (Subačiaus g., Vilnius).

 

Šią vietą aplankyti norėjau jau seniai, tad džiaugiausi sulaukusi tinkamos ir malonios savo vegetarės kolegės kompanijos. Mūsų pietų pertrauka šiame restoranėlyje prasidėjo apie 13.30 val. ir tokiu metu mes laisvai galėjome pasirinkti bet kurį mums patikusį staliuką. Tiesa, vėliau jie taip užsipildė lankytojais, kad jau ir smagus šurmuliukas Namuose atsirado.

 

Tądien pietums galėjome rinktis vieną derinį: špinatų ir saldžiųjų bulvių sriubą (perkant atskirai 2 EUR) bei cukinijų laivelius su bulvių koše ir jogurtiniu padažu (perkant atskirai 4,2 EUR), kurie galėjo būti pritaikyti ir veganams.  Perkant abu patiekalus kartu, komplekto kaina – 5,5 EUR. Savo pietų pasiūlymus šis restoranėlis kasdien skelbia ir Facebook paskyroje. Stalo vanduo nemokamai, bet jo reikia pasiprašyti.

 

Nors ir nesu vegetarė, bet savo pietų pertrauka nesiskundžiau ir jums tradiciškai pristatau įspūdžius, atsakydama į tris pagrindinius klausimus: 

 

Ar skanu? Pirmasis dienos pietų pasirinkimas – sriuba nenuvylė nei savo pateikimu, nei skoniu. Labai namiška trinta špinatų ir saldžiųjų bulvių sriuba buvo sodri, neatšalusi ar ne per karšta. Šalia buvo pateikta minkšta duonelė su įvairiais grūdais, prie kurios dar puikiai būtų derėjęs ir kokia nors užtepėlė. Sriuba buvo pateikta gilioje baltoje lėkštėje, tad porcija didelė. Stalo įrankius aptarnavusi mergina atnešė kartu su sriuba, įvyniotus į vieną vienintelę servetėlę ant stalo (po to paprašėme jų daugiau).

 

Po tokios pradžios lūkesčiai dėl antrojo patiekalo buvo ne ką mažesni. Bet taip dažnai ir būna – kažko labai tikiesi ir sulaukus supranti, jog tai visai ne taip, kaip norėjai ar įsivaizdavai. Ir čia tikriausiai kalta mano vaizduotė, nes nors meniu labai aiškiai parašyta su kuo bus cukinijų laiveliai, aš viso garnyro pateikimą vaizdavau tikrai estetiškesnį. Kalnas bulvių košės bei aliejumi „pagardintas“ jogurtinis padažas nepridėjo privalumo nei vaizdui, nei skoniui. Vienintelis pliusas, kad lėkštė neplaukė šiuo padažu, o jis buvo įpiltas į atskirą indelį. Taip truputį jo paragavus, jis ir liko jame. Pačiai cukinijai priekaištų neturiu, ji buvo gerai ir skaniai pakepta su pomidorais. Šviežios daržovės šalia man buvo šio patiekalo garnyro išgelbėjimas, tad aš su malonumu jas suvalgiau. Antrojo patiekalo porcija taip pat soti, tą paliudijo mano kolegė, kuri ją visą suvalgė.

 

Ar greita? Atvykome jau praėjus tradiciniam pietų laikui ir radome restoranėlį gana tuščią. Vis dėlto jis toks ilgai neišbuvo, žmonių daugėjo, bet mūsų užsakymą aptarnavusi mergina priėmė ir pristatė greitai. Padavėja su šypsena papasakojo apie šią vietą mums plačiau, atsakė į visus kilusius klausimus. Mūsų pietūs truko apie 1 valandą.

 

Kas įdomu? Visas restoranėlio interjeras yra įdomus ir žavus, nes čia atėjus, tikrai pasijusite kaip namuose. Nenuostabu, kad jis save pristato kaip šeimos restoranėlį, kur laukiamos šeimos su mažaisiais. Būtent jiems čia skirta sąlyginai didelė restoranėlio erdvė ir įrengtas vaikų kampelis.

Dar vienas įdomus namų atributas – tualete įrengta dušo kabina, kurią pasak aptarnavusios padavėjos šis restoranėlis paveldėjo iš anksčiau. Nors ji čia tik dėl to, bet namų konceptui tikrai tinka.

 

Restoranėlis veikia jau daugiau nei 4 metus ir prie jo atidarymo prisidėjo visa šeima, pvz. virtuvės baldai, stalai, baras gamintas šeimos narių rankomis. Dar įdomu tai, jog jame nėra pardavinėjamas alkoholis.

 

Trumpa išvada, kad už tokią jaukią ir šiltą aplinką tikrai reikia skirti aplodismentus. Iš pačių patiekalų tikėjausi daugiau, nors negaliu teigti, jog jie man nepatiko. Reikės čia atvykti dar bent kartą tikrai.

Share on Facebook
Please reload